Tajemná Indonésie - tamtamy času

10. 2. 2005
Společnost Hannah Czech a.s., zve všechny dobrodruhy a milovníky cestování na unikátní výstavu pod názvem Tajemná Indonésie - tamtamy času do Západočeského muzea v Plzni. Výstava byla zahájena minulý týden a potrvá do 31. května 2005.

Projekt Tajemná Indonésie - tamtamy času o ostrově Nová Guinea je největší akcí svého druhu v České republice. Vznikl na základě cest českých cestovatelů na zapomenutou část planety. Setkávají se zde největší legendy cestování s novou generací cestovatelů. Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund, Miroslav Stingl a Rudolf Švaříček se dělí o své zážitky a vystavují a publikují poprvé společně.

Součástí výstavy je bohatý doprovodný program - přednášky, promítání, koncerty a kulturní vystoupení. K vidění budou unikátní etnografické předměty, pětimetrové rituální totemy bisj, válečné štíty, obrovské iniciační masky, bojové oštěpy, luky a šípy, kamenné rituální sekery a kostěné nože, čelenky a zdobení z rajek a papoušků a mnohé další. Realitu indonéské džungle simuluje vodopád, tropická říčka s jezírkem, odvážný chodník tropy, visutý most z ratanu, bohatá tropická vegetace a exotická fauna - hadi, ještěři, varani, želvy, či pavouci. Vystavena bude i stromová chýše Korowai (kmen, žijící vysoko v korunách stromů) a chýše horského kmene Dani s lidskou mumií. Součástí výstavy je i velké množství fotografií v rámech z kokosové a betelové palmy.

Organizátor výstavy – cestovní kancelář Livingstone, spolu s oficiálním sponzorem akce, společností Hannah Czech a.s., zve nejen všechny dospělé, ale i děti. Po Plzni zamíří expozice na Slovensko do Bratislavy .

zdroj: Agentura Mmd

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dráha Venuše je neklamným znamením toho, že vám život ukazuje tu lepší stránku. Zákonitě přijde okamžik, ve kterém se vše obrátí ve váš prospěch. Buďte vstřícní k člověku, který vám říká…

Nejčtenější články