Tenisky k letním šatům: Které zvolit ke košilovým, midi či maxi a kde je koupit

3. 8. 2022
Obout tenisky k šatům už dávno není módní přešlap, přímo naopak. Tato kombinace je trendy již delší dobu, a nejenže skvěle vypadá, ale navíc zajistí opravdové pohodlí po celý den i večer. A jelikož právě večery už pomalu začnou být chladnější, jde i o kousek, který vás relativně zahřeje. Jak tenisky a šaty kombinovat?

Tenisky, které můžete obout k šatům, v sobě musí mít špetku elegance. Skvělé jsou třeba takzvané slip-on tenisky, do kterých díky gumovým vsadkám jednoduše vklouznete a které se krásně přizpůsobí tvaru vaší nohy. Vypadají skvěle i k šatům na tělo nebo pouzdrovým sukním a mohou být pohodlnější alternativou pro balerínky nebo třeba mokasíny.

S čím nosit bílé tenisky? Podívejte se na video:

Obléknete-li si například bavlněné šaty na tělo, obujte spíše elegantní tvar tenisek, úzké a nízké. Pokud zvolíte oversize či maxi šaty, nebojte vybrat mohutnější tenisky, třeba s vyvýšenou platformou.

K jednobarevným šatům s áčkovou sukní nebo ke košilovým šatům se zase perfektně hodí sportovní tenisky, které už dávno nejsou určeny jen na běhání. Nebojte se ani výrazných neonových odstínů, díky kterým budete nepřehlédnutelná.

Prakticky ke každým šatům můžete také obout plátěné tenisky ve stylu Converse. Například pruhované šaty, kožený křivák, bílé plátěné tenisky a slaměný klobouček tvoří naprosto dokonalý outfit pro slunečný chladnější den.

Čeho se vyvarovat?

Pokud oblečete šaty s délkou končící mezi koleny a lýtky, vyvarujte se kotníčkových tenisek, které opticky zkrátí nohy a rozšíří lýtka. Dejte si také pozor na přemíru vzorů, oblečete-li barevné šaty, dejte přednost jednobarevným teniskám a naopak. Nenechte také vykukovat ponožky, nevypadá to hezky.

Inspiraci najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pakliže nevíte, jaký víkendový program zvolit, přikloňte se k tomu aktivnímu. Vyrazte si s přáteli anebo rodinkou na kole. Od věci není ani túra do hor. Potřebujete se pořádně protáhnout a…

Nejčtenější články

Doporučujeme