Švestkový koláč 6x jinak: Bez kynutí, s drobenkou i s pudinkem

19. 8. 2020
Švestková sezóna je v plném proudu, různé blumy a pološvestky už jsou pomalu za námi, pravé švestky se chystají předvést v celém svém chuťovém spektru. Vykouzlete si z nich chutný koláč. Tady je šest osvědčených receptů.

Švestky patří ke konci prázdnin a k září jako Vochomůrka ke Křemílkovi. A švestkový koláč voní domovem a rodinnou pohodou. Jak ho pečete? Pokud ještě nemáte svůj osvědčený recept, tady je šest osvědčených postupů.

Švestkový koláč s drobenkou bez kynutí

Tento recept vám ušetří čas potřebný na kynutí, protože nemusí vykynout těsto, jen vzejít kvásek, takže takovýhle koláč můžete zvládnout i ve všední den a proměnit ho v den sváteční.

Recept na švestkový koláč s drobenkou bez kynutí najdete ZDE

Švestkový koláč nohama vzhůru

Máte mnohdy pocit, že svět blázní a je vzhůru nohama. My vás v tom ještě utvrdíme – tady je jeden převrácený koláč. Ale až se do té dobroty zakousnete, určitě zase budete stát nohama pevně na zemi.

Recept na švestkový koláč nohama nahoru najdete ZDE

Švestkový koláč s tvarohem

Naši švestkovou hitparádu doplňuje koláč se švestkami a tvarohem. Není úplně jednoduchý, zato lahodný, tak seberte odvahu a zkuste ho.

Recept na švestkový koláč s tvarohem najdete ZDE

Švestkový koláč kynutý

Kynutý koláč je prostě klasika. Až dojdou švestky, můžete ho zkusit s jablky a pak nezbyde než volit mražené ovoce a čekat zase na jaro. Ale toto univerzální těsto můžete využít na všechny druhy ovoce.

Recept na švestkový koláč kynutý najdete ZDE

Švestkový koláč s drobenkou

Tento koláč je specifický tím, že na něj použijete i vanilkový puding. Určitě si ho oblíbíte.

Recept na švestkový koláč s drobenkou najdete ZDE

Jednoduchý švestkový koláč

Jednoduchý švestkový koláč s drobenkou bez kynutí také aspiruje na zapsání do vaší kuchařky.

Recept na jednoduchý švestkový koláč najdete ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Konec směny je vysvobozující. Najednou je vám líto, že si nemůžete nikde posedět a vyrazit s kamarády. Pravděpodobně to nevydržíte a vyhledáte společnost sexy protějška anebo nejbližších…