Komentáře k článku zpět na článek

lebahu 8. 7. 2018 | 21:57

Máme svou "dvorní" květinářku (manželova spolužačka). A tam se objednává kytka stylem: Chci kytku pro takovou a makovou příležitost a ta tolik a tolik peněz. A ona dokáže za dvě stovky vyrobit pugét, který vypadá, že stá dva tisíce. Ovšem květomluvy by se z toho nikdo nedopátral, je tam všechno možný chrastí, kapradí, borůvčí, kůra... kolikrát fakt nepochopitelný věci, který by do kytice nikoho nenapadlo zakomponovat... a ono to vypadá fantasticky.

Elynor 8. 7. 2018 | 11:36

Myslím, že květomluva je dneska pouhá kuriozita z prvorepublikových filmů pro pamětníky, a i tam se to prezentovalo jako něco již překonaného a běžně nepoužívaného. Pochybuji, že by to někdo dneska vzal vážně a jal se nad kyticí bádat, co tím chtěl kdo říci. Zejména když se dnes běžně vážou smíšené kytice naprosto neuvěřitelných kombinací. A při cenách kytek by měl být obdarovaný rád, že vůbec nějakou vegetaci dostal, protože poměr cena-výkon je vesměs žalostný. Kytice zhusta nevydrží ani týden. Ono to "průmyslové" pěstování květin ve velkém, a následný jejich transport na opačný konec světa v podchlazeném stavu asi květinám nijak zvlášť neprospívá. Jsou sice krásné, ale za dva dny je po parádě.

Ajrín 8. 7. 2018 | 10:22

Myslím si, že dnešní muži nerozeznají růži od pivoňky, natož aby v nich hledali nějakou symboliku. Většinou je úspěch, když nějakou darují a je jedno jakou. Snaha by měla být oceněna a neměl by se v druhu květiny hledat hlubší význam, jinak bychom v ní mohly nalézt něco, co tím dárce vůbec nechtěl říci a místo radosti z dárku být rozladěna.

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále pracovního týdne je přímo učebnicový materiál, jak se blýsknout před nadřízeným. Už se sice…

Nejčtenější články

Doporučujeme