Tajná pravidla Jak najít báječného manžela

28. 7. 2006
Tajná pravidla Jak najít báječného manžela
Jak zařídit, aby si vás nejen všiml, ale aby toužil po společném životě s vámi? Pak je toto možná nejdůležitější kniha vašeho života.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRAVIDLA: 1.Buďte „žena jako žádná jiná“. 2.Neoslovujte muže první (a nevyzývejte ho k tanci). 3.Nesetkávejte se s ním na půli cesty a neplaťte za sebe. 4.Netelefonujte mu a zřídka odpovídejte na jeho vzkazy. 5.Telefonní hovor vždy ukončete první. 6.Pozvání na sobotní schůzku nepřijímejte později než ve středu. 7.Schůzku vždy ukončete první. 8.Přestaňte se s ním stýkat, jestliže vám nekupuje romantické dárky k narozeninám nebo k svátku zamilovaných. 9.Nescházejte se s ním častěji než jednou či dvakrát týdně. 10.Na první schůzce nedovolte víc než líbání. 11.Neříkejte mu, co má dělat. 12.Nečekejte, že se muž změní, ani to po něm nežádejte. 13.Nescházejte se s ženatým mužem. 14.Buďte ženou, se kterou je radost žít.

Při čtení této knihy si možná pomyslíte, že pravidla jsou příliš vypočítavá, a napadne vás: „Jak neoblomná k němu musím být? To mu nikdy nesmím uvařit večeři nebo ho pozvat do kina? Co když si s ním budu chtít popovídat? To mu nemohu zavolat? Kdy se mu mohu svěřit s osobními věcmi a svými problémy?“

Odpověď zní: Čtěte pravidla. Řiďte se jimi jako celkem (nikoli à la carte) a nebudete litovat. Kolik z vás zná ženy, které nemohou nikdy bezvýhradně důvěřovat svým manželům a vždy se s nimi cítí nejistě? Možná dokonce navštěvují psychology a terapeuty v manželských poradnách a stěžují si, že je jejich manželé zanedbávají. Řiďte se pravidly a ušetříte si čas i peníze vydané na návštěvu u terapeuta.

Samozřejmě, je snadné dodržovat pravidla ve styku s muži, kteří vás nezajímají. Je jen přirozené, že jim nevoláte, nezvete je na schůzky, ani jim neposíláte zamilované dopisy. Někdy právě vaše lhostejnost způsobí, že po vás začnou šílet a nakonec to dopadne tak, že se za jednoho z nich provdáte, a to proto, že jste se chovala podle pravidel (aniž jste o tom věděla či přemýšlela) a on vám nabídl sňatek!

Tato kniha vás však nenabádá k tomu, abyste se smířila s něčím horším, než můžete mít. Její hlavní myšlenkou je uplatňovat pravidla v chování k muži, do kterého jste opravdu zamilovaná. Bude to od vás vyžadovat pevnou vůli, trpělivost a především zdrženlivost.


Ukázka z knihy: Ellen Feinová, Sherrie Schneiderová: Tajná pravidla Jak najít báječného manžela

V dnešní době zůstává víc než kdy předtím mnoho žen svobodných, třebaže by se raději provdaly – často uvíznou ve spletitých, bezvýchodných vztazích a muži se k nim chovají bez patřičné úcty a pozornosti. Pravidla mohou vše změnit. Na rozdíl od dnešních zažitých zvyklostí, typických pro vztahy mezi muži a ženami, Pravidla vycházejí z životních skutečností. Především z toho, že muži vědí, co chtějí. Že muže buď přitahujete – nebo ne. Že muži potřebují výzvu, nikoli okamžité nebo snadné vítězství. Ať je vám osmnáct či osmdesát, ať jste královna krásy či žena zcela nenápadná, Pravidla fungují. Je načase nechat je pracovat pro vás... Brož., 184 stran, 179 Kč Vychází 19. 7. 2006 Vydal: MoTTO

Ellen Feinová vystudovala univerzitu v New Yorku, je vdaná, má dvě děti a žije na Long Islandu. Sherrie Schneiderová je nezávislou autorkou časopiseckých článků, je vdaná a žije v New Jersey.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Úplněk v Kozorohu je až ve čtvrtek, nicméně již dnes vás bolí kolena, páteř a klouby. Ráno budete ještě jako rybičky, ale večer zjistíte, že jste víkend pojali až moc aktivně. Dopřejte si…