Těchto 5 poloh raději vynechte: Můžete způsobit zlomeninu penisu i pokousání | Foto: iStock

Foto: iStock

Těchto 5 poloh raději vynechte: Můžete způsobit zlomeninu penisu i pokousání

I když sex většině z nás přináší především radost a potěšení, má také svá úskalí, která nás mohou zaskočit. Během některých poloh totiž může snadno dojít ke zranění, takže se místo uvolňujícího vyvrcholení jede na pohotovost. Jakým polohám je lepší se vyhnout a u kterých je třeba dávat pozor?

Poloha zezadu

Tato poloha, kdy žena klečí na všech čtyřech a muž do ní zezadu proniká, je vesměs oblíbená jak u mužů, tak u žen. Přesto však s sebou nese jistá úskalí, na které je třeba dát si pozor, aby nedošlo k nepříjemným situacím. Pokud je penetrace provedena silou pod nesprávným úhlem, může dojít k bolestivému natržení vagíny. Žena může utrpět zranění i při správném úhlu. A to proto, že v této poloze muž může proniknout opravdu tvrdě a hluboko. Začněte proto pomalu a pozvolna, než se ujistíte, že muž má ten správný úhel a že vás to nebolí. Neuškodí ani trocha lubrikačního gelu. Pozor také na riziko, kdy se muž v zápalu vášně „netrefí“ a silou omylem vnikne do řitního otvoru. Krom silné bolesti může způsobit i natržení konečníku. Opatrnost je tedy opravdu namístě.

Jaké jsou nejlepší polohy na rychlovku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Obrácený koníček

Klasickou polohu na koníčka, kdy muž leží na zádech a žena sedí na jeho klíně čelem k němu a řídí celý milostný akt, jistě znáte. Některé páry si občas chtějí tuto polohu zpestřit tak, že si žena sedne k partnerovi zády. Při této záměně ale kvůli nezvyklému úhlu penisu i tlaku partnerčiny váhy může dojít k nepříjemnému zranění partnera, který si svůj pohlavní úd může doslova zlomit. Jedná se o velmi bolestivou záležitost, která za vyzkoušení této polohy rozhodně nestojí.

Pokračování 3 / 5

Poloha 69

Každý ji chce zažít, ve finále však není tato pozice příliš oblíbená. Problém bývá v tom, že se málokdo zvládne soustředit na dvě věci zároveň: na orální uspokojování svého partnera a současně na to, aby sám dosáhl vyvrcholení. Pokud se to však náhodou podaří, právě v tento moment přichází nebezpečí. Jak známo, při orgasmické křeči člověk není schopen tak úplně ovládat své svaly a činy, a tak se může stát, že například zatne zuby v ten nejméně vhodný okamžik. Ano, je tu možnost, že pokousáte svého partnera nebo on vás. Jedno je jisté – nikdo nechce být pokousán právě v intimních partiích!

Pokračování 4 / 5

Sex ve sprše

Občas není na škodu si milostný život trochu okořenit a vyzkoušet sex i jinde, než je postel v ložnici. Milování v koupelně je celkem běžné, obzvlášť pokud máte vanu. Mnoho párů se ale šance nevzdává ani v případě, že vanu nevlastní. Sex se totiž dá provozovat i ve sprchovém koutě, ale právě tady přichází ono riziko. Pro milování ve sprše se totiž často volí poloha, kdy je žena zapřená zády o zeď a nohy má obtočené kolem partnerova trupu, zatímco ten ji rukama podpírá pod zadečkem. Jelikož ve sprše bývá vlhko a obzvlášť pro muže je tato pozice fyzicky náročná, snadno dojde k uklouznutí a následky mohou být opravdu bolestivé a krvavé. Proto raději než koupelnové krveprolití volte „nudnější“ sex v posteli, případně se zaměřte na obývák nebo kuchyň.

Pokračování 5 / 5

Tanec v klíně

Nehledě na to, jak moc jste s partnerem v kondici, tato poloha může být dost nebezpečná. Jedná se o pozici, kdy partner sedí na židli a vy mu sedíte v klíně s nohama opřenýma o jeho ramena a rukama o jeho stehna, zatímco partner vás přidržuje pod zády. Už jen fakt, že takto krkolomnou pozici si pravděpodobně ani jeden z vás příliš neužije, by vás mohl odradit. Dalším nebezpečím je, že stačí troška potu či lubrikačního gelu, aby situace vyklouzla z rukou a skončila nehezkým pádem a rozraženou hlavou či zlomenou končetinou.

Doporučujeme

Články odjinud