Svůdné pohledy

11. 2. 2003
Svůdné pohledy
Oči jsou bránou do duše, jak kdosi moudře pravil. Pohledem lze svádět, „uhranout“ i smát se. Pečovat o oči by mělo patřit mezi každodenní rituály, neboť právě zde se stárnutí projevuje nejdříve. Již kolem 18. roku se začínají objevovat první vrásky a stopy po nepříliš zdravém životním stylu, který bohužel patří k dnešní uspěchané době. Aby mimické vrásky zůstaly tou jedinou nedokonalostí vašeho pohledu, se postarají vhodně zvolené přípravky a naše triky na krásu.

Alfou a omegou péče o obličej, a tudíž i o oči, je pečlivé každodenní odlíčení. Na trhu dostanete mnoho odličovacích přípravků, které se liší konzistencí, složení i svou funkcí. Ne každý odličovač sedne každému. Záleží na tom, co od přípravku očekáváte, jaká líčidla používáte a jak snášenlivou pokožku máte.

Mohou mi odstraňovače očního make-upu uškodit? Naopak, musíte si ovšem vybrat ten správný. Na citlivé oči zvolte lehký gel, dobře se s ním manipuluje, obsahuje chladivé – zklidňující – složky. Na voděodolná líčidla použijte odličovací přípravek na olejové bázi, pokud vám připadá příliš těžký, sáhněte po tzv. dvoufázovém produktu, emulzi voda-olej, kterou před použitím protřepete. Unaveným a oteklým víčkům udělá dobře lehká pleťová voda na oční partie.

Ani ten nejdokonalejší make-up nikdy nevynikne, je-li pokožka kolem očí dehydrovaná, unavená a povislá. Tomu všemu zabrání pěstící kosmetika určená na oční partie.

Udělám nejlépe, používám-li oční a pleťový krém z jedné řady? V podstatě ano. Vyhovuje-li vám zvolený přípravek na obličej, vyhovuje-li vašich potřebám, oční přípravek jej dokonale doplní. Výjimkou jsou pleťové přípravky na mastnou pleť, oční patrie nikdy neošetřujte adstringentní pleťovou vodou ani matujícími emulzemi, které používáte na mastící se T-zónu. Pokožka kolem očí neobsahuje mazové žlázy a tudíž potřebuje hydrataci bez ohledu na typ vaší pleti. Vybrat si můžete z krémů, emulzí, gelů i sér, kterých najdete v obchodech nepřeberné množství.

Potřebují oční partie speciální péči? Ano. Prohlédněte si pozorně v zrcadle oblast kolem očí. Uvidíte velmi tenkou a jemnou pokožku. Zvláštní zacházení je zde proto na místě.

Kůže kolem očí je desetkrát až patnáctkrát tenčí než na zbytku tváře. Což znamená, že i žíly a lymfatické cesty jsou velmi tenké a zranitelné.

Nesprávná péče, životní styl a strava a předčasné stárnutí se nejdříve projevuje v těchto oblastech. Vrásky, ale také otoky a tmavé kruhy jsou důvodem, proč o oči pečovat a věnovat jim dostatečnou pozornost.

Mohu používat stejný krém na obličej i na oči? Krémy na obličej obsahují silnější aktivní složky, což nemusejí oči dobře snášet. Proto doporučujeme používat na oční partie jen speciálně určené přípravky.

Nosím kontaktní čočky, ale bojím se používat oční krém, aby se mi nedostal do oka a nezpůsobil zarudnutí oka. Vyberte si lehkou emulzi s označením „testováno oftalmologem“. Tyto přípravky jsou určeny mj. pro nositelky kontaktní čoček a na citlivé oči. Přípravek aplikujte před nasazením čoček a nechejte jej dokonale vstřebat. Z líčidel raději nepoužívejte sypké oční stíny, poprašek se může dostat na povrch čočky a udělat na něm mikroskopické rýhy a poškodit tak nejen čočku ale i oční rohovku.

Trpím na tmavé kruhy pod očima. Vyzkoušela jsem hodně korektorů, ale žádný je nezakryl úplně. Co mám proti nim dělat? Tmavé stíny pod očima nemusí být nutně z prohýřené noci, máte-li světlou pleť, tenká kůže v očních partií odkrývá žilky a vše, co se pod pokožkou nachází. Naštěstí vědci vynalezli řešení i pro tento genetický problém.

Každé ráno jemně potřete oči vatovými tampóny namočenými v hydratační pleťové vodě bez obsahu alkoholu (určené na suchou pleť), tím pokožku osvěžíte a probudíte do nového dne. Poté aplikujte speciální přípravek na rozjasnění očních partií (extra tip: vyzkoušejte kouzelnou vitamínovou emulzi Vitabolic Yeux od Lancome, kruhy a únava zmizí jako mávnutím kouzelného proutku).

Při líčení se nesnažte nanášením velkého množství korektoru zakrýt kruhy. Pozornost na ně naopak přitáhnete. Tmavé oční stíny nanášejte jen na horní víčko, linku zvolte velice tenkou a ukončete ji uprostřed. Spodní řasy zase zdůrazněte nánosem zvýrazňující řasenky, takto zvolený make-up odvede pozornost od drobných nedokonalostí pleti.

autor: Simona www.simona.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Za tímto týdnem se budete rádi ohlížet, protože se vám opravdu dařilo. A to nadřízený ještě neví, že máte v hlavě plno plánů, které chcete uskutečnit. To si však nechte na pondělí. Nic se…

Nejčtenější články

Doporučujeme