TEREZA (45): Jedno rozhodnutí v mládí mi zkazilo celý život

TEREZA (45): Jedno rozhodnutí v mládí mi zkazilo celý život

Tereza dodnes pyká za špatné rozhodnutí, které udělala v mládí. Tehdy si myslela, že to bude snadnější cesta, nepočítala ale s následky. Dnes žije sama a lituje všeho.

Na chlapy jsem měla odjakživa smůlu. Nejdřív jsem pět let žila s „týpkem“, který se nejraději povaloval před televizí nebo vysedával po práci s kamarády u piva. Když mě jednou přitlačil ke zdi, držel po krkem a při tom mi „šacoval“ peněženku, rozešli jsme se. Překvapil mě, protože jsme se znali od dětství a já měla pocit, že by nikdy ani mouše neublížil.

Druhá známost se zrodila na pracovišti. Daniel působil chytře, byl zábavný. Jeho jedinou vadou ale byla záliba v ženách. Střídal je jako ponožky. Jen já mu odhalila tři nevěry za půl roku. Vždycky sliboval, prosil, nosil dárky a já uvěřila, že už to bylo naposledy. Nebylo.

Po tomhle rozchodu jsem si řekla, že si moje srdce jen tak někdo nezíská. Uzavřela jsem se před světem, chodila jsem jen do práce, po večerech byla mým společníkem pouze televize a miska brambůrků.

Nevadilo mi to do té chvíle, než jsem se uviděla po pár měsících v zrcadle ve spodním prádle. Řekla jsem si, že takhle to dál nejde, a koupila si permanentku do posilovny. Úspěchy se dostavily docela rychle. A nejen to.

V tělocvičně po mně začal nápadně pokukovat vypracovaný instruktor. Chvíli jsem ho napínala, nechtěla jsem se stát lacinou kořistí. Snažil se opravdu náramně. Chystal mi na cvičení speciální nápoje, po cvičení mě odměnil výživnou tyčinkou nebo rudou růží...

Když jsem mu konečně dala šanci, aby mě mohl pozvat na večeři, byl nadšený. Prý to bude překvapení. Přijel pro mě taxíkem. Když jsem dosedla do vozu, zavázal mi oči a odvezl mě do restaurace, kde se jí ve tmě a obsluhuje vás slepý personál. Dostal mě. Ještě tu noc jsem skončila v jeho náručí. Užili jsme si v podobném duchu ještě asi tři měsíce.

Pak jsem si začala všímat změn v jeho chování, najednou neměl čas, „típal“ mi telefonní hovory, vymlouval se, proč se nemůžeme vidět. A pak jsem ho jednou ve fitku načapala s vyvinutou blondýnou. Udělala jsem scénu a okamžitě ho pustila k vodě.

Jaké však bylo moje překvapení, když jsem za dva týdny zjistila, že jsem těhotná. Tenkrát mi bylo pětadvacet, žila jsem v podnájmu, nevydělávala žádné extra peníze. Dítě se pro mě stalo překážkou v tom, jak se jednou mít líp. Ano, takhle hloupě jsem uvažovala.

Vůbec mě nenapadlo informovat o situaci jeho otce, sama jsem se rozhodla pro potrat. Zákrok neproběhl bez potíží. Dnes je mi pětačtyřicet a žiji sama, nemůžu mít děti. Vím, že bych dala cokoli za to, abych se tenkrát rozhodla jinak.

Doporučujeme

Články odjinud