Svatba prince Harryho s Meghan Markle: Takhle jim to slušelo na svatbě

20. 5. 2018
Princ Harry a jeho žena Meghan Markle se stali vévody ze Sussexu. Titul jim u příležitosti svatby udělila královna Alžběta. Podívejte se na fotky z jejich svatby.

Krásné slunečné počasí, jemné růže a hlavně nepředstíraná radost a štěstí provázely svatbu Meghan Markle a prince Harryho, kteří si v poledne na královské hradě Windsor řekli své ano. Prince Harry byl viditelně dojatý, chvílemi vypadal jako malý kluk. Meghan působila něžně a skromně v jednoduchých šatech bez jakýchkoli ozdob luxusní francouzské značky Givenchy.

Šaty navrhla britská návrhářka Clare Waight Keller. Šaty měly decentní lodičkový výstřih a dlouhé rukávy. Vlečka měří zhruba metr a půl, ale délkou ji třikrát překonává lehounký bílý závoj zdobený jemnou krajkou. Šaty doplňuje diamantová tiára z roku 1932, kterou nevěstě Meghan zapůjčila královna Alžběta II.

V pozvánkách na svatbu byl uveden také dress code. Pro pány morning suit (malý společenský oblek) nebo lounge suit (vycházkový oblek), což znamená dlouhé sako končící nad koleny v černé nebo tmavě šedé (antracitové) barvě, vesty, hladkých kalhot s pruhy, kravaty a bílé košile. Pokud pánové chtěli, mohli si vzít i klobouk. Pro dámy byly předepsány day dress neboli elegantní šaty v délce ke kolenům nebo pod ně a klobouček. 

Prohlédněte si fotky ze svatby v úvodu článku. Jak už to na královské svatbě bývá, byla to přehlídka nádherných kreací, rafinovaných klobouků a kloboučků. 

Tady se podívejte na jejich první manželský polibek: 

Jaký čeká novomanžele svatební dort? Mrkněte sem

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Připravte se na pohodovou neděli, kterou si nenecháte zkazit ani nabroušeným protějškem. Jeho nálady zvládnete jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud máte dětičky, tak jim dopřejte změnu…

Nejčtenější články

Doporučujeme