Sýrové recepty: Sýrová polévka, slané koláče i omáčky jako z Itálie

Sýrové recepty: Sýrová polévka, slané koláče i omáčky jako z Itálie

Sýrová omáčka nebo sýrový slaný koláč neodmyslitelně patří k nejoblíbenějším pokrmům. Hodí se jak na běžnou večeři, tak na slavnostní příležitost. Přesvědčte se a vyzkoušejte naše sýrové recepty.

Sýrový páj – ideální večeře i pohoštění

Slaný koláč plný opečených brambor, goudy a smetany zasytí, zahřeje a hlavně chutná. Pokud nemáte doma formu, nevadí, provizorní si jednoduše vyrobíte z alobalu.

Věděli jste, že i sýr si můžete vyrobit vlastní domácí? Zkuste to podle tohoto receptu.

Rychlé slané koláče: Vyjdou na pár korun a jsou božské!

Sýrové omáčky jako z Itálie

Husté sýrové omáčce na italský způsob snad nikdo neodolá. Vyzkoušejte sorrentinos, ravioli zalité smetanou s parmazánem, mozzarellou a dušenou šunkou nebo se nechte unést kombinací slaniny, sýru a špenátu, která z vašich gnocchi udělá gastronomický zážitek.

Hermelín plněný i zapečený

My Češi máme zkrátka pro hermelín slabost. Milujeme ho nakládaný i grilovaný, není ale jednodušší způsob, jak si tenhle plesnivý sýr užít, než plněný. Ať už se chystáte pořádat večírek nebo na klidný večer u televize, plněný hermelín přijde k chuti. Zkuste to podle tohoto receptu na plněný hermelín a nebo vymyslete vlastní dokonalý mix – oříšky, čerstvé bylinky nebo hrozny, hermelínu sluší kde co.

Nezapomeňte hermelín vyzkoušet také v karbanátku nebo hermelín grilovaný s červenou řepou.

Fondue jedna báseň

Kdo by nemiloval fondue! Táhnoucí se sýr s lehkým aromatem vína a špetkou chilli tvoří neodolatelnou kombinaci. Správné fondue na švýcarský způsob si žádá více druhů sýra – nejlépe uděláte, smícháte-li sýr typu ementál a švýcarský sýr, například gruyere.

Sýrová polévka jednoduše a dokonale

S tousty nebo s krutony je sýrová polévka skvělá večeře pro dny, kdy nestíháte, ale stejně si chcete pochutnat. Ať už se rozhodnete pro variantu sýrové polévky s vejcem nebo sýrové polévky s hlívou, krémovým, hustým a vynikajícím výsledkem si můžete být jistí.

Slané mlsání

Máte raději sýr než čokoládu? Pak vám určitě udělá radost chutná svačina v podobě šunkovo-sýrových muffinů. Stejně tak ty z nás, které honí spíš chuť na slané než sladké, určitě potěší tento recept na sýrový dort s olivami.

Doporučujeme

Články odjinud