Sýrové recepty: Sýrová polévka, slané koláče i omáčky jako z Itálie

7. 3. 2018
Sýrové recepty: Sýrová polévka, slané koláče i omáčky jako z Itálie
Sýrová omáčka nebo sýrový slaný koláč neodmyslitelně patří k nejoblíbenějším pokrmům. Hodí se jak na běžnou večeři, tak na slavnostní příležitost. Přesvědčte se a vyzkoušejte naše sýrové recepty.

Sýrový páj – ideální večeře i pohoštění

Slaný koláč plný opečených brambor, goudy a smetany zasytí, zahřeje a hlavně chutná. Pokud nemáte doma formu, nevadí, provizorní si jednoduše vyrobíte z alobalu.

Věděli jste, že i sýr si můžete vyrobit vlastní domácí? Zkuste to podle tohoto receptu.

Rychlé slané koláče: Vyjdou na pár korun a jsou božské!

Sýrové omáčky jako z Itálie

Husté sýrové omáčce na italský způsob snad nikdo neodolá. Vyzkoušejte sorrentinos, ravioli zalité smetanou s parmazánem, mozzarellou a dušenou šunkou nebo se nechte unést kombinací slaniny, sýru a špenátu, která z vašich gnocchi udělá gastronomický zážitek.

Hermelín plněný i zapečený

My Češi máme zkrátka pro hermelín slabost. Milujeme ho nakládaný i grilovaný, není ale jednodušší způsob, jak si tenhle plesnivý sýr užít, než plněný. Ať už se chystáte pořádat večírek nebo na klidný večer u televize, plněný hermelín přijde k chuti. Zkuste to podle tohoto receptu na plněný hermelín a nebo vymyslete vlastní dokonalý mix – oříšky, čerstvé bylinky nebo hrozny, hermelínu sluší kde co.

Nezapomeňte hermelín vyzkoušet také v karbanátku nebo hermelín grilovaný s červenou řepou.

Fondue jedna báseň

Kdo by nemiloval fondue! Táhnoucí se sýr s lehkým aromatem vína a špetkou chilli tvoří neodolatelnou kombinaci. Správné fondue na švýcarský způsob si žádá více druhů sýra – nejlépe uděláte, smícháte-li sýr typu ementál a švýcarský sýr, například gruyere.

Sýrová polévka jednoduše a dokonale

S tousty nebo s krutony je sýrová polévka skvělá večeře pro dny, kdy nestíháte, ale stejně si chcete pochutnat. Ať už se rozhodnete pro variantu sýrové polévky s vejcem nebo sýrové polévky s hlívou, krémovým, hustým a vynikajícím výsledkem si můžete být jistí.

Slané mlsání

Máte raději sýr než čokoládu? Pak vám určitě udělá radost chutná svačina v podobě šunkovo-sýrových muffinů. Stejně tak ty z nás, které honí spíš chuť na slané než sladké, určitě potěší tento recept na sýrový dort s olivami.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už dlouho vás nic tak nepotěšilo, jako dnešní pochvala od jisté osoby. Když ta řekne, že vypadáte dobře, tak to tak fakticky je. Přesto si dopřejte kvalitní masáž a bez výčitek svědomí si…

Nejčtenější články