Suchý šampon je zachránce: Kdy ho používat, jaký vybrat a čemu se vyhnout?

Suchý šampon je zachránce: Kdy ho používat, jaký vybrat a čemu se vyhnout?

Suchý šampon patří mezi kosmetické zázraky, které nás zachrání, když zrovna nestíháme a potřebujeme vypadat skvěle. Některé ženy si svůj život bez suchého šamponu nedovedou představit a často tvrdí, že po něm mají vlasy ještě hezčí než po běžném umytí. Nejenže nás zbaví mastných vlasů, ale často jim dodá navíc i objem a příjemnou vůni.

Kdy se hodí?

Ať už jste na dovolené u moře, podnikáte výlety po českých kempech, chystáte se na celodenní túru po horách nebo třeba pravidelně chodíte ráno do fitka, suchý šampon oceníte kdekoliv. Ne vždy totiž máte po ruce klobouk nebo čepici, které mastné vlasy spolehlivě zamaskují, a culík doplněný čelenkou už nemusí stačit. Možná si říkáte, že je nesmysl, abyste si do už tak přeplněné krosny balila ještě suchý šampon. Tenhle problém hravě vyřeší cestovní balení, které nezabere skoro žádné místo, ale vystačí vám klidně i na tři použití.

Jak používat suchý šampon? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Jak s ním pracovat?

Abyste dosáhla dokonalého výsledku, musíte se držet určitého postupu. Nejprve suchý šampon důkladně protřepejte, poté ho nastříkejte ke konečkům ve vzdálenosti ideálně patnácti centimetrů od hlavy. Postupujte od uší směrem k pěšince a nevynechejte ani zadní a vrchní část. Následně šampon vmasírujte pomocí konečků prstů do pokožky hlavy. Nechte ho minutu působit, aby nasál mastnotu a zachytil nečistoty. Nakonec vlasy důkladně pročešte kartáčem. Tím účes krásně uhladíte a také se zbavíte přebytečných částeček spreje.

Při aplikaci si dejte pozor na množství. Nejprve raději naneste méně, a když se vám výsledek nebude zdát perfektní, nastříkejte šampon ještě jednou. Kdybyste si ho dala příliš, budou vlasy suché, unavené a bez lesku.

Pokračování 3 / 5

Jaký vybrat?

Dříve suché šampony zanechávaly ve vlasech viditelné bílé stopy. Dnes už je většina z nich vyrobena tak, aby se to nestávalo. Pokud se přece jen bojíte, že v tmavých vlasech bude suchý šampon vidět, vsaďte na speciální, který je určen přímo pro brunetky. Pokud používáte výrobek, který je určený na jinou barvu vlasů, než máte, pak se nemůžete divit, že vám to ve vlasech udělá pěknou paseku. Na tmavých vlasech například světlé fleky a naopak.

Pokračování 4 / 5

Pozor na časté používání

Všeho moc škodí a jinak tomu není ani v případě suchého šamponu. Při častém používání dochází k ucpávání vlasových folikulů, což může způsobit vypadávání vlasů. Zároveň se můžou více lámat, protože suchý šampon vlasy zatěžuje. Aby vaše pokožka měla šanci dýchat, používejte jej maximálně jednou týdně.

Pokračování 5 / 5

Jaké chyby nedělat

Nestříkejte suchý šampon příliš blízko k hlavě. Aby byl výsledek co nejefektivnější, nanášejte ho alespoň dva až tři centimetry od pokožky hlavy. Jedině tak zabráníte jeho hromadění. Opatrná buďte také s množstvím. Pokud to se suchým šamponem přeženete, vlasy tak „udusíte“ a budou vypadat ještě hůř. Proto použijte pouze trochu, počkejte pár minut, a pokud vám vlasy budou připadat stále mastné, trochu šamponu ještě přidejte.

Doporučujeme

Články odjinud