Těhotenství nemá vliv na mozek, potvrdili vědci

2. 5. 2003
Těhotenství nemá vliv na mozek, potvrdili vědci
Je to mýtus, tvrdí odborníci o pevně zakořeněném přesvědčení, že těhotenství má negativní vliv na mozkové schopnosti ženy. Dříve totiž panoval všeobecný názor, že pozornost a paměť ženy jsou během těhotenství podstatně zhoršeny

Tímto všeobecně vžitým omylem jsou ženy krmeny téměř na každém rohu. Dokonce ho zmiňují i některé odborné časopisy a knihy určené mladým maminkám.

Doktorka Ros Crawleyová spolu s kolegy z Univerzity v Sunderlandu srovnávala mentální schopnosti patnácti gravidních a čtrnácti negravidních žen. U obou skupin vědci testovali verbální paměť a pozornost. Výsledek je jednoznačný: těhotenství na mozek vliv nemá!

„Ačkoli jsme zjistili, že obě skupiny se ve svých schopnostech učit se a pamatovat si vůbec nelišily, těhotné ženy tvrdily, že samy pociťují změnu. Mají totiž pocit, že se v některých věcech zhoršily, ale je to jen subjektivní záležitost. Ve skutečnosti se jejich schopnosti nehorší. Těhotné ženy jsou k sobě asi kritičtější,“ uzavírá doktorka Crawleyová. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ode dneška se mnohé změní a vy najdete nový směr svého života. Už nejste tak naivní a nemáte náladu na nějaké podvody. Štěstí se vám lepí na paty, a proto byste si mohli zkusit koupit…

Nejčtenější články

Doporučujeme