Takhle vypadala zima a Vánoce za socialismu. Které věci jste také měli?

11. 12. 2019
Pamatujete se na červené lyžařské soupravy, oranžové svetry a nákupní tašky s logem Prior? Mrkněte se do galerie, která vám připomene staré časy a přenese vás do atmosféry 70. a 80. let a osvěží vám vzpomínky na Vánoce v Československu.

Retro zima za socíku 

Člověk má přirozenou tendenci idealizovat si své mládí. A pokud ho prožil za komunismu, je jasné, že na onu dobu vzpomíná s nostalgií v srdci, i když to byla doba nesvobody, nedostatkového zboží a obrovské konformity. A třeba i zapomene, že se na vše stály fronty a nebyly ani tak základní věci jako toaletní papír a vložky. Chcete si na onu dobu zavzpomínat s námi? Podívejte se do galerie v úvodu článku. Schválně, které věci jste vlastnili? Nebo máte některé z nich ještě stále doma? 

Protože milujeme retro, těší se takové oblibě televizní pořady, knihy i výstavy, které nás vracejí do minulosti. Tyto fotky jsou z úspěšné výstavy "Retro zima za socíku", která probíhala na přelomu loňského roku v Galerii Tančící dům v Praze. Na fotkách tak můžete vidět část z téměř 1300 vystavených předmětů, což jsou dochované originály ze soukromých sbírek anebo zapůjčené z barrandovských ateliérů a České televize. Najdete na nich spotřebiče úspěšných značek elektroniky, jako je ETA či Tesla, plyšové hračky či oranžovou kuchyni, vánoční ozdoby, oblečení i mončičáka. 

Pokud doby minulé milujete, podívejte se i do dalších článků:

Jak vypadala škola za socialismu čtěte ZDE

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

I když se vám nepodařilo udělat na šéfa ideální dojem a jen marně jste se snažili o jeho pozornost, přesto jste s průběhem pracovního týdne spokojení. Nebojíte se změn a jdete stále…

Nejčtenější články

Doporučujeme