Takhle vypadala zima a Vánoce za socialismu. Které věci jste také měli?

19. 12. 2020
Pamatujete se na červené lyžařské soupravy, oranžové svetry a nákupní tašky s logem Prior? Mrkněte se do galerie, která vám připomene staré časy a přenese vás do atmosféry 70. a 80. let a osvěží vám vzpomínky na Vánoce v Československu.

Retro zima za socíku 

Člověk má přirozenou tendenci idealizovat si své mládí. A pokud ho prožil za komunismu, je jasné, že na onu dobu vzpomíná s nostalgií v srdci, i když to byla doba nesvobody, nedostatkového zboží a obrovské konformity. A třeba i zapomene, že se na vše stály fronty a nebyly ani tak základní věci jako toaletní papír a vložky. Chcete si na onu dobu zavzpomínat s námi? Podívejte se do galerie v úvodu článku. Schválně, které věci jste vlastnili? Nebo máte některé z nich ještě stále doma? 

Protože milujeme retro, těší se takové oblibě televizní pořady, knihy i výstavy, které nás vracejí do minulosti. Tyto fotky jsou z úspěšné výstavy "Retro zima za socíku", která probíhala na přelomu roku 2018 a 2019 v Galerii Tančící dům v Praze. Na fotkách tak můžete vidět část z téměř 1300 vystavených předmětů, což jsou dochované originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z barrandovských ateliérů a České televize. Najdete na nich spotřebiče úspěšných značek elektroniky, jako je ETA či Tesla, plyšové hračky či oranžovou kuchyni, vánoční ozdoby, oblečení i mončičáka. 

Pokud doby minulé milujete, podívejte se i do dalších článků:

Jak vypadala škola za socialismu, čtěte ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nepříjemné profesní pomalu končí. Sice to není pravé ořechové, ale trošku se zvedáte ze dna. Motivujte se financemi, protože bez nich byste si nemohli nic koupit. Peníze na vás vždycky…

Nejčtenější články

Doporučujeme