Tanečnice těžkého kalibru Lulu: Poprvé v životě se cítím opravdu sexy

30. 7. 2014
Prudký záklon rusé hlavy a sexy pohyby kolem tyče… Čím dál více populární pole dance není až tak potřeba představovat. Spousta žen se snaží pomocí tohoto smyslného tance vytvarovat svou postavu snů, ale před lidmi vystupují jen ty nej – nejšikovnější, a také nejštíhlejší z nich. I zde platí, že výjimka potvrzuje pravidlo. LuAyne Barber, uměleckým jménem Lulu, není žádný drobeček, váží úctyhodných 114 kg. Přesto to u tyče dokáže rozbalit tak, že její kolegyně, vážící sotva polovinu toho, co ona, jenom zírají.

Tanec je můj život

„K tanci u tyče jsem se dostala po svém prvním porodu, a opravdu mě to chytlo. Jako bývalá tanečnice a roztleskávačka jsem byla na pozornost ostatních zvyklá. Přesto jsem ale dlouho váhala, než jsem se přihlásila na první hodinu tance u tyče. Bála jsem se, že tam budu působit nepatřičně se svými rozměry – všichni ostatní v titěrných topech a kraťáscích, a do toho já… Už na první hodině mi ale došlo, že nikdo neřeší, jak ten druhý vypadá. A chytlo mě to opravdu pořádně,“ směje se dnes Lulu.

Vyvržený vorvaň šokuje

Lulu samozřejmě nemá pouze fanoušky. Spousta lidí si z její „těžké váhy“ dělá legraci a mluví o ní s opovržením jako o „velrybě,“ „vyvrženém vorvani“ či „lokomotivě“. Lulu sama krčí rameny: „To víte, že to vím a že mi to radost nedělá, ale je to jejich názor, který jim neberu. Jsem jaká jsem, mám se taková ráda a dělám to, co mě baví a co mi jde. Největší satisfakcí pro mě je, když po vystoupení přijde někdo z hlediště a řekne mi, že se nejdřív zděsil, co to tam leze na podium, ale pak mi poděkuje, že jsem byla fantastická,“ usmívá se, a spiklenecky dodává: „A víte, že se to stává docela často?“

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sama přiznává, že za její váhu může špatné stravování a špatný životní styl. „Nikdy jsem nepatřila mezi éterické křehotinky. Vím, že si za svou váhu můžu sama tím, že až tak neřeším, co jím. Samozřejmě jsem se za své tělo časem začala stydět. Po prvním porodu jsem si ale řekla, že už s tím musím něco udělat, a tak jsem si řekla, že zkusím nějaký pohyb, a los padl zrovna na pole dance. A opravdu mi pomohl - konečně si přijdu sexy, a spousta mých fanoušků mě utvrzuje v tom, že vše je tak, jak být má,“ říká spokojeně Lulu.

Hubnutí? Ne, díky

Díky své dobře nastartované kariéře už Lulu neřeší, jak by mohla zhubnout. „Vím, že bych asi něco shodit měla, ale nemám důvod. Moje váha je mou značkou, a ti, kteří se na mě chodí dívat, bývají v úžasu, že i s touto váhou dokážu dělat u tyče vše to, co standardně dělají štíhlé dívky. Pokud bych zhubla, už bych to nebyla já,“ je přesvědčená Lulu.

Mamka tanečnice

Lulu je maminkou dvou maličkých dětí, a tak se snaží vybalancovat péči o rodinu s náročnými tréninky. „Musím se neustále zdokonalovat, přidávat do svých vystoupení nové a nové prvky, abych se svému publiku neomrzela. Trénuji poctivě osm hodin denně, ale také nechci zanedbávat své děti. Občas je to fuška, ale fuška, která stojí za to,“ popisuje Lulu svůj denní režim. „abych nemusela jezdit trénovat kdovíkam, udělala jsem si studio doma,“ líčí hrdě.

Podívejte se, jak to Lulu roztačí na vystoupení:

Charita

Po druhém porodu ji začal trápit syndrom PCO (syndrom polycystických vaječníků), a protože si s tím zkusila své, rozhodla se svým tancem napomoci charitě právě v tomto směru. „Sama dobře vím, jak bolestivé toto onemocnění je, a proto jsem si řekla, že svým tancem pomůžu a přisypu pár peněz na výzkum a boj proti této nemoci,“ popisuje hrdě Lulu. Není pochyb, že se v jejím velkém a přitom pružném těle skrývá i velké a dobré srdce.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Připravte se na spokojený den, ve kterém se přihodí nespočet zajímavých věcí. Máte nakročeno k velkému úspěchu. Pakliže se zabýváte grafikou, návrhářstvím, designem a podobnými obory,…

Nejčtenější články

Doporučujeme