Stop koláčům v podpaží: Jak se zbavit pocení?

Stop koláčům v podpaží: Jak se zbavit pocení?

Dlouho očekávané jaro se konečně dostavilo a s ním i období nepříjemného pocení a vlhkých fleků v podpaží. Jak co nejúčinněji zabránit pocení nebo ho alespoň omezit na minimum?

Zbavte se neřestí

Ráda se napijete dobrého vína nebo koktejlu, ráno si neumíte představit bez silné kávy a cigarety nebo máte výraznou nadváhu? Všechny tyto zlozvyky vedou ke zvýšení pocení. Zkuste proto své oblíbené neřesti omezit nebo se jich nejlépe zbavte úplně a uvidíte, že i potit se budete méně.

Pokračování 2 / 6

Potíte to, co jíte

Pozor si dejte také na svůj jídelníček. Vyvarujte se ostrého jídla, ale také česneku, cibule i kari, které umocňují nejen pocení, ale i jeho zápach. Naopak zvyšte přísun zinku, protože právě jeho nedostatek může způsobit nepříjemný pach. Pomoci by měla i konzumace masa nebo ořechů.

Pokračování 3 / 6

Dopřejte si sprchu

Zvýšená hygiena by měla být v období veder samozřejmostí. Zkuste si dát sprchu nejen večer, ale i ráno a přitom střídejte teplou a studenou vodu. Změna teploty stahuje cévy a tím se zmírňuje i vylučování potu. Používejte také antibakteriální mýdlo a nezapomeňte na kvalitní deodorant.

Jak si vyrobit přírodní deodorant? Podívejte se na video:

Pokračování 4 / 6

Vyzkoušejte přesličku

Jestli jste zastánkyní spíše přírodních metod, zkuste si vyrobit tinkturu z přesličky. Budete potřebovat 150 gramů přesličky rolní, 30 gramů dubové kůry a 200 ml lihu. Přesličku a kůru nasypte do skleněné uzavíratelné nádoby a zalijte lihem. Nechte dva týdny louhovat a poté přeceďte do připravených nádobek. Tinkturou potírejte místa, kde se nejvíc potíte, účinkuje zejména na chodidla.

Pokračování 5 / 6

Dejte si ořechovou lázeň

Omezit nadměrné pocení lze také pomocí vlažné lázně. Potřebujete tři hrsti nasekaných ořechových listů, hrst dubové či vrbové kůry a hrst smrkových výhonků. Tyto ingredience zalijte dvěma litry vařící vody a vařte patnáct minut. Poté odvar přeceďte a nalijte do připravené vlažné koupele.

Pokračování 6 / 6

Zajděte na botulotoxin

Jestliže v otázce pocení důvěřujete spíš odborníkům, můžete vyzkoušet botulotoxin, který se drobnými jehličkami aplikuje také do podpaží, dlaní nebo plosek nohou, kde dovede na určitou dobu nadměrnou činnost potních žláz zastavit. „Doba efektu tohoto ošetření je přechodná a individuální, nejčastěji však odpovídá 4 až 12 měsícům. Účinek botulotoxinu se dostavuje po 3 až 7 dnech, nejpozději pak do 14 dnů od ošetření,“ říká korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic Martina Neradová.

Doporučujeme

Články odjinud