Telepatie mezi člověkem a zvířetem: Jak myšlenkami mluvit s mazlíčkem? | Foto: iStock

Foto: iStock

Telepatie mezi člověkem a zvířetem: Jak myšlenkami mluvit s mazlíčkem?

Pokud chováte domácího mazlíčka, možná máte občas pocit, že si se svým čtyřnohým stvořením občas rozumíte i beze slov. Nemusí jít pouze o pocit, protože podle mnohých chovatelů mezi člověkem a zvířetem skutečně může fungovat jistá telepatie. Podle všeho k tomu nepotřebujete ani žádné speciální školení. Jak je to možné a zvládne to každý?

Jak s námi komunikují zvířata?

Podle těch, kteří tvrdí, že se s našimi chlupatými přáteli dorozumí, komunikují domácí mazlíčci především prostřednictvím vjemů. Nejčastěji se snaží svým chováním napodobit to, co zrovna cítí či potřebují. I když neumějí používat slova, mnozí se domnívají, že o to více je nahrazují vizuálními podněty, které jsou rovnocenné komunikaci mezi lidmi.

Čím pobavily celý svět dvě opice ze dvou českých zoo? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Co znamená zvířecí telepatie?

Pod pojmem zvířecí telepatie si můžeme představit schopnost, díky které se domácí mazlíček zvládne dorozumět s majitelem a nejbližším okolím, aniž by k tomu potřeboval používat lidská slova. Nehledě na způsob komunikace předávají své niterné myšlenky a pocity svému páníčkovi neustále. Vše se děje přirozeně a není k tomu potřeba společný jazyk. Pouze se stačí soustředit na vzájemné myšlenky a obrazy.

Pokračování 3 / 6

Univerzální jazyk všech živočichů

Schopnost si telepaticky povídat se zvířaty je nám vrozená. Podle některých jsme ji pouze začali přehlížet kvůli lidskému jazyku, který jsme si během evoluce osvojili a na přirozené instinkty málem zapomněli. Přitom telepatie je univerzálním jazykem celé živočišné říše, který nás může chránit, ale také nám umožňuje lepší porozumění se čtyřnohým parťákem. Prostřednictvím telepatického spříznění můžeme pomáhat němým tvářím, které jsou proti nám zranitelnější.

Pokračování 4 / 6

Neuvěřitelné schopnosti zvířecí říše

Není vyloučené, že talent zvířat dorozumět se s ostatními živočišnými druhy navzájem je mnohem větší, než se domníváme. Například byl zaznamenán případ, kdy se gorila naučila až šest set slov z amerického znakového jazyka. Stejně tak se ví, že papoušci mají inteligenci rovnou pětiletým dětem a slovům, která opakují, do jisté míry zároveň rozumí. Kromě toho svou spokojenost vyjadřují zábavným tanečkem. Z toho by se dalo usoudit, že důležité pro pochopení řeči zvířat je se o to více snažit, protože němí tvorové jsou evidentně sdílnější, než byste si vůbec troufali pomyslet.

Pokračování 5 / 6

Typy komunikace

O komunikaci se zvířaty už vyšlo hodně knih a dokonce také dokumentů. Známý je třeba dokument z roku 2020 Neuvěřitelné schopnosti zvířat. V něm se objevil případ majitelky, která si povídá se svou fenkou pomocí tlačítek a obrázků. Mají význam konkrétních slov, které se fenka postupně učí rozeznávat. Jejich prostřednictvím dokáže třeba majitelce sama sdělit, že ji něco bolí, i kde se bolestivé místo nachází. I když se odborníci shodli, že jde o mimořádný případ, zdaleka nebyl ojedinělý.

Pokračování 6 / 6

Základy telepatie s mazlíčkem

Ptáte se, jak můžete i vy navázat se svým domácím mazlíčkem duševní spojení? Když budete vyrovnaná a mít své emoce pod kontrolou, povede se vám napojení s přírodou lépe. Nebojte se všímat si nepatrných maličkostí a zahoďte všechny předsudky, naslouchejte především srdcem. Zaměřujte se na vzájemné pocity a věřte tomu, že se vám to podaří. Myslete na to, co chcete svému chlupatému parťákovi sdělit a co si přejete, aby udělal.

Soustřeďte se s mazlíčkem jeden na druhého a zkuste vytvořit úplné ticho, ve kterém poputují pouze vzájemné emoce. A jak poznáte, že celý proces funguje? V hlavě se vám pravděpodobně začnou utvářet obrazy, střípky zážitků a slova, které k vám vysílá váš chlupatý kamarád. Snažte se z místnosti vyloučit všechny rušivé elementy, abyste se vyhnula pochybnostem, že jde pouze o bujnou představivost a výplody mysli. Zvíře se vám telepaticky umí svěřit s trápením nebo potřebami, které se díky tomu mohou i zcela vyřešit.

Doporučujeme

Články odjinud