Tajemný léčivý čaj Roibos

7. 9. 2000
Čaj Roibos je sklízen během léta převážně manuálním sběrem. V následujícím kroku je povrch listu narušen a dále je na strojích nasekán. V této fázi je Roibos stále zelený. Následující proces fermentace je krokem k pozvednutí chuňových složek čaje.

Tajemný léčivý čaj Roibos
Roibos Super Grade

Čaj Roibos je sklízen během léta převážně manuálním sběrem. V následujícím kroku je povrch listu narušen a dále je na strojích nasekán. V této fázi je Roibos stále zelený. Následující proces fermentace je krokem k pozvednutí chuňových složek čaje. Roibos je fermentován v hromádkách ve tvaru kupek, po procesu fermentace je rozprostřen a sušen na slunci. Fermentace změní barvu čaje nečaje Roibos na krásně červeně zrzavou barvu. Jeho druhé jméno "Red Bush" se neváže ke keři, který je stále zelený, ale pouze k výslednému produktu. V následující fázi je Roibos sterilizován, dosušován a balen. Čaj nečaj Roibos má velmi mnoho pozitivních vlastností, je to vaše správná volba pro zdravý nápoj.

Léčebné účinky čaje Roibos
V souladu s výzkumem se Roibos používá na léčení nespavosti, bolesti hlavy, podrážděnosti, ke snížení nervového napětí a ke snížení vysokého tlaku. V jižní Africe se Roibos úspěšně používá k léčení alergií, stejně tak při horečce, astma a ekzémům. Používá se ke zmírnění podrážděnosti kůže, vývar se v tomto přípa dě přímo přikládá na postižené místo.

Ve 200 mililitrech nápoje z čaje Roibos je obsaženo:

0,07 miligramu železa
7,12 miligramu draslíku
1,09 miligramu vápníku
0,07 miligramu zinku
0,04 miligramu hořčíku
1,57 miligramu fluoru
0,04 miligramu manganu
6,16 miligramu sodíku

Roibos neobsahuje kofein, v jižní Africe ho proto pijí i těhotné ženy. Navíc je při všech zmíněných vlastnostech velmi chutný a dobrý. Čaj Roibos můžete koupit na serveru Dobrory.
Je též výborný jako ledový čaj. Po uvaření osladíme podle chuti a necháme vychladnout. Pak vložíme do lednice a podáváme s ledem ve vysokých sklenicích. Jako ozdobu ledového čaje můžeme přidat na kousky nakrájené ovoce.
Tento nečaj má zrzavou barvu a velikost malých pilinek.
Zalévejte vroucí vodou, louhujte 3-5 minut.

Soutěž o směs výborných sušenek od serveru DOBROTY

1. cena: 100g čaje Roibos Super Grade, Sušenky Masters

2. cena:100g čaje Roibos Super Grade, Směs sušenek Baker 

3. cena: 100g čaje Roibos Super Grade, Směs sušenek v 200g embosovaném balení.

Pro všechny výherce navíc, po přihlášení a registraci na http://shop.dobroty.cz trvalá 5% sleva na všechny učiněné nákupy , a malá drobnost nakonec.

Pokud se chcete zúčastnit soutěže, musíte se zaregistrovat.

Čínský zelený čaj, známý pod názvem "Bílý vlas dotýkající se oblaků" je:

Soutěž je již uzavřena. Správná odpověď je China Lingyun White Downy.

Nyní můžete soutěžit o lístky do kina.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S příchodem podzimu jste aktivnější a pouštíte se do celkové regenerace organismu. Ještě před pár dny jste byli plní vzteku, ale dnes je to jinak. Milí Kozorozi, nedržte se při zemi a…

Nejčtenější články

Doporučujeme