Syndrom dráždivého tračníku: Netrápí i vás? Takhle ho poznáte

18. 11. 2019
Syndrom dráždivého tračníku: Netrápí i vás? Takhle ho poznáte
Nepříjemné pocity v břiše, plynatost, střídání průjmů a zácpy, kručení v břiše, únava, bolesti hlavy, pocity na zvracení či nechutenství. Tyhle všechny příznaky mohou signalizovat IBS neboli syndrom dráždivého tračníku (střeva). Říká se mu taky střevní neuróza a je to choroba, kterou trpí až dvacet procent lidí. Častěji pak trápí ženy.

Když to přijde, musí běžet

Moje dobrá kamarádka už zhruba rok zažívá nepříjemné záchvaty bolestí břicha, které se u ní objevují pravidelně, třeba jednou nebo dvakrát týdně. Není to ani trochu jednoduché, protože pokaždé musí rychle najít toaletu, úlevu od bolesti břicha jí přinese totiž jen vyprázdnění. Problémy se objevují kdykoli, třeba když je na pracovní schůzce, poradě nebo v kině, a nejhorší je, že takovou situaci musí řešit skutečně okamžitě. Je to velmi stresující a na pohodě to rozhodně nepřidává. Intimní problém začala řešit teprve nedávno. Diagnóza ji překvapila – syndrom dráždivého tračníku (IBS).

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nové pracovní období vám přinese určité zlepšení. Sice nejste ze všech nejlepší, protože vám schází průbojnost a nápaditost, nicméně si vás nadřízený vcelku považuje. Nejhorší časy máte za…

Nejčtenější články

Doporučujeme