Komentáře k článku zpět na článek

Jana 17. 12. 2018 | 08:14

Chápu ji. Já jsem byla celý život sama, bez vážného vztahu. Chlapi mě vždycky jen využili. Pokud by se mi stalo to, co dotyčné v článku, zachovala bych se stejně. Bohužel já už jsem na tom tak, že z velkého strachu z otěhotnění jsem přestala provozovat i nezávazný sex. Je velice snadné někoho soudit. Než to někdo udělá, měl by si zamést před vlastním prahem.

nezávislá čtenářka 24. 10. 2018 | 10:00

@amfora: A vy jste kdo, že takto tvrdě soudíte? Snad budete pořád tak silná, praktická a chytrá a nikdy ve svém životě nešlápnete vedle a nikdy vás nedožene pocit, že jste sama před sebou selhala.

helza 17. 10. 2018 | 10:45

@Mata69: Naprosto souhlasím. Myslím, že není nikdo, kdo by v životě neudělal hodně špatné rozhodnutí, nejsme bohové, jsme pouze lidé. Navíc nikdo z nás před bitvou netuší, jak dopadne ani po bitvě neví, co by bylo, kdyby to rozhodnutí bylo jiné. To co se stalo paní Tereze je smutné a chápu, že i po letech velice bolestivé. Nicméně jediné, co musí udělat, je odpustit si a žít. Ve 45. letech má život před sebou a človvěk nikdy, ani v pozdějším věku, neví, co krásného ji přinese. Možná tak krásného, že si řekne: "to moje rozhodnutí bylo špatné, ale bez něho bych tohleto neměla".

Mata69 15. 10. 2018 | 21:17

Člověk za život udělá spoustu rozhodnutí, od drobných, po tý závažné. A často mohou být chybná, nebo se to tak zdá, že chybná jsou. Co by kdyby, nikdo neví. Trpět celý život sebemrskačstvím za jedno možná chybné rozhodnutí, je také rozhodnutí. Lepší život to paní nepřineslo, nejspíš ani žádné "odpuštění" toho dávného rozhodnutí. Místo toho žila a žije smutný život, přestože takový být nemusel a nemusí. Odpustit sama sobě, najít smysl života (a tipů tu padlo dost), a všechno mohlo být jiné. Rozhodla se jinak a co čeká? Že někdo přijde a udělá zázrak?

Armana 15. 10. 2018 | 14:06

A kdyby si dítě nechala a případně těhotenstvím dohnala partnera k oltáři, tím by si život nezkazila? Kdo ví?

Rambíša 15. 10. 2018 | 12:39

Zase takový zastaralý příběh...co k tomu dodat??? Jedině že si paní za svůj život může zcela sama,buď jí to tak vyhovuje a jen se tak hecuje,nebo jí to štve,ale na co čekala těch 20 let? Na zázrak? Že by ?!!

j 14. 10. 2018 | 22:12

Přesně. S tím už se nedá nic dělat. Trápení bylo zbytečné. Jasně, že to bolí, ale člověk musí jít dál. S těmi kartami, které má. Někdo nemůže chodit, jiný nemůže mít dítě.

amfora 14. 10. 2018 | 21:24

Opět další hloupá, nepoučená o antikoncepci, litující se a fňukající nad sebou 20let.
Kdo to zde vymýšlí ty příběhy ?
Většinou jsme my ženy silné, praktické a chytré. Ne takovéto zoufalky !

Ruth 14. 10. 2018 | 19:37

Ať je ráda, že je zdravá a nemarní čas smutněním. Může toho zvládnout hodně, ale někdo sedí radši doma a fňuká.

Elynor 14. 10. 2018 | 12:05

No jo, no. Někteří jedinci asi potřebují mít důvod s velkým D, aby mohli být zbytek života nešťastní a "pykat". Jinak by je to asi nebavilo. Budiž jim to přáno. Kdyby si to dítě nechala, mohla tady dneska plakat taky. Že byla 20 let samoživitelka, všechno obětovala pro dítě, žádnej chlap ji s dítětem nechtěl, kariéru s dítětem taky dělat nemohla, a dneska že ten dospělý potomek neprojevuje žádnou vděčnost a chce se odstěhovat do Austrálie, nebo se dal do sekty, v patnácti otěhotněl... tisíc důvodů by se dalo vymyslet, proč by zase "pykala". Stejně tak za těch 20 let mohla udělat spoustu věcí pro to, aby nepykala. Najít si chlapa s dětma, stát se tetou v SOS vesničce, dělat kariéru a být dneska uznávanou odbornicí, založit si psí útulek, dělat dobrovolnici v nemocnici nebo v děcáku, jet s Člověkem v tísni do Afriky a opečovávat tam hladové děti... ale ona radši pyká. Tak co už, no.

mambule 14. 10. 2018 | 11:42

No, v 25 letech už mohla mít víc rozumu, než udělat ukvapeně takový nevratný krok, jakým je interrupce. Nikomu nic neříct, ani se s nikým neporadit ( partner, rodiče)? Má, co chtěla - je bez dítěte.

monada 14. 10. 2018 | 10:21

Bohužel s tím se již opravdu nedá níc dělat. Tím však život nekončí. Jsou muži co se starjí o děti vdovci nebo rozvedení a mají v péči děti. Může se angažovat v různých organizacích třeba v domě dětí kde jsou různé kroužky . Nebo chodit do nemocnic číst dětem je plno věcí co může dělat a né sedět a ubekávat nad svým rozhodnutím. Je plno žen co se nevdaly nebo prostě nemohou mít děti a život si dovedly naplnit.
Hezký den

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový pracovní týden přinese lepší náladu, finanční šance a kreativní nápady. Díky svým blízkým a…

Nejčtenější články

Doporučujeme