Teplý zeleninový salát: Čočkový s batáty, brokolicový i z červené řepy

6. 1. 2020
Teplý zeleninový salát: Čočkový s batáty, brokolicový i z červené řepy
V zimě zpravidla nemáme chuť na salát tak jako v létě. Salát ale nemusí být jen z rukoly, polníčku a ledového salátu. Sáhněte po jiné zelenině a připravte si pokrm, který vás v zimě zahřeje.

Teplý salát z kořenové zeleniny se sýrem feta je jídlo jako stvořené pro zimní dny. Kombinaci špenátu, pečené mrkve a jemné medové zálivky si oblíbíte na první ochutnání. Recept na Teplý salát z kořenové zeleniny se sýrem feta najdete ZDE.

Salát z červené řepy poslouží jako příloha i lehký oběd. Zkuste k němu třeba přírodní kuřecí plátek nebo francouzské brambory. Jednoduché, zdravé a vydatné! Recept na Salát z červené řepy najdete ZDE.

Brokolicový salát je stejně dobrý teplý jako za studena. Šunku můžete nahradit kuřecím masem, tofu nebo tuňákem. A pokud vás omrzí v salátu, zkuste ji přidat do slaného štrúdlu s brokolicí a se sýrem.

Recept na Brokolicový salát najdete ZDE.

Recept na Štrúdl s brokolicí a se sýrem najdete ZDE.

Čočkový salát s piniovými oříšky je mezi teplými saláty favoritem. Čočka se spolu s batáty postará o vydatné jídlo, které si nebudete vyčítat. Věděli jste, že sladké brambory navíc můžou sloužit i jako prevence proti rakovině? Více o jejich blahodárných účincích na zdraví najdete ve článku na MojeZdravi.cz.

Recept na Čočkový salát s piniovými oříšky najdete ZDE.

I když máte možná pocit, že jste přes Vánoce měli ryb až až, smažený kapr vám omega-3 mastné kyseliny důležité pro vaše srdce nepřidá. Zkuste raději těstovinový salát s treskou nebo těstovinový salát s tuňákem, jednoduchý a rychlý způsob, jak zařadit ryby do vašeho jídelníčku. A jaké ryby vybrat, aby vašemu tělu prospěly co nejvíce? Přečtěte si článek, který vás provede výběrem těch nejzdravějších ryb.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Po pravdě řečeno není leden vaším favoritem číslo jedna. Asi to bude tím, že se jen těžko smiřujete se změnami, které vám život připraví. Velký pozor si dávejte na své zdraví, protože jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme