Suché a křehké vlasy minulostí

26. 11. 2007
Suché a křehké vlasy minulostí
Nadměrné kartáčování, mytí, lakování či gelování, používání tepelného či dlouhodobého stylingu a barev může uvolnit a nadzvednout ochranné buňky vlasů. Tím se vlasy vysušují a křehnou. Správná kosmetika si s tím však hravě poradí a navrátí hřívě její krásu.

Výživa pro suché vlasy Suché vlasy jsou velmi obvyklým problémem. Mikroskopické obrázky suchého poškozeného vlasu ukazují ztrátu hladkého uzavřeného povrchu a zvednuté okraje buněk odkrývajících vlákno. Vlas se tak stává vysoce porézní a tím pádem si nedokáže udržet dostatečné množství vody. Zdraví povrchu je velice důležité, jelikož neslouží pouze jako ochranná vrstva. Lesk, kterým se vyznačují krásné vlasy, záleží právě na zdravém povrchu. Nepoškozené buňky jsou hladké, lesklé a odrážejí světlo. Suchým vlasům naopak chybí pohyb, hebkost a lesk, jsou náchylné k lámání a mají vzhled a texturu slámy.

Řešení nabízí kvalitní kosmetika, která se zaměřuje na problém spojený se suchými a křehkými vlasy. Nová řada All Soft od Redken byla vytvořena zejména pro kadeřníky a zákazníky, kteří chtějí proměnit vlasy v hedvábné, zdravé, smyslné lokny. Představuje novou generaci intenzivní a luxusní sametové hebkosti pro kštici, která poskytuje intenzivní hebkost a hlubokou péči s neuvěřitelným přirozeným pohybem a pružností. Jedinečný Redken Interbond Conditioning System a Silk-Luxe Complex se zaměřují na suché a křehké vlasy a dodávají jim intenzivní hebkost z vnitřku až na povrch, hedvábnost a zářivý lesk.

V řadě naleznete jemně čistící šampón, který zanechává vlasy hebké, lesklé, plné pohybu. Kondicionér zajišťuje snadné rozčesávání a díky tomu chrání vlasy před lámáním. Zároveň navrací povrchu vlasu lipidy pro vlasy hebké a hladké na dotyk s přirozeným pohybem. Pomáhá odolávat vlhkosti a obnovuje lesk. Pro dokonalý lesk a hebkost na konec naneste závěrečnou péči v podobě třpytivého gelu Gold Glimmer, který uhlazuje povrch vlasu a tím zajišťuje zářivý lesk a intenzivní péči, pomáhá zabraňovat lámání a chrání před agresivními látkami z vnějšího okolí.

All Soft se ovšem neomezuje jen na základní péči. Velkou část tvoří intenzivní přípravky, které doslova zachrání i ty velmi zničené a vyprahlé vlasy. Vydatný hydratující krém Heavy Cream intenzívně zhebčuje nejsušší vlasy a zanechává je velmi hebké, vyživené a příjemné na dotek se zářivým leskem. Dlouhotrvající týdenní péče Silk Fuel okamžitě promění zevnitř až na povrch texturu velmi suchých a křehkých vlasů na hebčí, lesklejší a lépe zvladatelné, aniž by je zatížila. Neoplachující krém Velvet Whip je možné používat denně pro navrácení hebkosti, vylepšení textury a ochranu před tepelným poškozením při foukání. Zanechá účes hebký, snadno upravitelný a se zářivým leskem. Pomáhá opravit roztřepené konce, zároveň kštici posiluje a zabraňuje dalšímu vysušování. Nezatěžuje a dodává hřívě přirozený pohyb, uzamyká v ní vlhkost a přináší okamžitou hebkost a lesk.

Dlouhé vlasy plné lehkosti a lesku

Dlouhé vlasy v sobě spojují šarm i ženskost a o jejich síle při svádění není pochyb. Přesto se může stávat, že dlouhé vlasy působí unaveným dojmem a postrádají lesk. Kvůli znečištění a podmínkám moderního způsobu života mají vlasy sklon těžknout a snadno se mastí. Působí pak nevýrazně, postrádají zářivost, vitalitu a jemnost. Proto nakonec nevypadají tak atraktivně, jak by mohly.

Ve snaze obnovit přirozenou svůdnou moc dlouhých vlasů vyvinuly laboratoře L’Oréal Elsève Nutri-Gloss Light s proteinem z perel a citrusů, první vlasovou péči, která poskytuje okouzlující krásu bez opětovného maštění vlasů. Nutri-Gloss Light probudí jemnou, měkkou smyslnost dlouhých vlasů, jemných vlasů nebo snadno se mastících vlasů.

Tento kompletní program vlasové péče byl vytvořen speciálně proto, aby dlouhé vlasy, jemné vlasy nebo vlasy, které se snadno mastí, vypadaly nádherně a zdravě každý den. Aktivní složky koncentrované v proteinu z perel poskytují přírodní, oslnivý lesk. Právě protein z perel byl spojen s proteinem z citrusů, který je dobře znám svou schopností odmašťovat a čistit. Hydroglykolový extrakt z čištěného citronu, vyrovnává povrch vlasu a uhlazuje vlasové vlákno. Protein z perel poskytuje vláknům správné množství výživy od kořínků až ke konečkům a tím je posiluje. Okamžitě uhlazuje vlasové kutikuly a chrání povrch vlasu. Povrch vlasu je hladší a dokonale vyživovaný, zachycuje a odráží světlo lépe než kdy před tím. Každý den je vlasové vlákno dokonale vyživováno a zvyšuje se jeho vitalita: vlasy jsou jako znovuzrozené a jsou odolné vůči opětovnému maštění.

Řada Nutri-Gloss Light obsahuje dva výrobky pro krásně lesklé vlasy plné objemu. Dokonale vyvážené složení šamponu proniká vlasy a poskytuje jim správnou výživu od kořínků až ke konečkům, aby byly lehké jako pírko. Roztok ve spreji pro snadné rozčesávání vlasy zjemní a dodá jim pružný a přirozený vzhled, čímž vyživuje, zkrášluje a prozařuje dlouhé vlasy v jediném kroku.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Naordinujte si spokojenou polovinu týdne, která je na spadnutí. Pro kolegy jste nyní pracovním vzorem a nehodláte se své oblíbenosti vzdát. Nadřízenému se však pořád něco nelíbí a…

Nejčtenější články

Doporučujeme