Svaly nás udržují mladé a štíhlé, spalují tuky a chrání klouby

28. 7. 2022
Foto: iStock
Svaly nás udržují mladé a štíhlé, spalují tuky a chrání klouby | Foto: iStock
My ženy chceme hubnout, proto držíme různé diety, a když už se hýbeme, volíme často kardio aktivity, abychom spalovaly hodně kalorií. Na svaly přitom zapomínáme. Což je chyba, protože svaly za nás hubnou, i když nic neděláme, navíc jsou důležité i pro naše zdraví.

Svaly, studnice zdraví a mládí

Laicky řečeno svaly jsou hlavní „hmotou“, která drží tělo pohromadě. Jsou-li svaly pevné a trénované, bývá to na nás nejen vidět, ale také se můžeme na své tělo i v pokročilejším věku mnohem více spolehnout. Svaly, o které pravidelným pohybem náležitě pečujeme, se nám odvděčují mnohým – udržují vzhled naší kůže svěží a hladký a do jisté míry chrání kosti a klouby. Pravidelná svalová práce (cvičení i fyzická práce) pozitivně ovlivňuje ukládání vápníku v kostech a má kladný vliv na krevní oběh i hladinu cholesterolu v krvi.

Ostatně i naše srdce je sval, jemuž sportování velmi prospívá. Srdce aktivního jedince mívá nižší klidový pulz, což je pro něj z hlediska opotřebení velice výhodné.

Tip na video: Cviky na štíhlá stehna a nohy

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Sobotní pozorování úplňku je naprosto fantastický nápad. Sice byl už včera, ale i dnes vám nabídnou svou sílu. Je úplně jedno, zda jste svobodní, anebo zadaní, vždy si najdete cestu k…

Nejčtenější články

Doporučujeme