Taťjana Medvecká: Měla mindráky ze vzhledu, vysokou dokončila bez maturity

20. 5. 2022
Česká Susan Sarandon, jak se Taťjaně Medvecké často přezdívá, měla kvůli svému vzhledu již od mládí velké mindráky. Soustředila se proto raději na studia, hereckou školu DAMU dokonce absolvovala bez maturity. Celý život je věrná nejenom svému muži, se kterým je už přes čtyřicet let, ale také jednomu jevišti – Národnímu divadlu.

Místo baletky herečkou

Taťjana Medvecká se narodila 10. listopadu 1953 v Praze, po obou rodičích má ale slovenské kořeny. Od dětství recitovala, navštěvovala literárně-dramatický kroužek, ale její největší vášní byl tanec, kterému zasvětila celé své mládí. Přála si být baletkou, ale u zkoušek neuspěla. Prý proto, že byla příliš vysoká a měla velký zadek. Rozhodla se tedy věnovat herectví. Jako mladá nedokončila středoškolské vzdělání, protože na DAMU byla přijata z druhého ročníku gymnázia. Studium absolvovala v roce 1975 a ihned nastoupila do činohry Národního divadla, ve kterém je dodnes. Od roku 1971 se začala objevovat na obrazovce, jejím filmovým debutem byla role Evy Tůmové v legendární komedii Marečku, podejte mi pero!

Co jste možná nevěděla o komedii Marečku, podejte mi pero? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Střelci, ponořili jste se do svých myšlenek a teď je vám mnohem lépe. Pochopili jste totiž fakta, která děláte špatně a tak je před vámi nádherné období. Na pracovišti se vrací věci k…