Televizní podzim. Na co vše se můžeme těšit?

20. 7. 2012
Televizní podzim. Na co vše se můžeme těšit?
Zajímá vás jaké nové pořady a seriály se objeví na českých televizních kanálech po prázdninách? Máme pro vás spoustu tipů na televizní podzim plný novinek...

Letní období je známé jako okurková sezona, tedy čas, kdy se toho moc neděje. Sice by se mohlo zdát, že pro filmový průmysl je to díky letním kinům období finančně příjemné, ale opak je pravdou. Většina filmových premiér se plánuje do období podzimu a začátku zimy. A léto je znát také na televizní obrazovce. Není se čemu divit, pokud je hezky, je drtivá většina národa někde mimo dosah vysílání. Možná pokud je špatné počasí, ale na to se nedá spoléhat. Televizní stanice proto sázejí většinou na stokrát osvědčené filmy a seriály. V televizi tak panuje relativní klid. Ale jen na povrchu. Protože pod touto pomyslnou poklidnou pokličkou probíhají horečnaté přípravy na podzimní vysílání! To naopak pravidelně přináší novinky a ani tento podzim nebude výjimkou.

Na českých televizních kanálech bude k vidění mnoho seriálových premiér, ať už z tuzemské produkce, anebo ty cizí, které slaví úspěchy po celém světě. Ale ani fanoušci již zažitých seriálů nepřijdou zkrátka, protože jsou dokoupeny a nadabovány (či otitulkovány) nové řady, které se začnou vysílat, jen co skončí prázdniny. Na své si přijdou jak milovníci postapokalyptických snímků, tak milovníci reality show, nových nebo stávajících seriálů a pro náročnější budou připraveny také zbrusu nové dokumentární cykly. Co vám tedy nabídnou jednotlivé televizní kanály?

FTV PRIMA

Pro milovníky seriálů, a speciálně populárních Cest domů, připravuje Prima family další premiérovou řadu. Všichni, kteří si oblíbili břitký humor Zdeňka Pohlreicha, se mohou těšit na nové díly kulinářské show Ano, šéfe! Znovu se bude hledat i talent, tentokrát již potřetí se soutěží Česko Slovensko má talent. A zasmát se můžete v další, nové Show Jana Krause. V hlavním vysílacím čase budou svými osudy bavit diváky i hrdinové zbrusu nového seriálu Obchoďák. Chcete o něm vědět víc? Přečtěte si článek a rozhovor s hlavní hvězdou Bárou Munzarovou zde.

Podrobnější pohled

V druhé sérii Top Gear USA se americký Top Gear s typickým humorem ponoří hlouběji do barvité historie automobilismu a předvede šílené kousky v topgearovském stylu. Divoký vesmír nabídne zábavný a poučný pohled na možnou zkázu naší planety prostřednictvím populárního astronoma Phila Plaita, který představí různé apokalyptické scénáře, ale provede i několik pokusů, jimiž vyvrátí nesmysly z hollywoodských katastrofických filmů.

V seriálu Dobyvatelé ztracené pravdy cestuje zkušený badatel Josh Gates po planetě a pátrá po mytických zvířatech, jejichž existenci současná věda dosud neprokázala. Tento obor se nazývá kryptozoologie. Každá epizoda nabízí odhalování tajemství dvou různých nadpřirozených jevů nebo mytických stvoření. Experiment Kolonie je řízený experiment, který se snaží zjistit, jak by se skupina deseti dobrovolníků vyrovnala s nástrahami života po globální katastrofě. Sedm lidí, kteří se nikdy předtím nesetkali, se probudí v jakémsi hotelu a naprosto netuší, jak se tam dostali. Někdo je unesl z každodenního života. Tak začíná pro změnu Město ztracených. Sedm unesených lidí je uvězněno ve městě duchů. Bezpečnostní kamery sledují každý jejich pohyb a tajemné síly zabraňují všem pokusům o útěk.

Naopak v novém seriálu Přežít! vyhubí nová smrtící mutace chřipkového viru téměř celou planetu. Představte si, že jste jako jediní přežili nemoc, která zabila všechny členy vaší rodiny, přátele, známé. Vlastně skoro každého, koho jste kdy potkali. Zůstali jste sami, jen s několika málo dalšími opuštěnými živáčky…

A pokračuje i úspěšný sitkom ze života pěti kamarádů Jak jsem poznal vaši matku VII, kde v roce 2030 přibližně padesátiletý hlavní hrdina Ted vypráví svým dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005.

ČESKÁ TELEVIZE

V září se na obrazovky ČT1 vrací oblíbené české seriály – od 3. září začíná čtvrtá a poslední řada seriálu Zdivočelá země, od 5. září pak ČT nasazuje nový seriál Ententýky a páteční večery budou patřit nové řadě seriálu Vyprávěj. Od října odstartuje další řada populární taneční reality show StarDance s osvědčenými moderátory Markem Ebenem a Terezou Kostkovou. ČT 2 pak divákům například nabídne nový dokumentární cyklus Sbohem Československo, který se vrací k období rozpadu Československa, nebo publicistický seriál Stanislava Motla Stopy, fakta, tajemství, který se s velkým úspěchem vysílal na Českém rozhlasu 2 – Praha.

Zdivočelá země

Pětačtyřicet dílů seriálu Jiřího Stránského a Hynka Bočana představuje pětačtyřicet let historie Československé republiky, a to od roku 1945 po období těsně po sametové revoluci. Čtvrtá, premiérová a zároveň také poslední řada začíná i končí v roce 1990, kdy se hlavní seriálová postava Antonín Maděra (Martin Dejdar) po letech perzekuce konečně těší ze společenského uznání. Na oslavě jeho pětasedmdesátin dokonce přislíbí osobní účast prezident Václav Havel, který si zahrál sám sebe. „Je to sice velmi malá rolička, ale vzhledem k tomu, jak je postava Václava Havla autentická – a to jak v rámci děje, tak - ve skutečnosti – tak je určitě ozdobou seriálu a velmi si vážíme toho, že byl pan prezident ochoten si ji zahrát,“ říká režisér Hynek Bočan.

Hned po úvodní scéně s Václavem Havlem se ale tvůrci seriálu vracejí zpět do bezčasí Husákova režimu, do let 1977 až 1979. V seriálu se objeví dalších 162 „mluvících“ herců doplněných na české seriálové poměry opravdu početným komparzem, přibudou nové, divákům dosud neznámé postavy. Jde například o Radka Nerada v podání Marka Němce. Nově se objeví také postava Katky, Jírovy ženy, kterou hraje Lucia Siposová. Její rodiče pak ztvárnili významní slovenští herci Anna Javorková a Dušan Jamrich.

A po delší době se na obrazovky vrací Ladislav Gerendáš v roli žánrové figurky Jindry Měřičky, všeuměla v družstevních dílnách. Diváci se mohou těšit také na Marka Vašuta, jenž hraje západního Němce, který si přijede prohlédnout svůj rodný dům. Do seriálu se také vracejí některé postavy známé z předchozích řad – například postava sadistického velitele Žabáka v nezapomenutelném podání Miroslava Táborského. Výzvou pro maskéry byl i „pětasedmdesátiletý“ Martin Dejdar.

Ententýky

Nový seriál Ententýky, jehož poslední klapka padla v posledním červnovém týdnu, by měl být podle tvůrců obdobou populárního Sexu ve městě, ale tentokrát „hezky česky“. Příběhy se budou točit kolem babyboomu, problémů mladých matek a jejich rodin. Scénář napsala Lucie Konečná, která připravovala například první díly divácky úspěšného seriálu Ordinace v růžové zahradě. Ententýky vyprávějí o čtveřici žen a jednom muži, kteří buď už jsou na mateřské dovolené, nebo do této fáze směřují. Dohromady je spojilo pískoviště, které funguje jako základna. Každý z pětice má svůj vlastní příběh.

Vyprávěj

Na podzim letošního roku se Vyprávěj vrátí na obrazovku v té podobě, na kterou jsou televizní diváci zvyklí. Opět se zde setkáme s Karlem v podání Romana Vojtka, jeho manželkou Evou (Andrea Kerestešová) a jejich synem Honzou.´Budeme sledovat další osudy Karlových rodičů, manželů Dvořákových v podání Veroniky Freimanové a Svatopluka Skopala, a mladší dcery Zuzany (Hana Vagnerová). Nová řada s sebou přinese tentokrát příběhy z porevolučních 90. let. V letech 2009 až 2012 byly odvysílány tři řady seriálu o celkem 68 epizodách, mapujících období do ledna 1989, a série Vyprávěj – Osudy, jejíchž devět epizod se zaměřuje na vedlejší postavy.

TV NOVA

TV Nova je trochu zdrženlivá v konkretizování svého budoucího programu, ale je známo, že právě natáčí nový seriál Gympl ze školního prostředí osmiletého gymnázia. Objevit se v něm mají výrazné herecké osobnosti, jako Libuše Šafránková, Karel Heřmánek, Zuzana Bydžovská či Ondřej Brzobohatý. Osudy žáků, jejich pedagogů i rodičů jsou propojeny jednou organizací – problémovou školou, která vykazuje špatné výsledky a má před sebou poslední rok své existence.

Mezi studenty jsou teenageři ze sociálně slabších rodin, ale i rozmazlení potomci bohatých, které vyhodili ze soukromých škol. Pedagogický sbor má před sebou zdánlivě neřešitelný úkol, a to vymyslet, jak tuto školu zachránit před zrušením. Tolik základní dějová linie.

Dále televize po uveřejnění plánů konkurenčních televizí vyrukovala s přípravou jedné z celosvětově velmi úspěšných kulinářských soutěží s názvem MasterChef. Mluví se také o několika dalších projektech, jako je například nový seriál, o nich ale prozatím nechce vedení televize více prozrazovat…

TV BARRANDOV

Televize Barrandov chystá na podzim gastronomickou senzaci s názvem Recept na bohatství. Měla by to být první a jedinečná reality show, která dokáže z obyčejného domácího receptu udělat gastronomickou senzaci a nákupní hit českých a slovenských supermarketů. Pro milovníky módy a všeho, co se kolem ní točí, chystá i nový lifestylový magazín s názvem Módní polepšovna.

Módní polepšovna

Lifestylový pořad Módní polepšovna by měl divákům pomáhat hledat jejich styl. Měl by se opírat o rady a tipy, jak zdůraznit své přednosti a zakrýt nedostatky. Pořadem bude provázet zpěvák Jiří Korn a stylistka Klára Klempířová, kteří se osobně zasadí o proměnu účastníků pořadu.

Záchranáři

TV Barrandov si nechala u českého patentového úřadu registrovat ochrannou známku Záchranáři. Podle programového ředitele Janise Sidovského půjde o nový původní pořad. „Jde o nový formát vlastní tvorby, který začneme vysílat na podzim,“ odpověděl Sidovský na dotaz serveru DigiZone.cz. Shoda názvu se stejnojmenným seriálem ze Slovenska, který u nás vysílala Česká televize, je tedy čistě náhodná.Záchranáři by měli být jakousi obdobou magazínu 112 na Nově nebo pořadu Na stopě, který vysílá Česká televize.

Recept na bohatství

Společný projekt TV Barrandov a TV JOJ nenabízí pouhý pohled na pochoutky, ale zprostředkuje divákovi i reálnou chuť těch nejlepších domácích receptů. Nejočekávanější gastronomickou show podzimu vás provedou Adela Banášová a Petr Vágner. A o co půjde konkrétně? Stovky amatérských kuchařů přicházejí na castingy, aby porotě představili svůj nejlepší recept, který vlastnoručně připravili. Z 1500 přihlášených bylo vybráno 472 receptů, které ochutná odborná porota složená z respektovaných specialistů ve svém oboru. Každého soutěžícího, který se dostane až do finále kterékoli z kategorií, čeká těžká zkouška!

Jeho úlohou bude připravit 200 porcí svého jídla. Porota potom vybere dvojice nejlepších z každé kategorie a ti budou mít 24 hodin, aby spolu s předními marketingovými experty vymysleli název produktu, obal a zvolili nejlepší formu propagace pro svůj recept. Tím ale jejich boj zdaleka nekončí! Musí vyrazit do ulic a získat přízeň a podporu občanů. Do sítě supermarketů v Česku a na Slovensku se dostane jen jeden z každé kategorie. O něm rozhodne porota za účasti jejího hostujícího člena, zástupce sítě supermarketů, na základě kvality výrobků, jeho marketingové podpory a odezvy lidí na ulici.

Po odvysílání finálové epizody každé kategorie na obrazovkách TV Barrandov a TV JOJ se hned druhý den na pultech supermarketů objeví vítězný produkt. O tom, kdo ve velkém finále získá půl milionu korun a možnost prodávat svůj produkt po celém Česku a Slovensku, rozhodnou zákazníci supermarketu. Budou mít exkluzivní možnost si jednotlivé produkty koupit a ochutnat, ale i hlasovat pro ten nejlepší, a tak rozhodnout o celkovém vítězi show! Vítězný produkt bude vzápětí připravený pro širokou distribuci.

Jak už bylo řečeno na začátku, opravdu to vypadá tak, že si to své najde na televizní obrazovce během podzimu každý divák. A kdo bude na vážkách, jestli třeba ještě nevyrazit někam do přírody, ať klidně televizi vypne. Spoustu toho budou přece opakovat hned příští léto!

Foto: Profimedia.cz a archiv televizí

ČTĚTE TAKÉ:
Podívejte se, jak jsme proměnili výherkyni soutěže

ČTĚTE TAKÉ:
Spodní prádlo pro nevěsty, zamilované i odvážné - kolekce podzim 2012

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Vejděte do světa klidu a harmonie. Pokud je na vás šéf nevrlý, tak se ho snažte nevnímat, stejně by to k ničemu nebylo. Však ono to nebude trvat dlouho a on pochopí, jaký má ve vás poklad.…

Nejčtenější články

Doporučujeme