Tai-chi: Meditace v pohybu, která vám změní život. Co všechno získáte?

12. 3. 2019
Tai-chi: Meditace v pohybu, která vám změní život. Co všechno získáte?
Pochází z Číny a jde o původně staré bojové umění, jehož posláním je ubránit se před protivníkem. Stejně jako tradiční čínská medicína vychází z principů taoistické filozofie, jejíž podstatou je splynout s přírodou, ovládnout svoje tělo i myšlenky. Když budete tai-chi cvičit, uvolníte své tělo, prohloubíte dech a naučíte svaly optimálně pracovat. Kromě toho vás tai-chi přivede k pokoře a vyrovnanosti.

Pro koho je tai-chi vhodné?

Roky jste necvičila, takže máte strach vrhnout se rovnou do tai-chi? Toto cvičení je ale vhodné úplně pro každého a v každém věku. Pravidelným cvičením se zbavíte bolestí zad, páteře či kloubů. Tai-chi (u nás též psáno taiči) obsahuje poměrně snadné a pomalé pohyby, které zvládne téměř každý. Samozřejmě jsou tu i složitější cviky, ale začínáte opravdu od těch nejjednodušších. Ideální je cvičit ve skupině, protože díky takzvané skupinové síle nedochází k odvádění pozornosti jinam.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte doma hodně práce a sami ji nezvládnete, přizvěte si na pomoc své kamarády. Uspořádejte takovou malou brigádu a večer si opečte třeba špekáčky. Ve společnosti přátel budete…

Nejčtenější články

Doporučujeme