Studium a práce v zahraničí

26. 6. 2015
Zdroj: Shutterstock
Studium a práce v zahraničí | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Vyhledáváte s oblibou dobrodružné situace? Studium či práce v zahraničí touto zkušeností bezpochyby je. Málokterá příležitost v životě představuje možnost pohybovat se dlouhodobě za hranicemi našeho státu jako právě studijní pobyty.

Většina středních i vysokých škol tuto možnost nabízí. Byla by opravdu škoda promarnit neopakovatelnou šanci zdokonalit se v cizích jazycích, najít si nové přátele, seznámit se s odlišnými kulturami či si jen zpestřit studium, které vás úplně nebaví.

Pokud nejste dobrodruzi tělem i duší a necháte si rádi poradit, obraťte se na některou z agentur, která vám ráda studium nebo práci v zahraničí zprostředkuje. Nic vám samozřejmě nebrání kontaktovat univerzitu či jazykovou školu napřímo. Stačí si jen stáhnout potřebné formuláře a vrhnout se do nových zkušeností po hlavě. Velmi oblíbené jsou krátkodobé pracovní pobyty, zejména pak v období prázdnin. Nejčastěji vyhledávanými cíli jsou práce na farmách nebo služby au-pair. Stačí jen roztočit glóbus a vybrat si zemi, která vám přinese úplně nové zkušenosti.

Láká vás studium v zahraničí? Chtěli byste začít studovat? Neváhejte a soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkendové aktivity jste se těšili celý týden. Klidně si je užívejte, ale vybírejte si jen relaxační záležitosti. Přeci jen jste po celém týdnu vyčerpaní a mohli byste se rychle unavit.…