TEREZA (40): Chtěla jsem se pomstít bývalému, nakonec je z nás pár

5. 5. 2019
TEREZA (40): Chtěla jsem se pomstít bývalému, nakonec je z nás pár
Tereza v mládí zažila velkou lásku, která pro ni skončila zlomeným srdcem. Nikdy by ji nenapadlo, že se se svým bývalým ještě někdy setká a co se stane...

Bylo mi tenkrát osmnáct let, když jsem se až po uši zamilovala do Petra. Náš vztah byl založený na vášni a fyzické přitažlivosti.

Možná i proto dlouho netrval. Skončil, když mi nečekaně oznámil, že prý se k sobě nehodíme, že o nějaké společné budoucnosti nejde v našem případě ani uvažovat. Tehdy jsem si přísahala, že se mu jednou pomstím.

Zabrala jsem se do studia na vysoké škole a po státnicích na dva roky vycestovala do zahraničí, kde jsem si chtěla vydělat na byt. V cizině jsem poznala skvělého chlapíka, se kterým jsem prožila pár úžasných měsíců.

Pak se mi ale přiznal, že nejsem jeho jediná přítelkyně a že se nedokáže vzdát svého divokého způsobu života. Náš rozchod mě ani moc nebolel, věděla jsem od začátku, že on stejně není ten pravý.

Po létech strávených v cizině mě to začalo táhnout domů. Nemohla jsem se dočkat starých přátel, chyběla mi rodina. Návrat jsem pořádně oslavila. Kamarádky mě vytáhly na dámskou jízdu, kde jsme se všechny vyřádily.

Na tanečním parketu mi do oka padl jeden zajímavý muž. Měl vysportovanou postavu, ostře řezané rysy, větrem ošlehanou tvář. Když jsem se k němu konečně přiblížila, zjistila jsem s překvapením, že je to Petr!

Moje stará, velká láska, která mě kdysi nelítostně poslala k vodě. Sice se na mě usmíval, ale chvilku mu trvalo, než mě opravdu poznal. Sedli jsme si spolu na bar a povídali si až do rána. Vypili jsme dost skleniček, takže jsme si i hezky zaflirtovali.

Já jsem však stále v hlavě nosila plán, že se mu musím stůj co stůj pomstít. Chtěla jsem ho svést, chtěla jsem, aby se do mě zamiloval a já ho pak vítězoslavně odkopla. Chtěla jsem ho vidět nešťastného.

Jenže plány jsou jedna věc a skutečnost druhá. Zjistila jsem, že Petr stejně jako já za tu dobu, co jsme se neviděli, dospěl. Věděl, co chce od života, měl jasno v otázce manželství a dětí. Ať jsem se tomu bránila, jak chtěla, věděla jsem dobře, že ho stále miluji. Takže jsem mu po čase svoje srdce otevřela napodruhé.

Dnes jsme spolu už deset let a nemůžu si stěžovat. Petra bych nevyměnila za žádného jiného! Někdy je asi třeba potkat vyvoleného napodruhé – někde jinde a v jinou dobu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…