Svět pije čaj

6. 10. 2015
Svět pije čaj | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Jste náruživými pijáky čaje? Aby ne. Vždyť je to nápoj, se kterým se setkáváme od samého narození. Spolu začínáme den, stojí při nás, když nám není dobře, a dokonce nás doprovází i do vyšší společnosti. Pití čaje není jen tak obyčejná věc, je to rituál.

Máte pocit, že vás v souvislosti s pitím čaje nic nepřekvapí? Omyl. Pokud byste dali obě ruce do ohně za to, že tradice pití čaje o páté pochází z Anglie, přišli byste o pravačku i levačku najednou. Tento zvyk má původ ve Francii a Britové ho pouze velmi ochotně převzali.

Pokud s oblibou používáte termíny jako ovocný čaj, bylinný čaj nebo dokonce šípkový čaj, dali by vám znalci čaje přes prsty. Žádný takový čaj totiž neexistuje. Rozeznáváme pouze čaj bílý, zelený, polozelený a černý. O čaji smíme hovořit pouze tehdy, jedná-li se o listy čajovníku.

Čaj pochází z Číny a s ním i čajový rituál. Cílem čajového obřadu je navození příjemné atmosféry. Podstatou správné přípravy čaje je opakované zalévání čajových lístků v konvičce. Při každém zalití čaje se snažíme dobu louhování prodloužit o jednu minutu. Čaj nikdy nezaléváme úplně vroucí vodou.

O čaji se již po tisíciletí hovoří jako o všeléku. V zimě zahřeje a v létě ochladí. Má blahodárné účinky na dýchací cesty, kůži a nervovou i zažívací soustavu.

Pokud i vám záleží na vašem zdraví, soutěžte dnes s námi o 10–12 balíčků čajů v hodnotě 500 Kč od společnosti Biogena CZ.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže vás trápí zdravotní problémy, řešte je co nejdřív. Doporučují se preventivní prohlídky, které hradí vaše zdravotní pojišťovna. Také je na čase, abyste si začali pečlivěji hlídat…

Nejčtenější články