Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 1. 4. 2017 | 09:38

Moc to nechápu.Přeci je trvalé přátelství nad nějaký zamilovaný a netrvalý vztah.je v tom víc jistoty a tak.Láska je v přátelství taky obsažena,tak nechápu,proč ona hledá nějaké vášně,supercity,co jak vznikly,tak brzy vyvanou a nezbyde nic.Z přátelství vznikne láska,ale naopak asi ne,neb konec lásky obvykle hraničí spíš s nenávistí a odporem.Připadá mi,že Tereza hledá něco,co existuje jen ve špatné literatuře (filmu),a ve skutečnosti jí unikly jistoty vzácného přátelství.

farah.farah 31. 3. 2017 | 14:49

OK beru v pozaz že ho Tereza nemiluje a jsou opravdu jen přátelé. Pak to partnerům může vadit ze dvou důvodů.buď jde o nedospělé žárlivé majetnické jedince a nebo prostě cítí že má Tereza s ex takovou míru důvěrnosti, kteoru oni sami s ní nedokážou navázat, což může být právěš to hluboké přátrlství a otevřensot, kteru spolu mají. Otázkou pak v takovém případě je, proč Tereza nedokáže navodit takovou blízkost s partnery jaou má se svým "jen kamarádem".... stejně jako ostatní mám tak nějak pocit že je to prostě její nejbližší mužskej a žádnej jinej se tak blzko nedokáže dostat (nebo ho tam nepustí). Zjevně jí víc záleží na tomto přátelství než na partnerských vztazích, protože je jí vlastně docela jedno, že to těm jejím mužům není příjemné má to nastavené tak že si prostě musí zvyknout a nebo ať táhnou.....možná by se na to mohla podívat z druhé strany jestly by ona chtěla být s někým komu je tak jedno jako jí jak se partneři cítí a zda by jí bylo příjemné v pocitu "ber nebo nech být"....Neříkám že má kamarádství ukončit ale možná by trocha ohledu k aktuálnímu partnerovi taky nezaškodila.

SandraN 30. 3. 2017 | 15:19

Taky vycházím s bývalým a jeho rodinou velmi dobře. Navštěvujeme se, popřejeme si s dárkem, pomůžeme si, když je třeba. Ovšem jezdit s ním na dovolenou by mě ani nenapadlo. A to ani kvůli dětem /v době rozvodu byly dospělé/. Nic přece rodičům nebrání, aby jely děti týden s mámou a týden s tátou. Mně to tak trochu přijde, že Tereze jejích 38 let nestačilo na to, aby navázala s někým trvalý a plně funkční vztah. Ta chyba není v jejích partnerech /patrně to s nimi rozebírá jako svoji přednost/, jako spíš v ní, v jejích postojích ke každodenním záležitostem ohledně dětí. Ty děti by si spíš užily a spíš by se těšily na dva různé týdny - s tátou pod stanem, s mámou u moře, s tátou na vodě, s mámou na chatě. A spíš by si to užily, protože každý rodič by jim ten svůj týden po svém obohatil. Pokud chce Tereza trvalý každodenní vztah, nemůže se divit, že pánové jsou z téhle situace mírně řečeno velmi nesví. Na jednu stranu by sice mohli být rádi, že nemusejí s Vašimi potomky tu dovču trávit oni, na stranu druhou kdy jedete s přítelem na dovolenou, když si ji vypotřebujete - finančně i časově - s bývalým partnerem? Kdo hlídá Vaše děti, když trávíte volno s některou ze svých lásek? Nebo snad řeknete, jo, Pepo, my jsme taková atypická rodina, se mnou na dovolenou nepočítej, já dovolenkuji se svými dětmi a jejich tatínkem? Jak se potom má Váš přítel mezi vámi třemi...vlastně čtyřmi....cítit? Jako to blbé příslovečné páté kolo u vozu. Je Vám dobrý na všední večery, nákupy, pomoc v domácnosti, ale na dovolenou ať si jede sám? V tom případě nevím, proč mu říkáte, že jede ex taky. Řekla bych jedu s dětma, vrátím se za týden. A nic víc. Přednost je tohle Vaše nastavení pravidel pouze v případě, že nemáte známost. Mezi námi - když dá ženská tátovi na týden děti, má sedm dní pro sebe úplně volných! Na úklid, malování, nějakou avantýru, u které děti nepotřebujete, na výlet podle svého, nebo jen na to, přijít z práce, odpočinout si, dát si kafe a jít spát....Vás to neláká? Radši se prezentujete, jaká jste dobrá matka? Nojo...ale položte si otázku, jaká jste partnerka. Děti dospějí a dovolené skončí. A budete sama. Váš ex to dělá dobře. Pokud si jako on budete užívat, nikdo Vám Vaše dovolené vyčítat nebude.

Zebruška 30. 3. 2017 | 12:50

I mně připadá, že vlastně měli pěkný vztah - dokonce si myslím, že pro manželství je nejlepší, když ti dva jsou hlavně dobří kamarádi, kteří se mají rádi a respektují se. Protože ona vášeň se opravdu vždycky dřív či později rozplyne a když manželství stojí jen na ní, tak co potom člověku zbude? Tak nějak se mi zdá, že zbytečně rozbili rodinu, kvůli ničemu. Ale budiž, to je jejich věc. K závěrečnému dotazu Terezy - ano, existují muži, kterým nevadí, že jejich žena má kamarádský vztah k bývalému manželovi, existují i ženy, kterým nevadí, že jejich muž má kamarádský vztah ke své exmanželce, jen na takového asi ještě nenarazila (ve svém okolí znám takové páry, takže to reálné je - například moje teta to dotáhla k dokonalosti, pravidelně jezdí na společné dovolené se svým exmanželem a jeho dětmi z druhého manželství a jeho druhou ženou, se svým nynějším manželem a jeho dětmi z prvního manželství a s jeho první ženou a konají to tak už léta letoucí, dokonce i teď, když všechny děti jsou už dospělé a jezdí i se svými partnery Jsou taková pěkná vzájemně propletená tlupa). Ale co není, může být, může zkusit hledat dál.

Mata69 30. 3. 2017 | 11:38

Taky jsem dumala proč se vlastně rozvedli, když si tak skvěle rozumí, jezdí spolu na dovolenou, záleží jim na dětech a podílejí se na jejich výchově. Jo, ahá, už vím, ta vášeň tam není...no jo...

helza 30. 3. 2017 | 10:28

V tom, co Terezo píšete, se úplně nevyznám. Jestli se vaše bratrská láska s ex změnila v mileneckou, poté manželskou a nakonec opět v POUHÉ PŘÁTELSTVÍ a proto jste se rozvedla, pak nevím, jak si představujete dlouhodobý vztah. Myslím si, že každý rozumný muž ví, že žádný vztah nezůstane po dlouhé roky plný vášně a šílené touhy, že na každém vztahu se nakonec musí neustále pracovat a hýčkat ho. A proto si, když zjistí, jak to mezi vámi, vašim ex a dětmi chodí, dříve, či později uvědomí, že ten správný manželský vztah mezi vámi vlastně stále trvá, byť bez papírů. Že vám možná chybí milenecký vztah plný vášně, ale i ten se nakonec nějak promění. A až se promění, opět ho zavrhnete? A koho si pak vyberet? Vrátíte se k svému ex, nebo si najdete novou, čerstvě planoucí lásku? Ať tak, či tak, jako partie pro vážný vztah nevypadáte. - Možná tak nějak uvažují všichni ti, kteří vás opouštějí. Nebo jsou pouze solidní a nechtějí vám kazit možnost vrátit se k sobě a opět vytvořit dětem skutečnou rodinu.

Přečtěte si také

Horoskopy

Partner se vám svěří s nespokojeností, kterou ve vztahu zažívá. Neřekne vám nic nového, dávno jste to…