Ta nejpříjemnější cesta, jak se naučit cizím jazykům

30. 10. 2000
Každý, kdo má zájem o kvalitní práci, moc dobře ví, jak nezbytná je znalost cizího jazyka. Mnozí z nás, kteří se cizí jazyk začali učit na střední škole také ví, jak těžké je se s takovou znalostí řádně domluvit.

TA NEJPŘÍJEMNĚJŠÍ CESTA, JAK SE NAUČIT CIZÍM JAZYKťM

Každý, kdo má zájem o kvalitní práci, moc dobře ví, jak nezbytná je znalost cizího jazyka. Mnozí z nás, kteří se cizí jazyk začali učit na střední škole také ví, jak těžké je se s takovou znalostí řádně domluvit. A proto musíme dělat, co umíme, abychom jazykovou mezeru ve vzdělání dohnaly v nejrůznějších jazykových školách, individuální výukou s najatými lektory či na jazykových víkendech někde v přírodě. Výsledkem je obyčejně zjištění, že se tímto způsobem jen těžko naučíme plynně mluvit v žádaném jazyce.

 

Jaká je tedy nejsnadnější cesta ke komunikaci v cizím jazyce? Odpověď je jednoduchá. Mluvit v cizím jazyce se nejlépe a nejrychleji naučíte v prostředí, kde je žádaný jazyk doma. Vím, že odjet do zahraničí za výukou cizího jazyka, je věc poměrně složitá - jak finančně, tak časově, ale jen zdánlivě, neboň možností je hned několik.

 

Vzhledem k faktu, že nejžádanějším světových jazykem je angličtina, zaměřme se především na ni. Agentury nabízí celou škálu podobných pobytů v zahraničí a je jen na Vás, po jaké nabídce sáhnete. Nemáte-li volných dní nazbyt a nechcete-li přijít o Vaší vysněnou relaxační dovolenou u moře, můžete zvolit např. Maltu, kde je moře průzračně čisté, teplota neklesá pod dvacet stupňů deset měsíců v roce a anglicky Vás zde učí Ti nejlepší z nejlepších. Máte-li větší finanční možnosti, máte možnost zvolit některý z populárních míst USA. Další nabídkou je Velká Británie, kde naopak výuka vyjde oproti ostatním zemím poměrně levně. Hledáte-li však zemi, kde si při studiu můžete i přivydělat a nemusíte se po čtrnácti dnech vracet, je pro Vás jako na míru šitá Austrálie. Pravdou je, že vstupní investice nejsou díky letence z nejlevnějších, ale pracovní povolení, které získáte vedle studijního víza, Vám může veškeré finance vrátit a ještě si můžete přivydělat něco málo navíc.

 

Vydáte-li se do Austrálie za výukou angličtiny, doporučovaná délka pobytu je půl až celý jeden rok. Škola, komunikace v běžném životě (při nákupech, v dopravních prostředcích) a v práci Vás donutí poslouchat, myslet a mluvit v anglickém jazyce, takže brzy zjistíte, že Vaše slovní zásoba se rychle rozšiřuje a Vy jste schopni pomalu ale jistě komunikovat. Dalším bodem, který pomáhá v rychlejším zvládnutí cizího jazyka, je bydlení s cizincem. Z počátku si většina zájemců o zahraniční pobyty předplatí jeden měsíc ubytování v hostitelské rodině a později si najdou své vlastní ubytování, které obyčejně sdílí s přítelem či známým ze školy.

 

Samotná výuka probíhá obyčejně ve třídách po cca deseti posluchačích, kteří jsou na podobné jazykové úrovni. Tu si učitelé ověří ihned při Vašem příjezdu, a to pomocí vstupního testu. Jde o velice srozumitelný test, jehož otázky jsou zvoleny od nejlehčích po ty velice složité a podle výsledků jste později zařazeni do Vám odpovídajícího stupně.

 

V Austrálii nabízí nejvíce kurzů škola Embassy CES (spojení na ní Vám poskytne agentura STUDENT AGENCY, Bašty 2, Brno), kterou najdete v těch největších městech nejmenšího kontinentu - v Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth a Cairns. Většina podobných škol nenabízí jen výuku studia, ale i doprovodné programy pro studenty. Můžete tak využít některou z nabídek výletů, sportovních aktivit či speciálních akcí. Některé školy připravují pro své studenty specializované hodiny, jako je business, cestování, komunikace, grafika, apod. Všichni studenti mají k dispozici volně e-mail a posluchárny, kde také mohou ve volných chvílích zdokonalovat svou angličtinu.

 

Austrálie však nenabízí jen studium a možnost práce, ale především překrásnou přírodu. Najdete zde opravdu vše - zelené buše, hory, poušň, klidné moře, divoký oceán, písčité i kamenité pláže, velkoměsta i rozsáhlé osamocené farmy. Máte tak možnost prožít rok plný poznávání nové země, tradic, zvyklostí a ještě se naučit anglicky tak, že Váš pracovní postup je téměř jistý.

Autor: Gabriela a Richard Paveskovi

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nehroťte hned první pracovní den a nechte se unášet příjemnými myšlenkami. V každém případě polevilo napětí, které jste v minulých týdnech pociťovali. Odežeňte od sebe negativní osoby, jež…

Nejčtenější články

Doporučujeme