Taiza - elegance zasnoubená s originalitou

22. 9. 2000
O českých modelkách se ve světě velmi dobře ví. Vždyň kdo by neznal jméno Evy Herzigové, Pavlíny Pořízkové či Terezy Maxové? Česká móda je na tom o poznání hůře. To vše se však se ale mění. Zrodil se nový fenomén - Taiza.

Taiza - elegance zasnoubená s originalitou

O českých modelkách se ve světě velmi dobře ví. Vždyň kdo by neznal jméno Evy Herzigové, Pavlíny Pořízkové či Terezy Maxové? Česká móda je na tom o poznání hůře. To vše se však se ale mění. Zrodil se nový fenomén - Taiza.

Za touto značkou stojí návrhář s exotickým jménem Osmany Rodriguez Laffita. Dle návrhářových slov se dá styl T aizy charakterizovat jako spojení elegance a nadčasové klasiky. Na první pohled možná trochu nudné, ne však v tomto případě. Všechny modely dokonale podtrhují ženskost a krásu své nositelky. Když se k tomu přidají lehce extravagantní doplňky, výsledek se stává dokonalým.

Novou kolekci pro podzim a zimu předvedl Osmany 13. září 2000 v kostele sv. Anny v samém centru Prahy. Už při vstupu bylo jasné, že zážitek bude nezapomenutelný. Originálně upravený interiér, molo v 3 patrech, průmyslový výtah pro modelky a působivá hudba včetně nejnovějšího hitu Music od Madonny atmosféru jen umocnily.

Defilé modelů zahajovalo oblečení na den. Modelky převedly spoustu skvěle střižených černých úzkých kalhot s vesele barevnými svetříky. K dámě patří kostýmek. U Taizy si prostě vybrat musíte, aň už máte vkus jakýkoliv. Dáváte-li přednost jednoduchému business stylu či se Vám líbí zdobnější móda, najdete zde od každého řadu modelů. V zimě zapomeňte na sportovní bundy a pořiďte si elegantní kabát. Osmany Laffita vsadil na klasické a oblíbené barvy černou a šedou. Štrasové spony místo knoflíků a kozačky s velice módním vzorem krokodýla nenechaly žádnou z přihlížejících dam chladnou.

Jaká by to byla přehlídka bez večerních toalet? Po pravdě řečeno, neuměla bych si vybrat. Co model, to nádherný originál. Přestože osobně dávám přednost kalhotám, zatoužila jsem hned po několika šatech. A kdo by také odolal? Černý model vystřídaly temně rudé šaty s bohatou sukní, po kterých následoval mistrně propracovaný tyrkysový model a šedý společenský komplet s kalhotami a průsvitným pláštěm s kapucí. Celou show zakončily, jak bývá dobrým zvykem, svatební šaty.

Z přehlídkových mol nezapomeňte čerpat inspiraci také pro líčení a úpravu účesu. Exklusivní modely si vyžadují dokonalou úpravu zevnějšku. Originálně zapléta né drdoly s kontrastními prameny umělých vlasů vykouzlili mistři světově vyhlášeného salónu Jacques Dessange. Volba se ukázala více než správnou.

Hledáte-li salón, který by splnil Vaše vysoké nároky na kvalitu látek a zpracování, eleganci i kapku exotičnosti a notnou dávkou originality, Osmany Laffita připravil kolekci právě pro Vás. Mezi jeho klientelu patří řada manažerek, hereček jako Světlana Nálepková, Kateřina Brožová, Jana Švandová a řada dalších. Také první dáma Dagmar Havlová se o novou kolekci z návrhářovy dílny zajímala a zúčastnila se spolu s dalšími celebritami módní přehlídky.

Butik Taiza najdete v Praze i v Karlových Varech. V salónu haute-couture Vás ochotně obslouží příjemné prodavačky, ze kterých by si ostatní butiky známých značek, působících v Praze, měly vzít příklad.

Autor: -simona.cz-
foto: Simona Kerberová

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Až do konce září máte skvělé profesní vyhlídky. Nemyslete si, že je to jen chvilkové. Pokud byste se chtěli v nějakém oboru prosadit, tak to udělejte a zdokonalte se. Jen tak se vám podaří…

Nejčtenější články

Doporučujeme