Tanečnice & akrobatky – jarní účesy

7. 2. 2008
Tanečnice & akrobatky – jarní účesy
S novou sezonou přichází i zcela nová Kolekce účesů a barev L`Oréal Professionnel. Pro jaro-léto 2008 ponese název Extravaganza!. Zavede nás do okouzlujícího světa pouličních festivalů a cirkusů a vtáhne do děje divadelních představení.

Umělecký svět divadel, cirkusů a muzikálů nyní prožívá nový rozkvět, a to nejen ve svých klasických formách, ale i vznikem zcela nových odvětví. Cirkus se z látkových stanů s dřevěnými lavicemi přesouvá do prestižních hal, jak můžeme vidět například u světoznámého Cirque du Soleil. Divadlo, naopak, se z barokních budov městských divadel přemisťuje do ulic, volných prostranství, za svými diváky. Zvláště v létě jsou stále oblíbenější pouliční festivaly, které lákají svou bezprostředností a spontánností. Festival v Rio de Janeiro či divadelní festival v Edinburgu se staly hlavními společenskými událostmi nejen obyvatel svých měst. Rostoucí popularitu muzikálů divadelních i filmových snad není třeba ani zmiňovat.

Tímto fenoménem byly v nedávné době ovlivněny i celebrity, z nichž některé si na teatrálním vzezření postavily celou svou image. Asi nejvýraznějším příkladem může být zpěvák Marylin Manson, který ztělesňuje krásku (Marilyn Monroe) a zvíře (sériového vraha Charlese Mansona) v jednom. Dramatických prvků ve svých vystoupeních využívá také Björk nebo, se svým fetišistickým vzhledem, Dita Von Teese.

Bylo tedy jen otázkou doby, kdy se vábivý svět divadla, tance a artistů promítne také do světa kadeřnického umění. Vždyť právě to, spolu s líčidly a kostýmy, je základem celé této umělecké branže. K vytvoření nové Kolekce pro jaro-léto 2008 byla přizvána jedna z nejúspěšnějších světových kadeřnic Odile Gilbert. Ač Francouzka, svoji kariéru si vybudovala v New Yorku, a to především prací se věhlasnými světovými návrháři na jejich fashion shows a reklamních kampaních. Mezi všemi můžeme jmenovat alespoň Chanel, Jean-Paul Gaultier, Lagerfeld, Bottega Veneta, Moschino či Armani. Pracovala také s předními fotografy, z nichž ji proslavila především práce s Helmutem Newtonem.

Odile Gilbert vytvořila pro L`Oréal Professionnel ucelenou kolekci účesů a barev pro nadcházející sezonu jaro – léto 2008. Kolekce představuje dva styly s odlišným zaměřením. Pro Majirel se stal hlavní inspirací moderní tanec, a tak vznikly „Tanečnice“, jejichž styl je rafinovaný. Účesy Tanečnic jsou precizní a přitom ladné, jako kroky baletky. Pokud jsou vlasy rovné, pak jsou i dokonale vyhlazené, s rovnou, hustou ofinou. Pokud vlnité, pak vytvářejí bohatou auru vln kolem celého obličeje. Barvy vlasů jsou přirozené s jemným teplým či studeným nádechem.

Na druhé straně styl Luocolor je mnohem hravější, ze světa cirkusů, odkud vzešly „Akrobatky“. Akrobatky mají účes lehký jako peříčko, vznášející se spolu s artistkou vysoko nad hlavami diváků. Barvy vlasů jsou opět velice přirozené s teplým zlatým odleskem. U Akrobatek však není nic zakázáno a celkový styl lze ozvláštnit i excentrickým příčeskem.

Oblečení a kostýmy svými tvary připomínají taneční a akrobatické dresy. Oba tyto světy unikají pryč z reality všedních dní, stahují nás do hlubin naší fantazie, vybízejí k ponoření se do imaginárního světa překvapení a zázraků, jako bychom byli znova dětmi. Pohodlně se tedy posaďte, počkejte až se zvedne opona a nechte se vtáhnout do tohoto kouzelného světa. Kolekce Extravaganza! od L`Oréal Professionnel z vás udělá hvězdu každého pódia!

Foto: L`Oréal

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zlom týdne vás nemíchá, protože pracovně šlape podle plánu. Neohrozí vás ani šéfova nepříjemná nálada. Už jste na to zvyklí. Možná by vás to jindy štvalo, ale nyní se nad tím prostě…

Nejčtenější články

Doporučujeme