Tajemná elegance

19. 6. 2009
Tajemná elegance
Nádherná scenérie s výhledem na moře, uvolněná atmosféra a k tomu notná dávka elegance a přepychu. I tak může vypadat město v podání slavného návrháře ještě slavnější módní značky. Zapomeňte na džíny a trička! Vsaďte na ženskost a ukažte svou šmrncovní tvář a nezapomeňte také na tajuplnou stránku své osobnosti.

Slavná italská pláž Lido se v polovině května proměnila v přehlídkové molo, které perfektně dokreslovalo poslední kolekci francouzského módní domu Chanel. Návrhář Karl Lagerfeld tentokráte sezval 350 hostů ze všech koutů světa na mořské pobřeží Benátek, kde příjemně foukal větřík, zapadající slunce dodávalo nostalgickou náladu a skvěle tak vynikly modely inspirované pobytem slečny Coco v tomto městě.

„Chtěl jsem znovu objevit tajuplnou atmosféru,“ řekl Lagerfeld o kolekci zasazené do oblíbeného letního letoviska Coco Chanel, která Benátky poprvé navštívila v roce 1919. Zatímco předchozí cruise kolekci představil návrhář za Atlantikem, tentokrát nemohl pro prezentaci elegantních modelů v duchu 20. a 30. let vybrat vhodnější destinaci než Benátky, elegantní, romantické i tajuplné, vždyť právě zde se koná slavný ples masek a najdete zde nádherná umělecká díla i zábavu.

Pro Cruise kolekci 2009-10 Karl Lagerfeld rozšířil obzor, a znovu objevuje různé motivy označené jako La Serenissima (Benátská republika), aby vyvolal dojem věčného, mýtického místa, kterým se Benátky staly. Připomínající filmy stylizované Viscontim a Fellinim a benátskou smetánku 30.let minulého století, materiály inspirované bohatou benátskou renezanční červení, Fortunyho tisky, a řezbářskou techniku chiaroscuro velkých italských mistrů – designér svými modely dokonale vystihl atmosféru elegance, vytříbeného vkusu, benátského karnevalu i umělecké tváře města.

„Coco na Lidu“ skutečně evokuje ducha elegantních časů, kdy se svět módy začal uvolňovat, prolínal se s bohémským světem baletu a divadla, kdy se za projev svobodomyslnosti stala právě práce Mademoiselle Coco, která odmítla svazující korzety a nepraktické sukně na zem a nabídla ženám svůj vlastní pohled na ženské tělo, které svým postojem osvobodila. Splývavé látky, šik linie a sportovně-elegantní styl opět ožil díky Chanel Cruise kolekci 2009-2010.

Improvizované přehlídkové molo ožilo živým obrazem figur v trojcípých kloboucích a černých pláštích, které při chůzi odhalovaly plážové úbory modelek. Po tomto výjevu nastoupila slavná topmodelka Tatiana Patitz oděná do krémové krajky, následovaná synem Tadziem v námořnickém oblečku a jeho dvěma sestrami v plisovaných šatech. Po elegantní rodinné idylce již následoval sled modelů inspirovaných pruhovanými tričky gondoliérů, dlouhé cardigany z jemného úpletu v kombinaci s hravými plavkami a rozpustilými botami na platformě.

Plisované šaty v nadčasové černo-bílé kombinaci zde střídá lehoučké hedvábí potištěné motivy slavných italským malířů s večerními modely bohatě zdobenými zlatými flitry a smyslnou krajkou. Slavný Chanel kostým místo klasických halenek doplňují jednoduché, o tom více rafinované, podprsenky. Barevná paletka zůstala klasicky chanelovská – černá, bílá, zlatá, hnědá, krémová a rudá.

Video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi