Svatba prince Harryho s Meghan Markle: Takhle jim to slušelo na svatbě

20. 5. 2018
Princ Harry a jeho žena Meghan Markle se stali vévody ze Sussexu. Titul jim u příležitosti svatby udělila královna Alžběta. Podívejte se na fotky z jejich svatby.

Krásné slunečné počasí, jemné růže a hlavně nepředstíraná radost a štěstí provázely svatbu Meghan Markle a prince Harryho, kteří si v poledne na královské hradě Windsor řekli své ano. Prince Harry byl viditelně dojatý, chvílemi vypadal jako malý kluk. Meghan působila něžně a skromně v jednoduchých šatech bez jakýchkoli ozdob luxusní francouzské značky Givenchy.

Šaty navrhla britská návrhářka Clare Waight Keller. Šaty měly decentní lodičkový výstřih a dlouhé rukávy. Vlečka měří zhruba metr a půl, ale délkou ji třikrát překonává lehounký bílý závoj zdobený jemnou krajkou. Šaty doplňuje diamantová tiára z roku 1932, kterou nevěstě Meghan zapůjčila královna Alžběta II.

V pozvánkách na svatbu byl uveden také dress code. Pro pány morning suit (malý společenský oblek) nebo lounge suit (vycházkový oblek), což znamená dlouhé sako končící nad koleny v černé nebo tmavě šedé (antracitové) barvě, vesty, hladkých kalhot s pruhy, kravaty a bílé košile. Pokud pánové chtěli, mohli si vzít i klobouk. Pro dámy byly předepsány day dress neboli elegantní šaty v délce ke kolenům nebo pod ně a klobouček. 

Prohlédněte si fotky ze svatby v úvodu článku. Jak už to na královské svatbě bývá, byla to přehlídka nádherných kreací, rafinovaných klobouků a kloboučků. 

Tady se podívejte na jejich první manželský polibek: 

Jaký čeká novomanžele svatební dort? Mrkněte sem

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Patříte k pracovníkům, kteří nejdou domů dříve, než mají všechno hotové. Jedete prostě na plné obrátky, což vás motivuje k lepším výsledkům. Asi trochu podléháte panice a obávám ze ztráty…

Nejčtenější články

Doporučujeme