SYLVIE (45): Vídáme se na zapřenou, je to lepší než nic

27. 9. 2018
SYLVIE (45): Vídáme se na zapřenou, je to lepší než nic
Sylvie v životě neměla štěstí na muže. Po ošklivém rozvodu ani netoužila po žádném vztahu a dokonce se vzdala naděje, že by kdy měla děti. Momentálně udržuje tajný vztah se zadaným mužem a tvrdí, že je šťastná alespoň za to málo, co má.

S Jaromírem jsem se potkala úplně náhodou. Potřebovala jsem něco opravit na domě a moje známá mi na něj dala číslo. Je prý moc fajn, není drahý, a navíc skvělý instalatér a vůbec „kluk pro všechno“.

Nikdy jsem nebyla nějak zvlášť průbojný člověk, spíš introvert, pozorovatel a na chlapy jsem si už dávno nedělala naděje. Po otřesném desetiletém manželství, ve kterém jsem dělala hlavně služku, účetní a uklízečku, a po bolestném rozvodu jsem si o vztazích a lásce nenechávala raději ani zdát.

Zůstala jsem sama, jen s tátou, který šel do let a sám se o dům, v němž bydlíme, už nezvládal starat. A mně se rozbilo topení. Tedy měla bych to říct asi nějak odborněji, protože se přece jen o dům postarat umím a jeho dostavbu jsem dotáhla do úspěšného konce jen sama s tátou. Ale tentokrát jsem byla v koncích.

Přijel Jaromír. Ne na bílém koni, ale skoro. Nejdřív jsem si ho držela od těla, ale byl to typ, kterému odoláte jen těžko. Pracovitý, spolehlivý, zodpovědný, a navíc veselý, vtipný, pořád dobře naladěný a trochu upovídaný, což mé introvertní povaze vyhovuje – vždycky mě dokázal vytáhnout z ulity.

Nejdřív jsem se ani neodvážila pomyslet, že bych se mu mohla líbit. Já?! Jenže z prvotních náznaků sympatií, které jsem zarputile přehlížela, se staly jasné signály a já už neodolala. Několikrát jsme si napsali a pak jsme se poprvé milovali. Nic krásnějšího jsem v životě nezažila.

Jenže Jaromír byl ženatý. Zjistila jsem, že má hezkou blonďatou ženu, dům, dvě děti a právě probíhající manželskou krizi. Čas jsme na sebe vlastně skoro neměli a nikdy se to nezměnilo. Vídáme se zřídka, naše setkání dělí týdny, někdy měsíce.

Zpočátku to bylo k uzoufání, ale nakonec jsem si zvykla, však mi dávno není dvacet… ani třicet. Jaromír mi pomáhá při práci na domě a já jsem se smířila s rolí občasné milenky. Vím, že s takovým vztahem by se spousta žen prostě nespokojila, jenže já ano.

Během posledních let mi došlo, že můj velký sen, mít miminko, se ztratil v nedohlednu. Stárnu a žiju poctivě den za dnem. Pracuju, pomáhám tátovi, starám se o dům. A jsem šťastná díky každé esemesce, e-mailu nebo povzbuzení od Jaromíra.

Mám v životě jen pár lidí, k nimž mám opravdu blízko – a když vím, že mě má někdo, byť na dálku, rád, jsem svým způsobem šťastná. Jaromírova manželská krize, která ho vehnala do mé náruče, se přehnala a zmizela. Náš kontakt ale ne. Miluju ho, i když vím, že ho nikdy nebudu mít jen pro sebe. Lepší je mít aspoň desetinku Jaromíra než nemít nic.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu nechcete jenom odpočívat a věnovat se stereotypním činnostem. Toužíte po nevšedních činnostech a táhne vás to ven do přírody. S kamarády si moc rozumíte a je možné, že vás…