Světoznámý virtuos rozezvučí největší pražské varhany

23. 4. 2010
Světoznámý virtuos rozezvučí největší pražské varhany
Znamenitý a světově uznávaný americký varhaník John Scott potvrdil svoji účast na 15. Mezinárodním varhanním festivale v Praze. Jeho vystoupení zahájí 5. srpna jedinečnou hudební přehlídku, kterou pořádá Svatojakubské Audite Organum (Poslouchejte varhany) v bazilice svatého Jakuba v Praze.

Sérii 8 koncertních večerů uzavře 23. září neméně slavný Američan James Kibbie.

Největší varhany v Praze i v Čechách ovládnou během srpna a září nejlepší varhaníci z celého světa. Přijedou interpreti z USA, Japonska, Francie a Slovenska. Vystoupí i uznávaní čeští varhaníci včetně Ireny Chřibkové, titulární varhanice u sv. Jakuba.

Letošní jubilejní ročník je věnován přednímu českému varhaníkovi a skladateli Jiřímu Ropkovi. Posluchači se mohou těšit nejen na jeho hudební kompozice, ale především na známé a oblíbené skladby J. S. Bacha, který většinu své tvorby napsal právě pro varhany. Hrát se bude také J. B. Foerster, R. Schumann, A. Guilmant, C. Franck, L. Vierne a další.

Kamerová projekce na plátno, umístěné v přední části chrámové lodi, umožní publiku sledovat varhaníky při hře. Jedna ze tří kamer bude snímat pohyby nohou po pedálech, což při běžných koncertech není možné vidět.

Festival se koná s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky. Záštitu převzal primátor hlavního města Pavel Bém.

Předprodej vstupenek začíná zítra 23. dubna v síti prodejen: TICKETPORTAL (www.ticketportal.cz), VIA MUSICA (www.viamusica.cz).

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině týdne je to všechno ve starých kolejích. Práce vám jde od ruky, ale pochvala od nadřízeného je v nedohlednu. Nejradši byste se na všechno vykašlali. S novou láskou se mírně…

Nejčtenější články

Doporučujeme