SVATBA NA PODIU - Vlasta Henych(TÖRR) & Lenka Hobzová

5. 3. 2007
SVATBA NA PODIU - Vlasta Henych(TÖRR) & Lenka Hobzová
Netradiční akce se uskuteční ve čtvrtek 22. března – přímo na podiu v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2) bude svatba! Ženichem je česká blackmetalová legenda – zpívající baskytarista Vlasta Henych (TÖRR), který pojme za svoji choť Lenku Hobzovou. Oba rockeři zvolili za své svědky osobnosti vskutku známé – zpěvačku Lucii Bílou a kytaristu Petra Jandu.

K tanci a poslechu jim místo klasických svatebních pochodů a tklivých konzervativních melodií zahrají kapely ARAKAIN, HARLEJ, ALKEHOL, ROOT, ALEŠ BRICHTA BAND a DEBUSTROL. Zajímavostí je též koncert skupiny TÖRR, který proběhne krátce po obřadu. Co bude mezitím dělat osamělá nevěsta, se nepodařilo zjistit - nejspíš bude tradičně pařit pod podiem a fandit kapele svého manžela.

Kdo chce tedy vyrazit na svatbu, má možnost – všichni mohou být svatebními hosty. Vstupné na akci, stylově nazvané „svatební dar“, je 300 korun. V ceně je pivo zdarma, které bude k dispozici po obřadu.

Internetové stránky skupiny TÖRR: http://www.torr.cz Internetové stránky Retro Music Hall: http://www.retropraha.cz

----------------

Tato unikátní akce je více než dobrým důvodem k následujícímu rozhovoru…

22. března řekneš "ano" své přítelkyni Lence Hobzové. Co tě přimělo k tomu, že jste si pro svatební den vybrali právě Retro Music Hall? Po šestileté známosti jsme se rozhodli, že se vezmeme a tak byly dvě možnosti. Buď malá svatba se svědky a mejdan s přáteli nebo něco velkého, co tady a ani ve světě ještě nikdo neudělal. Inspirovaly nás svatby horolezeckých párů na vrcholu hory a potápěči, kteří se vzali i pod vodou. Rozhodli jsme se proto vzít na místě pro muzikanta nejpřirozenějším a to je na podiu při veřejném koncertě. V Retro Music Hall s kapelou TÖRR vystupujeme, známe tamní prostředí a pořadatele a tak byl výběr sálu pro tuto akci jednoduchý.

Tento den bude přístupný i pro veřejnost. Nevadí Vám, že na Vaší svatbě budou i lidi, které neznáte? Naši přátelé se rekrutují vesměs z muzikantů a hudbu dělám více než 20 let. Tudíž moje rodina jsou muzikanti a fanoušci. Takže žádní „neznámí“ lidé tam nebudou.

Oddávat Vás bude primátor Bém, proč právě on? To je jednoduchá odpověď. Proč chodit za kováříčkem, když můžu jít za kovářem ;-). Fakt je, že pan Bém je jediný starosta, kterého známe a navíc je nám sympatický. Po naší svatbě odlétá do Himalájí, aby vylezl na Mount Everest, takových dobrodruhů taky v politice moc není.

Svědčit Vám půjdou Petr Janda a Lucie Bílá. Jaká byla jejich reakce, když jste je o to požádali? Byli oba strašně nadšeni. Ani jsem takovou reakci nečekal. Petr Janda měl dlouhodobě naplánovanou měsíční cestu po Austrálii a tak jsme museli přesunout termín svatby o tři týdny. Známe se s Petrem strašně dlouho a tak jsme to rádi udělali. Petr je takovej můj rockovej táta.

V tento den vystoupí kapely ARAKAIN, ALKEHOL, HARLEJ a další. Uslyšíme v tento den zpívat i vaše svědky? Měl jsem hlavně přání, aby mi šla za svědka Lucka Bílá, se kterou jsem zažil hezké přátelství od dob našich začátků a Lence aby svědčil Petr. Lucka měla z mé svatby velkou radost a sama se rozhodla, že na svatbě zazpívá. Dohodla se s ARAKAINEM a tak uslyšíme zpívající svědkyni.

Je to vaše první svatba? Ano. Oba do toho jdeme premiérově.

Budeš hrát ve svatebním obleku? Já ještě netuším, co si vezmu na sebe ;-), ale rozhodně se převlíkat nebudu. V tom, v čem se ožením, strávím celý večer.

Bude nevěsta v klasických bílých šatech nebo chystáte nějaké netradiční modely? V jednom salonu jí šijou šaty podle našich představ. Budou to rockové svatební šaty.

Jaké byly reakce vašich kamarádů, když zjistili, že se berete v Retru? Hlavně nikdo nevěřil, že se berem.

Na svatbách se hází rýží, kyticí, botou atd… Nevěstu Lenku zpravidla vídáme na rockových koncertech v botách New Rock z Nosferatu… Kterým směrem bude házet, aby svatebčané stačili uhnout pro případ, že by v sobě nalezli pud sebezáchovy? My žádné tradiční zvyky nechystáme. Nevím ovšem, jestli něco nenachystají známí a nepřekvapí nějakou kanadou. Navíc botama se hází o vánocích. O svatbě nevěsta hází kyticí a k tomu dojde. Na svatbě je také zvykem vybírat do střevíčku nevěsty peníze od svatebčanů a k tomuto účelu jsou vysoké boty od New Rock ideální ;-).

Co bys dělal, kdyby nevěsta řekla nakonec ne? Zůstal bych na ocet, ale mejdan by pokračoval. V životě se může stát cokoliv. Akce Svatba na podiu se může klidně změnit na akci Nevěsta na útěku.

Přípravy na svatbu jsou jistě několik měsíců v plném proudu. Klape vše podle plánu, nebo s blížím se termínem chytáte nerva? Vše klape podle plánu a chytáme nerva.

V tento ten vystoupíte i se svou kapelou TÖRR. Mohou se návštěvníci těšit na nějakou speciální metalovou coververzi standardního svatebního pochodu? Na naší svatbě zahraje spousta našich kamarádů, kteří připravují nejedno překvapení. Jde nám všem o to, aby to byl netradiční večer a mejdan, na který se bude dlouho vzpomínat. Svatební orchestry ARAKAIN, ALKEHOL, TÖRR, DEBUSTROL, ROOT, HARLEJ a ALEŠ BRICHTA BAND zahrají i věci, které nemají v běžných repertoárech. Hrát se začne od 20:00hodin, svatební obřad bude od 21:00 hodin a po něm se bude na sále točit pivo zdarma, abychom to všichni společně zapili. Oficiální část skončí o půlnoci a každá skupina bude mít prostor 30 minut. Po půlnoci bude zábava pokračovat formou jamsessionu a pití, dokud nás to bude bavit a dokud nepadnem. Všechny s Lenkou srdečně zveme na naši Svatbu na podiu.

Díky za rozhovor S Vlastou Henychem si povídala Iveta Pejcharová

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Se svým životem jste po včerejšku spokojeni. Ve vztahu je sice trochu nedýchatelno, ale nic, co by se nedalo vydržet. Jediným zádrhelem mohou být nevhodné investice, pofidérní půjčky,…

Nejčtenější články

Doporučujeme