TEREZA (54): Přítel na mě narafičil past a obvinil mě z nevěry

TEREZA (54): Přítel na mě narafičil past a obvinil mě z nevěry

Tereza si skutečně hořkou zkušenost prožila před desítkami let, zážitek ji ale natolik poznamenal, že na něj nemůže zapomenout dodnes. Její první láska se s ní rozešla tak ošklivým způsobem, že není divu…

Dětství, dospívání i období prvních lásek jsem neprožívala zrovna idylicky, nerada na to vůbec vzpomínám. Biologičtí rodiče mě dali do dětského domova a odtud mě adoptovala nová rodina, která však nebyla o moc lepší. Ve škole jsem se učila špatně, nikdo mi doma s ničím neuměl a nechtěl poradit. Oblečená jsem chodila tak, že se mi spolužáci posmívali. Hodně času jsem tak trávila raději doma. Byla jsem nejšťastnější, když jsem tam byla sama. Umyla jsem nádobí, udělala pořádek a byla spokojená, že doma nejsou rodiče ani žádná podivná návštěva.

Když mi bylo osmnáct let, seznámila jsem se s Janem, na kterého jsem se okamžitě upnula. Pracoval jako číšník. Z mé strany to byla láska jako trám. Štěstím bez sebe jsem byla ve chvíli, kdy mi koupil látku na šaty a krásné boty na jehlovém podpatku. V novém modelu jsem si připadala jako princezna. Na plese, kde jsme spolu byli, jsem jistě patřila k těm nejkrásnějším.

Asi po půl roce se přede mnou prořekla přítelova kolegyně. Prý má Jan už nějaký ten týden vážnou známost se zdravotní sestrou z vedlejšího města a přidala ještě informaci, že jeho rodiče našemu vztahu od začátku nepřáli. Vždycky mu naši lásku rozmlouvali.

Byla to pro mě velká rána, nevěděla jsem kudy kam. Doma to bylo k nevydržení a láska mi byla nevěrná... Byla jsem hodně zamilovaná a stále jsem tomu nechtěla uvěřit, protože do očí mi to Jan pravdu nikdy nepřiznal. Nalíčil na mě ale past, jež překročila veškeré meze slušnosti. Ještě teď, když si na to vzpomenu, není mi z toho vůbec dobře. Takhle se mě chtít zbavit!

Tehdy jsem byla za ním v baru. Řekli jsme si pár vět, já chtěla znát pravdu. Nechtěl o ničem mluvit. Těsně před zavírací dobou mi řekl, ať jdu za ním. Odvedl mě na pokoj, kde mi mezi polibky řekl, abych na něj počkala v posteli, že je za pár minut za mnou. Hlavně prý nemám rozsvěcovat lampičku ani lustr, aby o nás nikdo nevěděl.

Asi za půl hodiny dorazil, byla jsem šťastná, říkala jsem si, že je všechno zlé za námi, že to byly jen pomluvy. Po pár minutách se mi ale něco nezdálo. Rozsvítila jsem rychle lampičku a s úlekem zjistila, že mě neobjímá Jan, ale někdo úplně cizí.

V tu chvíli vtrhnul do pokoje Jan, obvinil mě z nevěry a na místě se se mnou rozešel! Ta potupa byla nehorázná. V trysku jsem se oblékla a běžela po chodbě takovou rychlostí, že by mě nedohonil ani nejlepší atlet.

Byl to strašlivý zážitek, na který nejspíš do konce života nezapomenu. Myslím, že kdybych Jana potkala i teď, po několika desítkách let, tak by se se zlou potázal! Má jediné štěstí, že po tom, co mi provedl, už se mi vyhýbal a nakonec se i odstěhoval z našeho města. 

Doporučujeme

Články odjinud