Taiza - takovou show Praha ještě neviděla!

27. 9. 2001
Taiza - takovou show Praha ještě neviděla!
Září je na celém světě ve znamení módy. Ani Praha nezaostává za světovými centry, místní redaktoři módních rubrik a styluchtivé dámy zaplňují své diáře a tašky pozvánkami na nejrůznější prezentace. Kdo si však v těchto dnech nechal ujít přehlídku salónu Taiza, přišel o moc.

Taiza - takovou show Praha ještě neviděla!

Září je na celém světě ve znamení módy. Koná se množství módních přehlídek, časopisy přinášejí rozsáhlé reportáže a rady, jak bychom měli v nastávající sezóně vypadat, návrháři nás na každém kroku přesvědčují, že jen v jejich modelech budeme nejkrásnější, nejsvůdnější, nejelegantnější a nejoriginálnější. Ani Praha nezaostává za světovými centry, místní redaktoři módních rubrik a styluchtivé dámy zaplňují své diáře a tašky pozvánkami na nejrůznější prezentace. Kdo si však v těchto dnech nechal ujít přehlídku salónu Taiza, přišel o moc. Takovou show Praha ještě neviděla!

Klepněte pro větší obrázek Na jeden večer se Průmyslový palác na Výstavišti proměnil v "semeniště hříchu", právě zde představil Osmany Laffita svou podzimní a zimní kolekci inspirovanou sedmi smrtelnými hříchy. Jak již sám den předem na tiskové konferenci řekl, jednalo se o show ve velkém stylu. Přehlídkové molo se přesunulo nad hlavy stovek přihlížejících diváků, stěny se proměnily ve velké filmové plátno, na které se promítaly motivy znázorňující jednotlivé hříchy. Černí andělé v bederních rouškách dokreslili žhavou atmosféru sálu.

Klepněte pro větší obrázek Podzimním kolekcím tohoto roku vládne černá, modrá a šedá. Osmany Laffita, návrhář domu Taiza, si jde však vlastní cestou. Typické barvy tohoto ročního období nahradil hřejivými tóny červené, modré, zelené a žluté. Jeho úmyslem je, aby žena v Taize oděná nesplývala s davem, ale naopak vynikala. V krásných a dokonale zpracovaných kostýmkách, kabátech ladícími s vysokými kozačkami či večerních toaletách, dovedených k naprosté dokonalosti, se z vás šedá myš ani nemůže stát.

Klepněte pro větší obrázek Hvězdou večera byla topmodelka světového jména Tereza Maxová, jednotlivé kapitoly uzavírala právě ona v doprovodu sexy anděla. Tereza předváděla večerní šaty několika stylů a barev. Jako jediná také unikla "šílenému" vizážistovi, ostatní modelky, mezi nimiž nechyběly hvězdy jako Iva Kubelková, letošní Miss Diana Kobzanová či Kateřina Stočesová, ukázaly extravaganci nejen na oděvech, ale také na tváři a vlasech. O účesy se postaral přední český kadeřník Marek Pátl. Vytvořil na hlavách krásek čertovské růžky, svatozář, klubko hadů i afro.

After party se konala v luxusním klubu Duplex, na kterém se sešli hosté, modelky a celebrity. Všichni zde mohli shlédnout přehlídku ze záznamu na velkém plátně, na show se pečlivě díval i návrhář Osmany Laffita, jemuž hosté po celou noc chodili blahopřát ke skvělé přehlídce a nezapomenutelnému zážitku. Škoda jen, že podzimní přehlídka byla předposlední konanou v Praze. Příští kolekci na podzim a zimu představí Taiza již v rámci týdne módy v Paříži, kam zaslouženě patří.

Módní přehlídku v pravidelných časech vysílá francouzský módní kanál Fashion TV (program naleznete na adrese www.ftv.com), záznam celé show a tiskové konference s návrhářem a Terezou Maxovou můžete vidět na portálu Atlas.cz (http://live.atlas.cz).

Text : Simona Kerberová
foto: Simona Kerberová, Dáma.cz
www.simona.cz


"; include("info/nazor.php"); ?>
Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Nezkoušejte nic nového, pokud se na to skutečně necítíte. Na druhou stranu nebuďte až moc stydliví. To se také nenosí. Prospěla by vám zlatá střední cesta. S nadřízeným se nedokážete…

Nejčtenější články

Doporučujeme