Temperament jižanek se nezaslouženě zveličuje

4. 4. 2003
Temperament jižanek se nezaslouženě zveličuje
Předpokládá se, že ženy z jižních zemí mají sklon k rychlému zamilování se, jsou temperamentní a lehkomyslné. Výzkumy ovšem ukazují, že seveřanky byly nezaslouženě "očerňovány".

Děvčata ze zemí s chladnějším klimatem totiž dvakrát častěji navazují intimní vztahy s partnery, které příliš dobře neznají.

V průměru má každá seveřanka pět "jednorázových" partnerů, zatímco statisticky průměrná jižanka má pouze tři takové partnery.

Také o panenství přicházejí seveřanky ve srovnání s jižankami mnohem dříve. Žena ze severu má za život v průměru jedenáct sexuálních partnerů, zatímco "temperamentní" jižanka pouhých devět.

Jenom jedna třetina seveřanek trvá na tom, aby její partner používal kondom, svého partnera ovšem nutí k ochraně čtyři z deseti jižanek.

A bohužel, dvacet procent všech žen nepoužívá vůbec žádnou antikoncepci, přičemž jako důvod uvádějí "strach ze ztráty partnera". (Korzo)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pravděpodobně někdo z příbuzenstva nebo dobrý známý se na vás obrátí se žádostí o menší finanční výpomoc. Když už jim něco poskytnete, tak nezapomeňte na to, že člověk má sice důvěřovat,…

Nejčtenější články