SVATBA NA PODIU - Vlasta Henych(TÖRR) & Lenka Hobzová

5. 3. 2007
SVATBA NA PODIU - Vlasta Henych(TÖRR) & Lenka Hobzová
Netradiční akce se uskuteční ve čtvrtek 22. března – přímo na podiu v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2) bude svatba! Ženichem je česká blackmetalová legenda – zpívající baskytarista Vlasta Henych (TÖRR), který pojme za svoji choť Lenku Hobzovou. Oba rockeři zvolili za své svědky osobnosti vskutku známé – zpěvačku Lucii Bílou a kytaristu Petra Jandu.

K tanci a poslechu jim místo klasických svatebních pochodů a tklivých konzervativních melodií zahrají kapely ARAKAIN, HARLEJ, ALKEHOL, ROOT, ALEŠ BRICHTA BAND a DEBUSTROL. Zajímavostí je též koncert skupiny TÖRR, který proběhne krátce po obřadu. Co bude mezitím dělat osamělá nevěsta, se nepodařilo zjistit - nejspíš bude tradičně pařit pod podiem a fandit kapele svého manžela.

Kdo chce tedy vyrazit na svatbu, má možnost – všichni mohou být svatebními hosty. Vstupné na akci, stylově nazvané „svatební dar“, je 300 korun. V ceně je pivo zdarma, které bude k dispozici po obřadu.

Internetové stránky skupiny TÖRR: http://www.torr.cz Internetové stránky Retro Music Hall: http://www.retropraha.cz

----------------

Tato unikátní akce je více než dobrým důvodem k následujícímu rozhovoru…

22. března řekneš "ano" své přítelkyni Lence Hobzové. Co tě přimělo k tomu, že jste si pro svatební den vybrali právě Retro Music Hall? Po šestileté známosti jsme se rozhodli, že se vezmeme a tak byly dvě možnosti. Buď malá svatba se svědky a mejdan s přáteli nebo něco velkého, co tady a ani ve světě ještě nikdo neudělal. Inspirovaly nás svatby horolezeckých párů na vrcholu hory a potápěči, kteří se vzali i pod vodou. Rozhodli jsme se proto vzít na místě pro muzikanta nejpřirozenějším a to je na podiu při veřejném koncertě. V Retro Music Hall s kapelou TÖRR vystupujeme, známe tamní prostředí a pořadatele a tak byl výběr sálu pro tuto akci jednoduchý.

Tento den bude přístupný i pro veřejnost. Nevadí Vám, že na Vaší svatbě budou i lidi, které neznáte? Naši přátelé se rekrutují vesměs z muzikantů a hudbu dělám více než 20 let. Tudíž moje rodina jsou muzikanti a fanoušci. Takže žádní „neznámí“ lidé tam nebudou.

Oddávat Vás bude primátor Bém, proč právě on? To je jednoduchá odpověď. Proč chodit za kováříčkem, když můžu jít za kovářem ;-). Fakt je, že pan Bém je jediný starosta, kterého známe a navíc je nám sympatický. Po naší svatbě odlétá do Himalájí, aby vylezl na Mount Everest, takových dobrodruhů taky v politice moc není.

Svědčit Vám půjdou Petr Janda a Lucie Bílá. Jaká byla jejich reakce, když jste je o to požádali? Byli oba strašně nadšeni. Ani jsem takovou reakci nečekal. Petr Janda měl dlouhodobě naplánovanou měsíční cestu po Austrálii a tak jsme museli přesunout termín svatby o tři týdny. Známe se s Petrem strašně dlouho a tak jsme to rádi udělali. Petr je takovej můj rockovej táta.

V tento den vystoupí kapely ARAKAIN, ALKEHOL, HARLEJ a další. Uslyšíme v tento den zpívat i vaše svědky? Měl jsem hlavně přání, aby mi šla za svědka Lucka Bílá, se kterou jsem zažil hezké přátelství od dob našich začátků a Lence aby svědčil Petr. Lucka měla z mé svatby velkou radost a sama se rozhodla, že na svatbě zazpívá. Dohodla se s ARAKAINEM a tak uslyšíme zpívající svědkyni.

Je to vaše první svatba? Ano. Oba do toho jdeme premiérově.

Budeš hrát ve svatebním obleku? Já ještě netuším, co si vezmu na sebe ;-), ale rozhodně se převlíkat nebudu. V tom, v čem se ožením, strávím celý večer.

Bude nevěsta v klasických bílých šatech nebo chystáte nějaké netradiční modely? V jednom salonu jí šijou šaty podle našich představ. Budou to rockové svatební šaty.

Jaké byly reakce vašich kamarádů, když zjistili, že se berete v Retru? Hlavně nikdo nevěřil, že se berem.

Na svatbách se hází rýží, kyticí, botou atd… Nevěstu Lenku zpravidla vídáme na rockových koncertech v botách New Rock z Nosferatu… Kterým směrem bude házet, aby svatebčané stačili uhnout pro případ, že by v sobě nalezli pud sebezáchovy? My žádné tradiční zvyky nechystáme. Nevím ovšem, jestli něco nenachystají známí a nepřekvapí nějakou kanadou. Navíc botama se hází o vánocích. O svatbě nevěsta hází kyticí a k tomu dojde. Na svatbě je také zvykem vybírat do střevíčku nevěsty peníze od svatebčanů a k tomuto účelu jsou vysoké boty od New Rock ideální ;-).

Co bys dělal, kdyby nevěsta řekla nakonec ne? Zůstal bych na ocet, ale mejdan by pokračoval. V životě se může stát cokoliv. Akce Svatba na podiu se může klidně změnit na akci Nevěsta na útěku.

Přípravy na svatbu jsou jistě několik měsíců v plném proudu. Klape vše podle plánu, nebo s blížím se termínem chytáte nerva? Vše klape podle plánu a chytáme nerva.

V tento ten vystoupíte i se svou kapelou TÖRR. Mohou se návštěvníci těšit na nějakou speciální metalovou coververzi standardního svatebního pochodu? Na naší svatbě zahraje spousta našich kamarádů, kteří připravují nejedno překvapení. Jde nám všem o to, aby to byl netradiční večer a mejdan, na který se bude dlouho vzpomínat. Svatební orchestry ARAKAIN, ALKEHOL, TÖRR, DEBUSTROL, ROOT, HARLEJ a ALEŠ BRICHTA BAND zahrají i věci, které nemají v běžných repertoárech. Hrát se začne od 20:00hodin, svatební obřad bude od 21:00 hodin a po něm se bude na sále točit pivo zdarma, abychom to všichni společně zapili. Oficiální část skončí o půlnoci a každá skupina bude mít prostor 30 minut. Po půlnoci bude zábava pokračovat formou jamsessionu a pití, dokud nás to bude bavit a dokud nepadnem. Všechny s Lenkou srdečně zveme na naši Svatbu na podiu.

Díky za rozhovor S Vlastou Henychem si povídala Iveta Pejcharová

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V pondělí to ještě šlo, ale v úterý se pracovně nedaří. Nějak se vám nedaří úkoly pochopit a ani vykonat. Po pravdě už jste z toho docela unavení a čekáte, že vás odpověď trkne do hlavy.…

Nejčtenější články

Doporučujeme