Svoji první roli dostal Terence Hill už ve dvanácti letech hlavně kvůli vzhledu Profimedia

Svoji první roli dostal Terence Hill už ve dvanácti letech hlavně kvůli vzhledu Profimedia

Výrazně modré oči herce lákaly do kin zejména divačky Profimedia
Terence Hill si zahrál například ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman Profimedia
Nejznámější byl ale ve dvojici s Budem Spencerem Profimedia
Terence Hill se i s rodinou přestěhoval do Hollywoodu, kde natočil několik filmů  Profimedia
11
Fotogalerie

Terence Hill: Fešáka s modrýma očima proslavily westerny. Jak vypadá dnes?

Kdo by neznal ikonického hrdinu špagetových westernů, kde zazářil společně s parťákem Budem Spencerem? Před pár týdny mu bylo osmdesát, ale pořád vypadá fit a těší se dobrému zdraví. Před rokem dokonce ještě natočil snímek Moje jméno je Thomas, kde hraje motorkáře! Vrásek má sice už dost, ale na ústech pořád stejný lišácký úsměv! Mrkněte do galerie, jak dnes vypadá.

S herectvím začal v Itálii

Terence Hill je sice Ital jako poleno, ale modré oči a blond vlasy prozrazují, že kořeny má někde docela jinde. Jeho skutečné jméno je Mario Girotti a narodil se v roce 1939 v Benátkách německé matce a italskému otci. Dětství strávil v Německu v malé vesničce Lommatzsch v Sasku. Po válce se rodina odstěhovala do Itálie. Dětství měl šťastné a ve škole se mu dařilo. Věnoval se také koníčku, který měl společný se svým budoucím hereckým partnerem Budem Spencerem – plavání. A byl vážně dobrý, vyhrál spoustu závodů, ovšem na rozdíl od Spencera ho nikdy nevybrali do olympijského družstva.

Jeho herecká kariéra začala v rodné Itálii, už ve dvanácti dostal první roli, prý hlavně kvůli svému vzhledu. Občas přijal další role, ale více času strávil studiem literatury na univerzitě v Římě. V roce 1963 dostal malou roli v prestižní adaptaci italského románu Gepard, kde hrála i Claudia Cardinal. Brzo poté sekl se studiem a začal hrát v německých a italských filmech. Netrvalo dlouho a byla z něj hvězda. Jeho modré oči a sympatický úsměv lákaly do kin zejména divačky.

Pokračování 2 / 4

Našel přítele i lásku

A pak přišel rok 1967, kdy natáčel režisér Giuseppe Colizzi akční western Bůh odpouští, já ne. Herec Peter Martell, který měl hrát hlavního hrdinu, si zlomil nohu a režisér musel najít náhradu. Jeho kolega, producent Mario Bolognino, mu tehdy doporučil Terence Hilla. Prý dobře vypadá, je mladý a umí hrát a hlavně jezdit na koni. Film měl velký úspěch a zrodila se jedna z nejúspěšnějších hereckých dvojic v historii evropské filmové historie – Terence Hill a Bud Spencer. Stali se z nich nejen parťáci, ale taky celoživotní přátelé. Kromě toho se při natáčení Terence seznámil se svou budoucí manželkou, americkou herečkou německého původu, Lori Zwicklbauer.

Při natáčení si oba herci taky vybrali umělecká jména. Hill přijal to, co mu nabídli, Bud se pojmenoval podle svého oblíbeného piva Budweiser a herce Spencera Traceyho. V příštích letech vznikaly další úspěšné westernové komedie s touto dvojicí – Superpolicajti z Miami, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí nebo Kdo najde přítele, najde poklad. Diváci tyhle dva milovali, hlavně jejich protiklad – jeden velký a neohrabaný, druhý štíhlý a pohledný. Společně natočili asi dvacet snímků.

Pokračování 3 / 4

Točil také v Hollywoodu

Mezitím Hill natáčel filmy i sám bez Buda, v roce 1970 se objevil v dramatu Mstitel Trinity, jehož děj se odehrává v 19. století. Vznikl film, který měl obrovský úspěch a stal se nejúspěšnějším italským filmem v historii. Hill se stal nejpopulárnějším hercem v italském filmovém průmyslu! Jeho sláva vyústila ve dvou hlavních rolích ve snímcích Mé jméno je Nikdo a Chytrák a dva společníci.

V roce 1971 se Hill a jeho rodina přestěhovali do USA a v průběhu let natočil několik filmů i v Hollywoodu. S manželkou Lori žije dodnes a nedávno oslavili dokonce zlatou svatbu. Ovšem zažili i tragické chvíle. Dva roky po svatbě se jim narodil syn Jess, později si adoptovali Rosse. Ross si zahrál s otcem ve filmech Don Camillo nebo Dobrodruh a v roce 1990 s ním měl natáčet další film. V nedožitých sedmnácti ale zemřel při autonehodě.

Pokračování 4 / 4

Ztratil hereckého parťáka

Pro manžele to byla strašná rána a nějaký čas se Hill ani neobjevoval mezi lidmi. Přestože syn zemřel na silnici, vášně pro motocykly se slavný herec nikdy nevzdal. Ostatně, na motorce sedí i ve svém posledním filmu Jmenuji se Thomas (2018), a to mu je už osmdesát! Další rána přišla před třemi lety, kdy ve věku šestaosmdesáti let zemřel jeho celoživotní přítel a herecký parťák Bud Spencer. Po jeho pohřbu Terence prohlásil: „Byli jsme asi jediný filmový pár, který nikdy neměl spory. Bud byl úžasný člověk. Jsem zdrcený, ztratil jsem nejdražšího přítele.“

Doporučujeme

Články odjinud