Tělo ve formě

16. 7. 2009
Tělo ve formě
Když počasí alespoň v krátkém období roku dovolí plně odhalit tělo, mělo by být řádně připravené a také dobře vypadat, aby bylo čím se chlubit. Pevná postava a udržovaná pokožka vždy vypadá krásně, bez ohledu na velikost. K tomu vám dopomohou účinná ošetření v salónu v kombinaci s domácí péčí, která dodá energii a svěžest.

U profesionálů

V kosmetický salónech a lázní se vám dostane takové ošetření, které byste jinak nezažila a také výsledky profesionálního ošetření bývají znatelně vyšší než při běžné domácí péči. Dopřát si pravidelné masáže a ošetření speciálními přístroji pro hezčí, zdravější a lépe fungující tělo není žádných hříchem, po dřině v práci i doma si každá žena zaslouží odpočinek a luxus v podobě času sama pro sebe, kdy se nechá hýčkat a může tak nabrat nové síly.

V létě se hodně pozornosti dostává tělu, to však ve vysokých teplotách a vystavování slunci a vodě velmi trpí. Zadržování nadměrného množství vody v těle, oteklé nohy, hrubá a přecitlivělá pokožka či namožené svaly nejsou v těchto měsících ničím výjimečným. Obraťte se na odborníky a vaše problémy rázem zmizí.

S oteklými dolními končetinami se v horkém počasí potýká mnoho žen, za tímto nepříjemným problémem stojí zadržování vody v těle a také nedostatečně fungující lymfatický systém. Uvolnění lymfatických uzlin dodá nohám opět lehkost. Toho dosáhnete návštěvou salónu, kde proděláte proceduru na přístroji Vacustyler. Ten byl původně vyvinut pro potřeby kosmonautů, kteří musí být po dlouho dobu vystaveni stavu beztíže, což je pro organismus velmi náročné. Tento stroj najdete v centrum Dream Body High Center, kde vám kúru ve Vacustyleru provedou. Funguje na principu podtlakových vln, tím se uvolní lymfatické uzliny v oblasti pupíku, v tříslech a pod koleny. Po uvolnění je nanesen speciální lymfodrenážní krém, který účinek celé procedury znásobí.

Další metodou pro odlehčení těla představuje zábal nebo-li body wrapping. Jedná se o kombinovanou kompresní bandáž stimulující lymfatický systém a podporuje odbourávání toxických látek z organismu. Již po prvním ošetření uvidíte báječné výsledky v podobě pevnější, lépe prokrvené a tonizované pokožky. Po více absolvovaných zábalech se uložené tukové shluky uvolňují, zmenšují, rozpouští a výsledky jsou nejen viditelnější, ale také měřitelné. Důležitý je během celé kúry dodržovat pitný režim, neboť nedostatek vody v těle negativně ovlivňuje celkový výsledek, jak radí odbornice z pražského Dream Body High Center.

Báječnou novinkou v profesionálním ošetření je Iono Care. Obohacený přefiltrovaný kyslík se váže přímo na buňky, čímž urychluje metabolismus, pomáhá k lepšímu spalování tuků a příznivě účinkuje v boji proti migrénám, alergiím a také odstraňuje únavu a chronické bolesti. Přímo po použití Iono Care se budete cítit fit a čerstvě posíleni. Pravidelná inhalace takto obohaceného vzduchu zajišťuje v organismu daleko lepší energetické využití kyslíku. Veškeré buňky, tkáně i vnitřní orgány, včetně mozku, daleko lépe pracují, takže tělo jako celek při stejné činnosti spotřebovává podstatně více energie, což vede k výraznému úbytku tělesné hmotnosti. Je dokázáno, že tento efekt v těle přetrvává ještě půl roku po ukončení inhalační kúry. Tuto kúru můžete absolvovat také v Dream Body High Center.

I když se letos nechystáte strávit dovolenou na břehu moře, jeho blahodárné účinky si rozhodně nenechejte ujít a dopřejte si odpočinek, relaxaci a zdravý prospěšné látky z Mrtvého moře v lázních Teplice nad Bečvou. Týdenní pobyt plný masáží a zábalů udělá dobře tělu i mysli, skvěle se hodí při léčbě astmatu, alergií a také stresů, které sebou přináší dnešní uspěchaná doba. Pokud se rozhodnete pro lázeňský program, čekají vás zábaly celého těla s bahnem z Mrtvého moře, pobyty v solné jeskyni, uhličité koupele, klasické masáže pro uvolnění bolavých zad a šíje, koupele s přídavkem solí Mrtvého moře s briliantem a následované relaxačním zábalem. Při využití programu „Mořské klima“ zaplatíte za ubytování, procedury a plnou penzi od 1235,- Kč na osobu a den.

Exotické Thajsko se proslavilo nádhernými plážemi a také masážemi celého těla, které se v takřka nezměněné podobě provádí více než tisíc let. Ani za tímto nezapomenutelným zážitkem nemusíte cestovat přes půlku Zeměkoule. Centra thajským masáží Sabai najdete v Praze, Brně a v centru Svatá Kateřina. V prostorách plných poklidné atmosféry najdete několik druhů masáží. Tu relaxační ocení především nastávající maminky, neboť působí na namáhanou pokožku břicha a jako prevence proti striím. Jiné pomáhají proti pomerančové kůži a jako skvělý podpůrný prostředek na formování postavy. Olejové masáže spolu s masáží horkými lávovými kameny přinášejí pocity maximálního uvolnění. Při návštěvě thajského centra se vám dostane pocitu relaxace, uvolnění a nabudete znovu plno energie. A pokud chce pocity a dojmy z masáže sdílet s partnerem, kamarádkou či kolegyní z práce, i to je v Sabai možné – k dispozici jsou totiž také propojené terapeutické místnosti.

Domácí relaxace

Aby ošetření v salónu mělo dlouhodobější účinky, bez domácí péče se to zkrátka neobejde. Naučte se relaxovat, i když právě nejste na dovolené či na návštěvě lázní. Stačí 10 minut denně a brzy se budete cítit a také vypadat lépe. Dlouhodobý stres rozhodně zdraví ani kráse neprospívá. Proto si pořiďte skvělé pomocníky, kteří vám pomohou se odreagovat a také udělat něco pro svůj dobrý pocit a vzhled.

Představte si vanu plnou osvěžující vody, ze které se line smyslné aroma vanilky … Přesně toto výjev měli na mysli v laboratořích Lush, když vytvářeli novou řadu Vanilla. Uklidňující vanilková vůně z přírodního vanilkového extraktu s tišícím dotekem santálového dřeva a náznakem karamelu je základem skutečně neodolatelné vůně balistiky Vanilla Fountain, která je dostupná ve dvou velikostech. Stačí hodit do vany a provoní se celá koupelna. Někdo ovšem vanu nemá – nevadí, balistika poslouží skvěle i jako vůně do skříně s oblečením či ložním prádlem nebo na místech, kde to většinou moc nevoní…

cena: 130/375 korun

Osvěžení v podobě koktejlu z limetek a grapefruitů odstraňuje únavu, povzbuzuje v horkém letní počasí. Toto ideální spojení najdete v řadě Lime & Grapefruit značky Body Basics, ve které je novinkou limetkovo-grapefruitová koupelová sůl. Dopřejete si příjemnou vzpruhu, zatímco vaše pokožka bude hýčkána zvláčňujícími a omlazujícími účinky přírodních solí. Stačí jen do vany přidat jednu až dvě polévkové lžíce koupelové soli.

cena: 129 korun

Celé tělo a především nohy velice trpí v horkém počasí, časté otoky a pocity těžkost rozhodně nepatří mezi letní radovánky. Ideální prostředkem proti těmto nepříjemnostem je nejen profesionální ošetření, ale také masáže lehkými gely. Jeden takový nově nabízí společnost Avon v řadě Planet Spa. Regenerační gel na nohy s minerály z Mrtvého moře hydratuje, osvěžuje a zjemňuje unavené, těžké nohy, které zároveň příjemně chladí.

cena: 229 korun

foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí zrozenci Štíra, ani ve středu nepřicházíte o neotřelé nápady a spoléháte se na svůj úsudek. O vašich kvalitách se přesvědčil i samotný šéf, který se na vás může ve všem spolehnout.…

Nejčtenější články

Doporučujeme