Tereza Kerndlová: Svých 50 Kg už si hlídám

15. 6. 2015
Tereza Kerndlová: Svých 50 Kg už si hlídám
Pozornost přitahuje nejen svým zpěvem, ale i krásnou tváří a sexy postavou. Jaký je její recept na udržování váhy? Jaký má vztah k vaření? z čeho měla mindráky? Dozvíte se na našem rozhovoru

Autor:Iveta Vařečková

Prošla jste si někdy obdobím, kdy se vám nechtělo do plavek?

Moc dobře jsem se v nich necítila kolem osmnácti, kdy jsem hodně přibrala. Nebyl to tehdy jen klasický přerod z dívky na ženu, ale svoji roli v tom hrálo i moje působení ve skupině Black Milk. Kvůli pracovnímu vytížení jsem skončila s pravidelným pohybem, na které bylo moje tělo do té doby zvyklé. Když se k tomu ještě přidala nepravidelná strava a zahánění hladu na benzinových pumpách a v rychlých občerstveních, bylo z toho během pár let celkem osm kilo navíc. Vzpomínám si, že jsem kvůli tomu nechtěla ani moc odhalovat břicho, takže jsem v létě zásadně nosila jen jednodílné plavky. Všechno se ale dalo do pořádku, když jsem se zase vrátila na svoji váhu, což je někde kolem padesáti kilogramů.

Jak se vám povedlo zhubnout?

Tehdy jsem měla především silnou motivaci a tou byl začátek sólové dráhy a příprava prvního cédéčka. Vystupovala jsem konečně sama za sebe a uvědomovala si, že součástí prezentace je i vzhled. Začala jsem proto častěji tancovat a také jsem později natočila tanečně-cvičební program na DVD s názvem 50 minut pro tebe, které nakonec využívaly nejen moje fanynky, ale i já sama. Od té doby se snažím pravidelně cvičit, přestože jsem – a to přiznávám na rovinu – hodně líný člověk. Alespoň co se sportu týče.

Řešila jste tehdy i jídlo?

Nikdy jsem netíhla k tomu, držet přísné diety. Přece jen jsem holka z Moravy, která miluje život a ráda si ho užívá, takže občas povolím. Ale stojím za tím, že to, jak vypadáme, hodně ovlivňuje to, co jíme. Sice spousta lidí tvrdí, že může sníst cokoli a pak to všechno vypotí v posilovně, ale to není moje cesta. Nedržím se striktně ani všeobecně známých pouček, ale spíš si hledám, co mi bude vyhovovat. Tenkrát jsem hlavně přestala jíst bílé pečivo a vyhýbala se knedlíkům a omáčkám.

V čem je váš jídelníček specifický?

Myslím si, že tak jako ve všem je každý z nás individuální a i na jídlo reagujeme odlišně. Všude se například mluví o tom, jak důležitá je snídaně. Na sobě už jsem si ale vyzkoušela, že jakmile začnu snídat, jdou kila nahoru. Na druhou stranu si zase můžu dopřát sladké.

Jíst sladké bez omezení? To je sen mnoha žen.

Ne, ne, tak jednoduché to není. Když si přestanu dávat pozor, hned mi váha skočí nahoru. Pravidelně se to stává o Vánocích. Spíš jde o to, o jídle víc přemýšlet, takže když dostanu chuť na dort, dám si lehčí oběd a pak si sladké užiju bez výčitek.

Zaháníte někdy smutek jídlem?

Ano, hlavně sladkým. Miluji sušenky, dorty, čokoládu… Jakmile si tři dny nedám, hned utíkám koupit si čokoládovou tyčinku. Když pak přijdou starosti, sklouzávám k tomu dennodenně. Bez sladkého jsem nevydržela ani v období maturity, kdy jsem většinou skončila v posteli s učením a něčím dobrým. Dnes už se ale snažím nejít do extrémů, protože vím, že kdybych přestala mít váhu pod kontrolou, půjdou pak kila těžko dolů.

Přemýšlíte o tom i při vaření?

Já doma vůbec nevařím, a to z jednoho důvodu – můj manžel je špičkový kuchař. Navíc ho vaření baví a rád připravuje jídlo z čerstvých surovin.

A nesnažila se vás v dospívání udržet maminka v kuchyni?

Tím, že jsem od osmi let vystupovala s tátou, jsem měla hodně specifické dětství. Stále jsem byla na cestách a doma pak doháněla školní povinnosti. Sice jsem mamce občas s něčím v kuchyni pomohla, ale nebylo tam moc prostoru na předávání zkušeností. Přitom bych se měla od koho učit, protože ona je skvělá kuchařka. Vyniká hlavně v české kuchyni, kterou táta miluje. Když za nimi přijedu, také si ji dám, ale jinak víc tíhnu k thajské nebo italské kuchyni a odlehčenějším jídlům.

Vybíráte si podle chutí i restaurace?

Pořád podle mě platí, že kuchyně dělá restauraci, ale důležité je i prostředí. S Rendou máme oba rádi teplo, takže když je v restauraci zima, už se tam nevracíme. Dobře je nám v pizzerii Nuova, kam chodíme na degustace všemožných pizz a těstovin, a také v Aromi, kde mají výborné mořské plody a čerstvé ryby. Na dovolené ve Španělsku, odkud jsme se nedávno vrátili, jsem si ale zase potvrdila, že se nic nevyrovná tomu, když si dáte čerstvou rybu na pláži.

Dokážete vrátit jídlo, které vám nechutná?

Přiznám se, že jsem typ člověka, který nemá rád konf likty, takže jsem to zatím neudělala. A to i přesto, že už se mi několikrát stalo, že jsem si nepochutnala. Vždycky ale zůstanu diplomatická.

A co když vám nesedí oblečení, které jste si koupila?

V tomto případě mi to nedělá problém. Už před několika lety jsem se naučila nakupovat přes internet, a to především v britských e-shopech obchodů, jako je River Island nebo Topshop. Sice mám konfekční velikost, ale samozřejmě ne všechno mi sedí. Oblečení pak jednoduše vrátím zpátky do krabice a zajdu s ním na poštu. Tenhle způsob nakupování mě opravdu baví. Zatímco dřív jsem se tahala s taškami, dneska si nakoupím v pohodlí domova, a když mi to pak přivezou, mám takové malé Vánoce.

Kde berete inspiraci k tomu, co si koupit?

Ráda pozoruji nejen vkus známých osobností v zahraničí, ale i obyčejných holek na ulici. V poslední době jsem si zamilovala aplikaci Instagram, kde sleduji spoustu módních značek, celebrit a blogerek. Celkově už je to kolem 600 stránek, ze kterých si pak skládám vlastní obrázek.

Obrací se o radu i někdo na vás?

Holky, moje fanynky, mi posílají stovky dotazů. Už jsem dokonce začala přemýšlet o tom, že bych pro ně na svých stránkách udělala návody, jak se líčit, česat a jaké pomocníky využít.

V čem své kráse vypomáháte vy?

Mám na sobě pár „půjčených“ věcí, kterými se nijak netajím. Protože mi bůh do vínku nedal husté vlasy, mám je přidělané a nehty si nechávám zpevňovat gelem. Všeobecně nejsem ani proti plastickým operacím. Myslím, že každý by se měl ve svém těle cítit dobře, a pokud mu takový zákrok pomůže, tak proč ne. Jediné, co se mi nelíbí, jsou příliš zvětšené rty a také když jde někdo do extrému. Když o tom mluvím, hned se mi vybaví herečka Renée Zellweger, která nedávno šokovala svým vzhledem. Zrovna u ní si myslím, že ji svět miloval za to, jaká je.

Měla jste někdy mindráky z toho, jak vypadáte?

Jasně. Hodně dlouho jsem se třeba trápila svýma nohama. Jsem poměrně malá (164 cm), takže je na mně každé kilo hned znát, a to hlavně na zadku a na stehnech. Už tomu ale předcházím pravidelným cvičením.

Bez toho by to nešlo?

U mě ne. Hned by to bylo poznat na celkovém ochabnutí svalů. Protože nejsem příznivec posiloven ani skupinového cvičení, jsem ráda, že mám doma vibrační plošinu. Dřív jsem cvičila s overballem, dělala sklapovačky a posilovací cviky na zadek, ale s plošinou to teď má mnohem větší účinek. Letos jsem navíc začala i běhat.

Takže jste se nechala zlákat sportovním trendem posledních let?

To, že u nás tolik lidí běhá, jsem zjistila až později. Je to tak, že ani já, ani Renda nejsme sportovní typy. Sice se vždycky pro něco nadchneme a koupíme si vybavení, jako třeba kolečkové brusle nebo squashové rakety, ale pak nám to doma leží v koutě. Když jsme ale na dovolené, vždycky hodně plaveme a běháme po pláži. S koncem zimy jsme se rozhodli, že začneme běhat i u nás. Společně s Rendovým bratrem teď trénujeme kolem Hostivařské přehrady, což je super, protože parťáci mě motivují k tomu, jít do toho naplno.

Odmalička jste stále někde na cestách. Netoužíte někdy po zklidnění?

Ráda se vracím domů, ale cestování a poznávání světa miluji. Jsem člověk, který je hodně variabilní a umím si i představit, že bych jednou žila třeba ve Španělsku nebo v Paříži. Zatím to ale není aktuální. Ale možná za několik let skončíme s Rendou někde u moře. Budeme si na pláži grilovat ryby, kolem nás budou běhat děti a psi, a všem nám bude dobře.

Tereza Kerndlová (28)

S tátou, jazzovým zpěvákem Laďou Kerndlem, začala vystupovat v osmi letech. Jako malá závodně stepovala a také dabovala filmy a seriály. V roce 2000 vznikla skupina Black Milk, ve které se Tereza sešla s Terezou Černochovou a Helenou Zeťovou. O pět let později se vydala na sólovou dráhu. Mezi její nejznámější songy patří Schody z nebe, Anděl či Přísahám. V roce 2013 se vdala v Los Angeles za dlouholetého přítele Reného Mayera a poté oslavila svatbu s rodinou a přáteli i na rodné Moravě.

Zdroj: Dieta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Stojíte na pokraji doslova luxusního týdne. Pokud udržíte své negativní emoce na uzdě, dopřejte si klidné pracovní období i romantickou lásku. Takovéto nabídce nelze odolat! Patříte mezi…

Nejčtenější články

Doporučujeme