Svět pije čaj

6. 10. 2015
Svět pije čaj | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Jste náruživými pijáky čaje? Aby ne. Vždyť je to nápoj, se kterým se setkáváme od samého narození. Spolu začínáme den, stojí při nás, když nám není dobře, a dokonce nás doprovází i do vyšší společnosti. Pití čaje není jen tak obyčejná věc, je to rituál.

Máte pocit, že vás v souvislosti s pitím čaje nic nepřekvapí? Omyl. Pokud byste dali obě ruce do ohně za to, že tradice pití čaje o páté pochází z Anglie, přišli byste o pravačku i levačku najednou. Tento zvyk má původ ve Francii a Britové ho pouze velmi ochotně převzali.

Pokud s oblibou používáte termíny jako ovocný čaj, bylinný čaj nebo dokonce šípkový čaj, dali by vám znalci čaje přes prsty. Žádný takový čaj totiž neexistuje. Rozeznáváme pouze čaj bílý, zelený, polozelený a černý. O čaji smíme hovořit pouze tehdy, jedná-li se o listy čajovníku.

Čaj pochází z Číny a s ním i čajový rituál. Cílem čajového obřadu je navození příjemné atmosféry. Podstatou správné přípravy čaje je opakované zalévání čajových lístků v konvičce. Při každém zalití čaje se snažíme dobu louhování prodloužit o jednu minutu. Čaj nikdy nezaléváme úplně vroucí vodou.

O čaji se již po tisíciletí hovoří jako o všeléku. V zimě zahřeje a v létě ochladí. Má blahodárné účinky na dýchací cesty, kůži a nervovou i zažívací soustavu.

Pokud i vám záleží na vašem zdraví, soutěžte dnes s námi o 10–12 balíčků čajů v hodnotě 500 Kč od společnosti Biogena CZ.

SOUTĚŽIT MŮŽETE ZDE

Témata článku:   

Komentáře

Horoskopy

Nepůjčujte peníze sousedovi, který se k vám nechoval vždycky fér. Nemusíte si přitom připadat zle, nikdo se tomu divit nebude. Radši dopřejte příjemný nedělní program svým nejbližším. Na…

Nejčtenější články