Terence Hill: Fešáka s modrýma očima proslavily westerny. Jak vypadá dnes?

12. 4. 2019
Kdo by neznal ikonického hrdinu špagetových westernů, kde zazářil společně s parťákem Budem Spencerem? Před pár týdny mu bylo osmdesát, ale pořád vypadá fit a těší se dobrému zdraví. Před rokem dokonce ještě natočil snímek Moje jméno je Thomas, kde hraje motorkáře! Vrásek má sice už dost, ale na ústech pořád stejný lišácký úsměv! Mrkněte do galerie, jak dnes vypadá.

S herectvím začal v Itálii

Terence Hill je sice Ital jako poleno, ale modré oči a blond vlasy prozrazují, že kořeny má někde docela jinde. Jeho skutečné jméno je Mario Girotti a narodil se v roce 1939 v Benátkách německé matce a italskému otci. Dětství strávil v Německu v malé vesničce Lommatzsch v Sasku. Po válce se rodina odstěhovala do Itálie. Dětství měl šťastné a ve škole se mu dařilo. Věnoval se také koníčku, který měl společný se svým budoucím hereckým partnerem Budem Spencerem – plavání. A byl vážně dobrý, vyhrál spoustu závodů, ovšem na rozdíl od Spencera ho nikdy nevybrali do olympijského družstva.

Jeho herecká kariéra začala v rodné Itálii, už ve dvanácti dostal první roli, prý hlavně kvůli svému vzhledu. Občas přijal další role, ale více času strávil studiem literatury na univerzitě v Římě. V roce 1963 dostal malou roli v prestižní adaptaci italského románu Gepard, kde hrála i Claudia Cardinal. Brzo poté sekl se studiem a začal hrát v německých a italských filmech. Netrvalo dlouho a byla z něj hvězda. Jeho modré oči a sympatický úsměv lákaly do kin zejména divačky.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nemáte za sebou příliš plodné pracovní období, ale to se rázem změní. Jakmile si uvědomíte, v čem jste chybovali, snadno to napravíte. Dejte se do tvrdé dřiny, jinak byste mohli přijít o…

Nejčtenější články

Doporučujeme