Svoboda pro vlasy

21. 2. 2008
Svoboda pro vlasy
Jarní trendy pro moderní účes jasně přejí kreativitě a svobodné volbě projevu. Nenechte si vnutit něco, co plně neodpovídá vaší osobnosti a jedinečnému stylu. Dejte pocit individuality nejen svému oblečení, ale také vlasům.

Každoročně se scházejí špičkoví kadeřníci, odborníci na módu a společnost, aby společně udali směr vlasové tvorby pro celý rok. Výsledkem jsou trendy Wella Trend Vision, které letos dávají jasný signál – individualita je klíčem ke správnému vzhledu. Podstatou samotného trendu je tvůrčí proces, který pouze ukazuje cestu, nikoliv přesnou šablonu. Vždy vyzývá kadeřníka, aby je interpretoval s osobitostí vlastního jedinečného pohledu. Trend je tedy jakýmsi vizuálním a slovním rámcem, v jehož centru vlasový stylista vytváří svůj vlastní obraz.

Wella Trend Vision 2008 přináší čtyři směry – každý naprosto odlišný, proto dávají naprostou svobodu a právo volby. Dnes se podíváme na první dva.

Wonderland – Svoboda a okouzlení

Unikněte do říše divů, do ráje snů a inspirací. Právě tady se technologie snoubí s objetím čisté přírody, aby společně stvořily nový ráj prolínajících se barev a harmonických obrazů. Naše představivost je probuzena k životu a divoce se rozbíhá královstvím přírody, kde vládne optimistický romantismus. Přívrženci tohoto trendu hledají v designu především lidskost a zároveň soustředěně hledí do svého nitra a starají se o svou duševní a tělesnou pohodu. Vstřebávají a hluboce vnímají klady přírodního prostředí a proměňují své pocity do abstraktních představ o tom, jak správně žít. V oblečení se objevují velké motivy, které velebí odkaz čistoty přírody. Materiály jsou splývavé a jakoby svým lehkým pohybem přivolávaly nová dobrodružství života.

Tento styl vlasů není přesně definovaný. Záměrně postrádá složitost a je vytvořen z různých typů vln pro téměř dětsky nevinný vzhled. Povoleny jsou všechny délky vlasů, tento trend osloví zejména citlivé lidi s široce otevřenýma očima, připravenýma vnímat krásu přírody. Přirozenost ve stylu Wonderland je se spojuje s technologií a společně inspirují naše představy a sny o čisté a nedotčené přírodě. Délka vlasů se pohybuje od krátké po dlouhou, vlasy jsou volné, délky a textury nespojité. Elfí ofinky doplňují konce vlasů, hebké jako pírko.

Barvy počínají od harmonického základu, jenž se stává malířským plátnem, na němž se skví medově zlatá, neutrální hnědá a organická měděná a vzájemně se spojují do odlesků meruňky, růže a odstínů okvětních lístků.

Factory Lyrics – Soumrak reality a pocitů

Ze včerejších průmyslových ruin se vynořil zbrusu nový a odvážný svět. Z temné nicoty metropolitního odpadu se zvedá nový realismus městské poezie, metaforický stroj, poháněný minulými emocemi. V této soumračné zóně se zrodily nové pozoruhodné zákony krásy, aby se postavily proti moderní konvenci. Tento neo-industriální trend dokonale narušil klasické pojetí estetiky. Androgynní ženskost je novým zákonem módy. Nahodile poskládané výrobky s minimalistickým designem vytvořily jedinečnou mechanickou poezii, která vzpomíná na to, co už odplynulo.

Vlasy spojují obratnou konstrukci a jakoby polámané linie, které rozhodně nejsou uniformní a jsou vyvedeny v inovátorské černé barvě se zelenkavými a modravými odlesky nafty. Tato krása je zrozena z popela spaloven a zšeřelých továrních zákoutí. Elegance nikdy nebyla tak dokonale nedokonalá a tak originálně podaná jako v trendu Factory Lyrics.

Střihy jsou krátké nebo dlouhé a důraz je na nerovnováze. Vnitřní textury jedna s druhou kontrastují. Finální úprava je kombinací lesku a matu. Barvy se pohybují od chladných kouřových odstínů po šedou a stříbrnou. Tvar a forma účesů Factory Lyrics je harmonickou rovnováhou mezi krásou a funkčností – grafické detaily s překvapivým půvabem, mistrovské provedení s nedokonalostmi.

Foto: Sarah Silver pro Wella

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kontrola výdajů vás pořádně namíchla, ale nedá se nic dělat. Prostě se načas obejdete bez nadstandardních potřeb. V žádném případě nezkoušejte štěstí v kartách ani při půjčkách. Nevěřte…

Nejčtenější články

Doporučujeme