Temná stránka osobnosti podle znamení! Jak se s ní poprat? | Foto: iStock

Foto: iStock

Temná stránka osobnosti podle znamení! Jak se s ní poprat?

Všichni lidé mají dobré a špatné vlastnosti. Nikdo není dokonalý a právě kombinace dobrého a horšího vede k přirozené rovnováze. Světlá a temná stránka naší osobnosti z nás dělá to, kým jsme, a určuje naši povahu i to, jak budeme žít naše životy. Proto je důležité pochopit, přijmout i využít naši temnou stránku bez pocitu, že ji musíme popřít či ignorovat.

Beran (21. března – 19. dubna)

Beran je výjimečně impulzivní a je velmi náchylný k netrpělivosti a hněvu. Chce dělat věci co nejdříve a po svém. Vládne mu Mars, který představuje sílu, ráznost a odvahu. Beran nikdy nebude váhat udělat cokoli, pokud se mu někdo postaví do cesty. Když věci nejdou tak, jak Beran chce, může jednat naštvaně. A i když je v jádru laskavý člověk, někdy projevuje malý zájem o nápady druhých, protože ho zajímají jen ty jeho. Může být také velmi nezralý a někdy jednat dětinsky.

Co dělat:

Pokud chcete na těchto negativních vlastnostech zapracovat, musíte začít tím, že k sobě budete upřímní a promluvíte si s rodinným příslušníkem nebo přítelem, kterému důvěřujete. Poslouchejte, co o vás říká, vyslechněte jeho rady, aniž se urazíte. Vždy, než přijmete jakékoli rozhodnutí, promluvte si s ostatními a podívejte se na věc z jiné perspektivy.

Jací jste přátelé podle znamení? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 12

Býk (20. dubna – 20. května)

Býci mohou být velmi materialističtí, majetničtí, sebevědomí, rigidní a marniví. Býci také bývají dost tvrdohlaví a někdy je přepadá lenost. Stejně jako je tvrdohlavý býk, máte i vy rádi věci takové, jaké jsou. Nelíbí se vám změny a dáváte přednost stabilitě. Neradi vystupujete ze své komfortní zóny, kvůli čemuž působíte na ostatní jako pohodlný lenoch. Přitom se ale dokážete nadchnout a zapálit pro věc, a dokonce se kvůli tomu rozzlobit. Berani jsou také velmi praktičtí.

Co dělat:

Býci se musejí snažit o otevření své mysli a flexibilní myšlení. Soustřeďte se na přeměnu své tvrdohlavosti a využijte tuto energii k rozhodnějšímu dosažení životních cílů. Musíte najít v životě více rovnováhy a pokuste se pouštět věci, které vám už neslouží.

Pokračování 3 / 12

Blíženci (21. května – 20. června)

Nebeská dvojčata, představovaná dualitou, zobrazují dvě různé strany mince. Na jedné straně jsou Blíženci velmi sociální a kreativní, zatímco na druhé mají sklon být velmi vážní a neklidní. Kvůli této dvojakosti mohou být také nespolehliví. Někdy jsou drzí a arogantní a myslí si, že snědli všechnu moudrost světa. Je to tím, že mají spoustu různých zájmů a koníčků, a tak se domnívají, že si osvojili řadu dovedností, kvůli čemuž přilévají olej do ohně arogance. Přestože jsou skvělí komunikátoři, mají také špatný zvyk – milují drby. Proto dokážou dlouho mluvit, aniž ve skutečnosti řeknou něco smysluplného.

Co dělat:

Kdykoli se cítíte rozptýlení, uklidněte se a soustřeďte se jen na jednu věc. Pomůže vám meditace, kterou zklidníte mysl, a znova najdete vnitřní mír.

Pokračování 4 / 12

Rak (21. června – 22. července)

Raci jsou ovládaní Měsícem, proto bývají náladoví, citliví a emocionální. I když to nemusí být zrovna špatná věc, někdy to vede k tomu, že se Raci často zbytečně urážejí. Přehnaná citlivost ovlivňuje jejich nálady a chování vůči ostatním. Raci jako vodní znamení jsou poněkud opatrní a plaší. Je pro ně obtížné vystoupit ze své zóny pohodlí. Mají sklon přehánět a neočekávané události a změny dramatizovat. Další temnou stránkou jejich znamení je neschopnost zapomínat na minulost. Protože jsou velmi ochranářští, je pro ně náročné překonat zklamání, rozchody a zlomené srdce.

Co dělat:

Snažte se vyřešit problém ještě dřív, než se vymkne kontrole. Nejlepší je, když se budete potkávat s přáteli a členy rodiny, kterým důvěřujete a na nichž vám záleží. Když budete více s lidmi, které milujete, pomůže vám to zvýšit hladinu energie, aniž to na vás bude mít negativní vliv. Používejte pozitivní afirmace, abyste si připomněli, že jste dostatečně silní. Berte také život méně vážně a pokuste se zvládat svoje výkyvy nálad.

Pokračování 5 / 12

Lev (23. července – 22. srpna)

Když se potkáte se Lvem, je to vždycky hlavně o něm. Miluje sám sebe, a přestože to není nutně ta nejhorší věc, musí být neustále středem pozornosti. Lvi věří, že vesmír se točí kolem nich. A to je to, co z nich dělá „narkomany“. Dokážou se rozzlobit a vztekat, když cítí, že je někdo ignoruje nebo odmítá. Jsou velmi okouzlující a své kouzlo dokážou efektivně využít, aby získali přesně to, co chtějí. Lev je nejsilnější znamení zvěrokruhu, které občas bývá velmi egoistické a marnivé. Lvi mají také rádi moc a rádi ovládají situace, které živí jejich ego. Jsou ale také soucitní.

Co dělat:

Musíte začít tím, že se naučíte ovládat svoje ego a ujistíte se, že i bez toho, že byste byli pokaždé středobodem vesmíru, jste úžasní. Snažte se neovládat ostatní, ale nechte je být sebou samými. Přestaňte být také arogantní, když komunikujete s lidmi, zejména s přáteli a spolupracovníky. Musíte kultivovat pozitivní přístup.

Pokračování 6 / 12

Panna (23. srpna – 22. září)

Panna se může na pohled jevit jako poněkud pesimistická a vůči lidem vysoce kritická. Bývá také velmi drsná, protože je od přírody perfekcionista, který má nepřiměřeně vysoké životní standardy. Když se cítíte špatně a na dně, váš pesimismus se projevuje dramatickým způsobem. Věříte, že jste bezchybní, a když selžete, nevidíte své vlastní nedostatky. Místo toho raději rychle kritizujete a hodnotíte ostatní a ukazujete na ně prstem.

Co dělat:

Musíte se více soustředit na pozitivní stránku života a pokusit se být soucitnější. Pokuste se lidem porozumět a namísto soudů a kritiky se snažte s nimi spojit. Jakmile lidi dobře poznáte, zjistíte, že nikdo není dokonalý. Mít nerealistická očekávání vede k další negativitě. Meditujte a naučte se pouštět negativní myšlenky a emoce.

Pokračování 7 / 12

Váhy (23. září – 22. října)

Váhy jsou příliš demokratické a nerozhodné. Než se rozhodnou, tráví spoustu času zkoumáním výhod a nevýhod, takže ztrácejí drahocenný čas. Přemítání o všech možných řešeních a cestách však vede ke ztrátě času, a to i v případě, že jde o nejdůležitější rozhodnutí. Váhy také investují až moc času do přípravy jakéhokoli úkolu. Také je přitahuje krása, takže tráví hodně času tím, aby dobře vypadaly. Bojí se závazků a dodržování slibů není jejich silná stránka. Ačkoli Váhy nejsou zlé, nejsou ani stoprocentně loajální. Dávají přednost harmonii před chaosem a jsou rády, když jsou lidé šťastní. Kvůli tomu neváhají opustit své vlastní hodnoty.

Co dělat:

Protože kvůli nerozhodnosti ztrácíte mnoho příležitostí, ujistěte se, že co nejlépe využijete každou dostupnou příležitost v životě, ať už se týká rodiny, vztahů, kariéry nebo vašich cílů. Věřte svým instinktům a intuici a věřte, že děláte správná rozhodnutí. Kromě toho přemýšlejte o tom, jak vaše rozhodnutí a jednání ovlivní váš život, místo toho, abyste přemýšlely, jaký dopad to bude mít na ostatní.

Pokračování 8 / 12

Štír (23. října – 21. listopadu)

Štíři jsou pomstychtiví, agresivní a manipulativní. Bývají vášniví a velmi empatičtí. Díky tomu mohou někoho snadno přimět, aby se cítil mizerně, pokud si myslí, že si to zaslouží. Jsou příliš temperamentní, a jakmile se někdo dotkne „správných“ tlačítek v jejich mysli, obvykle přehnaně reagují. Je pro ně také velmi těžké překonat špatnou náladu a uklidnit se, když jsou naštvaní.

Co dělat:

U Štíra může čestnost snadno vést k drzosti a sebevědomí může vést k nabubřelému egu. Proto se musíte naučit ovládat své emoce. Meditace všímavosti a dechová cvičení vám mohou pomoci uklidnit mysl a ovládnout myšlenky a pocity. Kromě toho musíte také více odpouštět, abyste mohli začít léčit svoje vlastní já.

Pokračování 9 / 12

Střelec (22. listopadu – 21. prosince)

Když se rozzlobí, mohou být Střelci velmi agresivní. Snadno se začnou nudit a někdy se chovají nadřazeně, protože si myslí, že vědí všechno. Sociální etiketa není jednou z jejich silných stránek. Bývají urážliví a neslušní, protože vlastně ani jemní a taktní být nechtějí. Jakmile se rozzlobí, mohou zničit kohokoli nebo cokoli, co jim ublíží nebo je rozruší. Jakmile se ale uklidní, rychle na vše zapomenou.

Co dělat:

Nadechněte se a zpomalte se. Začněte řešit problémy popořadě. Je skvělé mít nabitý a rušný život, ale musíte také sledovat osobní cíle a zájmy, které budou výzvou pro vaše dovednosti a znalosti. Musíte si také dát pozor, jak se chováte k ostatním a jaká slova používáte. Pochopte, že i když to myslíte dobře, můžete nechtě někomu ublížit. Procvičujte soucit.

Pokračování 10 / 12

Kozoroh (22. prosince – 19. ledna)

Kozoroh je velmi manipulativní a často ovládá druhé lidi. Rád se pitvá v každé situaci a odmítá ji přijmout takovou, jaká je. Hledá sílu v negativitě a neváhá ji použít pro svůj vlastní prospěch. Kromě toho rád pomlouvá a zveličuje chyby druhých. Vzhledem k tomu, že Kozorohové jsou velmi ambiciózní, mohou většinu svých činů odůvodnit. Někdy může být jejich temná stránka opravdu temná.

Co dělat:

Začněte cvičit vděčnost. Vytvořte si deník, ve kterém můžete psát o věcech, za které jste vděční. Můžete si vytvořit pozitivní afirmace, které vám pomohou trénovat pozitivnější přístup. Oceněním jednoduchých a menších věcí v životě získáte novou perspektivu. Měli byste se také obklopit šťastnými a pozitivně smýšlejícími lidmi, kteří vám pomohou udržet vaši temnou stránku na uzdě.

Pokračování 11 / 12

Vodnář (20. ledna – 18. února)

Vodnáři bývají často oddělení od ostatních a často žijí uvnitř své vlastní hlavy. Jsou velmi citliví a věří, že jsou rozumní, moudří a chytří, a proto rádi soudí ostatní. Vodnáři vždy hledají nové příležitosti, jak dávat ostatním rady, ale oni sami se nikdy vlastní radou neřídí. Jejich dychtivost neustále někoho poučovat jim může bránit, aby skutečně naslouchali a porozuměli problémům, se kterými se druhá osoba potýká.

Co dělat:

Naučte se opravdu naslouchat. To vám pomůže být soucitnější a budovat silnější vztahy prostřednictvím lepší komunikace. Musíte také najít rovnováhu mezi emocemi a logikou, díky které budete v životě spravedliví a neutrální. Zkuste se otevřít své rodině a přátelům a ocenit je.

Pokračování 12 / 12

Ryby (19. února – 20. března)

Ryby mohou v životě postrádat motivaci. Zdá se, že jít s proudem je jejich moto. Přestože jsou považovány za nejmoudřejší znamení zvěrokruhu, Ryby mohou být velmi citlivé, důvěřivé a působivé. Mají sklon zůstat ve svém malém světě a neuvědomují si, že je jejich blízcí potřebují. Cítí silnou potřebu uniknout, což může vést k úzkosti, depresi, závislostem a zneužívání návykových látek.

Co dělat:

Stejně jako Vodnář musejí i Ryby najít rovnováhu mezi logikou a emocemi. Vyvážení mysli a srdce vám umožní najít směr a sledovat své cíle a sny. Zkuste být více propojení s vaší rodinou a přáteli, to vám pomůže žít emocionálně zdravý život.

Doporučujeme

Články odjinud