Strava podle ajurvédy: Pro někoho je zdravý salát, pro jiného bůček

18. 12. 2019
Ajurvéda je životním stylem, který pochází z Indie. V překladu znamená umění dlouhověkosti. Velkou roli v tomto učení hraje strava. Neznamená to, že máte držet nějakou dietu. Jen musíte zjistit, jaký jste typ, a podle toho se stravovat.

Ajurvéda znamená návrat k přirozenosti

Ajurvéda rozlišuje tři základní typy lidí: Váta (vzduch), Pitta (oheň) a Kapha (voda nebo země). Když si zjistíte, ke kterému typu máte nejblíže, můžete učinit jednoduché změny ve svém životním stylu, stravování a návycích, které vám pomohou obnovit vaši tělesnou rovnováhu a celkově zlepšit zdraví. „Většinou podvědomě cítíme, která strava je nám blízká a dělá dobře našemu zažívání. Ovšem masírováni mediálním tlakem dáváme si poslušně k obědu salát. A když už bůček, tak s pocitem zavrženíhodného hříšníka. Ajurvéda znamená návrat k přirozenosti – k našim potřebám, ať jsou jakékoliv,“ vysvětluje Michaela Jarolímová z Ajurvéda Guru. (Více o jednotlivých typech lidí dále v článku.)

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodně nejste zrovna v kondici, ale snažíte se veškerou práci dokončit v požadovaném termínu. Není však jisté, zda se vám to podaří. Hlavně nepanikařte a soustřeďte se. Dobrou náladu…

Nejčtenější články

Doporučujeme