Tereza Kostková chce nakazit lidi četbou

26. 5. 2009
Tereza Kostková chce nakazit lidi četbou
Moderátorku a herečku Terezu Kostková (32) v těchto dnech nevidíme na obrazovce, ale na jevišti Divadla pod Palmovkou jako Roxanu v Cyranovi nebo při křtu nejrůznějších knížek. Tereza je totiž velmi sečtělá a knihy přímo miluje.

"Často teď knihy křtím, jejich vydavatelé mě na křty rádi zvou. Dobře totiž vědí, že literatura je mým koníčkem," svěřuje se Korzu Tereza.

"Mým přáním je nakazit další jedince, aby také četli. V době, kdy na nás televizní obrazovka chrlí nejrůznější vymyšlené příběhy, ale i horory ze života, kniha je úplně něčím jiným. A já jsem ráda, když vždycky mohu o nějaké promluvit," tvrdí Kostková.

Knížky má po rodičích K literatuře přivedli Terezu její herečtí rodiče Carmen Mayerová a Petr Kostka.

A proto také chce svého dvouletého Toníčka přivést k lásce ke knize. "Toníčkovi už čtu večer pohádky. A ukazuji mu obrázky v knížce. On si vždycky rád knížku pěkně ohmatá a nikdy ji nehodí na zem. Už ví, že kniha je něco posvátného," líčí Tereza, která po měsících natáčení televizních pořadů a seriálů má teď více volna.

"Takže se věnuji divadlu a aby se nešířily jenom nákazy nějaké choroby, šířím virus lásky ke knize," dodává herečka.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Skladba svatojánského koření se kraj od kraje liší, ale vy se pokuste nasbírat zejména pelyněk černobýl, třezalku, kapradí a k tomu i chrpu, mateřídoušku, devětsil, dobromysl, heřmánek,…

Nejčtenější články