TAMARA (43): Manželovi vadí moje kariéra, dal mi nůž na krk

22. 10. 2019
TAMARA (43): Manželovi vadí moje kariéra, dal mi nůž na krk
Některé z nás jsou v práci úspěšnější než muži a také vydělávají více peněz. Jenže mnozí pánové to, jak se říká, nevydýchávají a jsou schopni svým partnerkám udělat ze života peklo.

S manželem jsme nedávno oslavili čtrnácté výročí svatby. Vždy pro mě udělal cokoli, teď si musím vybrat mezi ním a prací. Před deseti lety se nám narodila dvojčata. S kluky jsem byla doma čtyři roky, další rok jsem pracovala částečně z domova.

Když bylo klukům pět let, nastoupila jsem zpátky na plný úvazek. Musím říct, že jsem se do práce moc těšila.

Netrvalo dlouho a z asistentky jsem se stala vedoucí projektů. S novou pozicí přišel také velmi příjemný plat. Měla jsem pocit, že zažívám asi nejhezčí období, ale vše se brzy změnilo. Kamil totiž přišel o práci.

Tenkrát jsem mu řekla, že mám hodně slušný plat na to, aby si v klidu našel novou. Takovou, která ho bude bavit. Bohužel se mu to příliš nedařilo. Řval na mě, že rodinu má živit chlap a ženská má být doma a že takhle je frustrovaný.

Můj bývalý spolužák otvíral restauraci a potřeboval zkušeného provozního. Bylo mu jedno, že je mému muži skoro padesát, důležité byly jazyky, které ovládal. Ale zase bylo všechno špatně. Vztekal se, že si najde práci sám. Nakonec se uklidnil a začalo se mu tam i líbit.

Před půl rokem mi šéf nabídl, jestli nechci odkoupit část podniku a stát se spolumajitelkou. Měla jsem velkou radost. Prodala jsem byt po babičce a šla do toho. Kamil zuřil, měl pocit, že ho chci opět trumfnout. Dokonce se ptal, zda mě, jako paní ředitelku, bude jeho maličkost ještě bavit.

Po čase jsem ho dokonce načapala, jak mi kontroluje mobil a poslouchá, když s někým telefonuju. Nemůže prostě skousnout, že vydělávám víc než on. Nakonec mi dal nůž na krk a řekl, že si budu muset vybrat. Buď kariéra, nebo manželství a začal vyhrožovat rozvodem, pokud se rozhodnu pro práci.

Myslím, že se to všechno děje jen kvůli jeho zraněnému egu, na druhou stranu se nechci nechat vydírat. Samozřejmě se ale nechci ani rozvádět, jenže s mým manželem prostě vůbec není řeč.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadchází období zklidnění a vyjasnění rodinných záležitostí. Naštěstí neočekávejte nic hrozného a už vůbec ne hádky. Aspoň v nějaké oblasti se vám opravdu daří, protože v práci chybujete a…