Komentáře k článku zpět na článek

Zdena65 17. 9. 2014 | 12:28

Teda představa toho, že se děti učí sexu ve škole je šílená. Myslím si, že dneska v mediích a zhusta na internetu je tohle natolik dostupné, že už děti mají velmi jasnou představu jak to funguje. No a jelikož jsme každý jiný a na každého funguje něco jiného tak si na to svoje musí každý jaksi přijít sám. Těžko si v 15 určí co by mu nebo jí vyhovovalo. To si pak musí vyzkoušet a říct sami. Mám 3 děti, už po dvacítce a teda nemyslím si, že b v tomhle měli nějaký problém s partnery.

j66 15. 9. 2014 | 11:39

Mata69: Technika je důležitá a tu se člověk musí někde naučit. Pamatuji si přesně ty řeči o vzájemnosti , důležitosti ochrany, že poprvé má být chlapcem kterého miluji atd. A bylo to hrozný, ani jeden jsme nevěděli nic, kromě zasunout a vysunout a to teda moc nešlo. Děsný to bylo.

Mata69 15. 9. 2014 | 07:50

Elynor: vážně si netroufám říci jestli zrovna tohle je příčinou tolika rozvodů, co vidím v okolí, důvody jsou asi spíš jiné (pokud nejsou zástupné). Ale nakonec to píšeš taky, když si někdo neumí říci, že takhle mu to nevyhovuje, když druhý není přístupný tomu na svém chování něco změnit - tak jak takový lidi chceš něco učit? To fakt mají potom smůlu.
Takže ano, může se učit v sexuální výchově, že je dobré s partnerem (partnerkou) si říci co jim vyhovuje a co ne, nebát se to partnerovi (partnerce) dát najevo a být přístupný (přístupná) něco na svém chování změnit - pokud to samozřejmě není něco, co jde člověku vyloženě proti srsti. (asi těžko bude vyhovovat sadistovi, když zrovna sado-maso není její koníček). Že spokojení musí být oba a ne jen ustupovat jednomu. Ale když napíšeš, že by se měli ve škole "učit šukat", tak se mi vybavuje jak asi taková hodina může vypadat.....:-/

Elynor 15. 9. 2014 | 02:41

Mata69: ale přesně o tom ten článek je - že si ženy neřeknou, co od muže očekávají, jen mu vyhoví v tom, co chce on. A potom se diví... jenže ony zhusta samy nevědí, co vlastně chtít, protože nemůžu chtít něco, co neznám. A ten chlap nemá tu křišťálovou kouli, aby na to přišel sám, a pokud potkával jenom takové ženy, které si myslí, že se to naučit nedá, tak holt mají smůlu oba

Mata69 14. 9. 2014 | 22:43

Elynor: vidím to jinak, ale to je prostě věc názoru. Tohle podle mne učit nejde. Jedině snad toleranci, otevřenosti, přístupnosti ke změně. Každý má rád něco jiného, na každého funguje trochu něco jiného. To, že někdo si celý život myslí, že milování je o "zasunou, vysunout" - to bude asi o něčem jiném, než že ho to nikdo nenaučil. To bude o tom, že mu nikdy nikdo neřekl (tedy spíš žádná neřekla), že je fajn k tomu přidat i cosi jiného....nebo on nikdy nebyl ochoten připustit, že je možné přidat cosi jiného...A takový jelito ani sebelepší učitel nic nenaučí.

Elynor 14. 9. 2014 | 14:24
Elynor 14. 9. 2014 | 14:23

Mata69: to je jistě záslužné, jestli se učí, jak funguje tělo a jak se chránit. Ale není to všechno. Proč myslíš, že se hravě uživí fůra lidí jako sexuální kouč? Což je tedy současný módní termín, ale není to žádná novinka. Proč prosperují masážní salony specializované na tantrickou masáž? Nebo ani ne tantrickou, ale prostě na plná ústa erotickou? Proč je plno žen ve věku přes 40 let překvapeno, že se lze milovat i déle než 10 minut, a že při tom zažijí věci, o kterých netušily, že existují? Proč dnes naopak existují mnozí muži, kteří nevědí, co mají se ženou dělat, protože znají jen zasunout tam a zpátky, půl života s tím vystačili, a když se stane, že jsou postaveni před jiné přání, tak jen koukají a nic. Smutné. Myslím, že by se to skutečně učit mělo. Nakonec mnohé přírodní národy to dělaly, že se dospívající mládež učila sexu. Jistěže ne v šesté třídě základní školy, ale nechat to být s tím, že on si každý nějak poradí... no, neporadí. Nebo nějak jo, i ty děti si nějak pořídí, ale třeba celý život nepozná, o co se dobrovolně připravuje.

Mata69 14. 9. 2014 | 13:42

Elynor: co vím od svých dětí tak v takové výchově se učí jak funguje tělo - to ostatně mají už v přírodovědě, jak se chránit...vedení k odpovědnosti a varování před promiskuitou a takové věci. Ale vážně, fakt zcela vážně si neumím představit (ani v přiměřeném věku - i když kdy je ten "přiměřený věk"?) praktickou přípravu na umění milovat. Jako by jim pouštěli nějaké filmy, ukazovali kde jak šáhnout?
Jako promiň,některé věci ale fakt přinese život a praxe každého...A učit ve škole, jak se milovat, aby byli oba spokojení? To už je na mě vážně moc...

Elynor 14. 9. 2014 | 11:42

Mata69: to já nevím, co se učí v sexuální výchově. Za mých dětských let jsme se učili, že vajíčko oplodní spermie, vznikne mimino, a pak jsme koupali, přebalovali a krmili panny velikosti mimina, což bylo sice legrační, ale jako průprava pro život se to rovnalo nule. To se týkalo jen holek, kluci měli místo toho dílny. Jestli to bylo nahrazeno něčím smysluplnějším, to netuším, ale protože je běžné potkat lidi, kteří jsou dávno dospělí, mají děti a milovat se neumějí, tak asi ne. Přitom sex je základní lidská potřeba, a stejně jako se člověk musí učit chodit a mluvit, musí se naučit i sexuální dovednosti, samo se to na něj shůry nesnese. Takže já jsem pro, aby se v přiměřeném věku skutečně učilo, jak na to. Takovéhle čánky v médiích to nezachrání.

Mata69 14. 9. 2014 | 09:40

Elynor: proboha ve škole v sexuální výchově se snad ale nemají naučit "šukat" ne? A jestli ano, pak i chápu ty boje proti sexuální výchově ve školách.

Elynor 13. 9. 2014 | 13:51

Prodloužit nad deset minut zábavné. S pánem, co to odbude za deset minut, se nebudu podruhý vůbec bavit, 10 minut je leda tak nouzovka, třeba po ránu, když se musí do práce a není víc času. Ale aby to byl standard, nebo dokonce aby se to vydávalo za "dobrý sex", tak to už se nedivím, že je tolik rozvodů - a naopak se divím, k čemu je teda ve školách ta slavná sexuální výchova, když potom lidi stejně šukat neumějí.

Přečtěte si také

Horoskopy

Už delší dobu prahnete po lepší pracovní pozici a samozřejmě také po zvýšení platu, ale zatím se vám to…

Nejčtenější články

Doporučujeme