Svoboda pro vlasy

21. 2. 2008
Svoboda pro vlasy
Jarní trendy pro moderní účes jasně přejí kreativitě a svobodné volbě projevu. Nenechte si vnutit něco, co plně neodpovídá vaší osobnosti a jedinečnému stylu. Dejte pocit individuality nejen svému oblečení, ale také vlasům.

Každoročně se scházejí špičkoví kadeřníci, odborníci na módu a společnost, aby společně udali směr vlasové tvorby pro celý rok. Výsledkem jsou trendy Wella Trend Vision, které letos dávají jasný signál – individualita je klíčem ke správnému vzhledu. Podstatou samotného trendu je tvůrčí proces, který pouze ukazuje cestu, nikoliv přesnou šablonu. Vždy vyzývá kadeřníka, aby je interpretoval s osobitostí vlastního jedinečného pohledu. Trend je tedy jakýmsi vizuálním a slovním rámcem, v jehož centru vlasový stylista vytváří svůj vlastní obraz.

Wella Trend Vision 2008 přináší čtyři směry – každý naprosto odlišný, proto dávají naprostou svobodu a právo volby. Dnes se podíváme na první dva.

Wonderland – Svoboda a okouzlení

Unikněte do říše divů, do ráje snů a inspirací. Právě tady se technologie snoubí s objetím čisté přírody, aby společně stvořily nový ráj prolínajících se barev a harmonických obrazů. Naše představivost je probuzena k životu a divoce se rozbíhá královstvím přírody, kde vládne optimistický romantismus. Přívrženci tohoto trendu hledají v designu především lidskost a zároveň soustředěně hledí do svého nitra a starají se o svou duševní a tělesnou pohodu. Vstřebávají a hluboce vnímají klady přírodního prostředí a proměňují své pocity do abstraktních představ o tom, jak správně žít. V oblečení se objevují velké motivy, které velebí odkaz čistoty přírody. Materiály jsou splývavé a jakoby svým lehkým pohybem přivolávaly nová dobrodružství života.

Tento styl vlasů není přesně definovaný. Záměrně postrádá složitost a je vytvořen z různých typů vln pro téměř dětsky nevinný vzhled. Povoleny jsou všechny délky vlasů, tento trend osloví zejména citlivé lidi s široce otevřenýma očima, připravenýma vnímat krásu přírody. Přirozenost ve stylu Wonderland je se spojuje s technologií a společně inspirují naše představy a sny o čisté a nedotčené přírodě. Délka vlasů se pohybuje od krátké po dlouhou, vlasy jsou volné, délky a textury nespojité. Elfí ofinky doplňují konce vlasů, hebké jako pírko.

Barvy počínají od harmonického základu, jenž se stává malířským plátnem, na němž se skví medově zlatá, neutrální hnědá a organická měděná a vzájemně se spojují do odlesků meruňky, růže a odstínů okvětních lístků.

Factory Lyrics – Soumrak reality a pocitů

Ze včerejších průmyslových ruin se vynořil zbrusu nový a odvážný svět. Z temné nicoty metropolitního odpadu se zvedá nový realismus městské poezie, metaforický stroj, poháněný minulými emocemi. V této soumračné zóně se zrodily nové pozoruhodné zákony krásy, aby se postavily proti moderní konvenci. Tento neo-industriální trend dokonale narušil klasické pojetí estetiky. Androgynní ženskost je novým zákonem módy. Nahodile poskládané výrobky s minimalistickým designem vytvořily jedinečnou mechanickou poezii, která vzpomíná na to, co už odplynulo.

Vlasy spojují obratnou konstrukci a jakoby polámané linie, které rozhodně nejsou uniformní a jsou vyvedeny v inovátorské černé barvě se zelenkavými a modravými odlesky nafty. Tato krása je zrozena z popela spaloven a zšeřelých továrních zákoutí. Elegance nikdy nebyla tak dokonale nedokonalá a tak originálně podaná jako v trendu Factory Lyrics.

Střihy jsou krátké nebo dlouhé a důraz je na nerovnováze. Vnitřní textury jedna s druhou kontrastují. Finální úprava je kombinací lesku a matu. Barvy se pohybují od chladných kouřových odstínů po šedou a stříbrnou. Tvar a forma účesů Factory Lyrics je harmonickou rovnováhou mezi krásou a funkčností – grafické detaily s překvapivým půvabem, mistrovské provedení s nedokonalostmi.

Foto: Sarah Silver pro Wella

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani ve středu nic Štíry nepřekvapí, možná tak jejich nadbytek energie. Měli by se soustředit nejen na pracovní úkoly, ale také na lásku. Zadaní budou ve vztahu překvapovat dárečkem a…

Nejčtenější články

Doporučujeme