TEST: Jaký jste osobnostní typ - Analytik, dobrodruh či diplomat?

4. 4. 2016
Každý člověk má silné i slabé stránky, potřeby, zájmy, životní cíle i žebříček hodnot. Z čeho pramení jedinečnost těchto vlastností, které ovlivňují náš život, výběr povolání a partnerské soužití? Náš zábavný psychologický test vám prozradí, do které škatulky patříte.

Z psychologického hlediska se typologie osobnosti dělí na několik kategorií, a z pohledu je nám určitý typ dán již od narození. Některé vlastnosti můžeme rozvíjet či potlačit, ale jádro zůstane vždy stejné. Samozřejmě, že stejné typy lidí nebudou nikdy identické, neboť nezáleží jen na povahových vlastnostech, ale na fyzické kondici, mentální vyspělosti, výchově i prostředí, v němž žijeme. Zkrátka, každý jsme jiný. Někdo dostal do vínku talent, druhý nezlomnou vůli a jiný například zručnost. A kam patříte vy?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vyhodnocení testu:

Nejvíce odpovědí A:

  • Vaše typová kategorie – DOBRODRUH

Vedete svobodný a samostatný život, ve kterém si svůj směr určujete vy. Máte dobrodružnou povahu, neznáte strach, nelekáte se překážek a nedokážete se vzdát. Jste někdy až moc sebevědomí a neomylní, rád riskujete a asi vám zatím přeje štěstí. Nemusí tomu ale tak být vždy. Vaše silné nutkání být svobodný vás někdy nutí dělat přesný opak od toho, co se od vás očekává. Máte vysoce individuální způsob a styl života. Nikdy neděláte to, co druzí, jen proto, že "se to nosí". Přesně naopak. Děláte rozhodnutí podle sebe, i když to znamená, že musíte jít proti proudu. Ve své práci a koníčcích pravděpodobně najdete i příchuť umění a kreativity.

Nejvíce odpovědí B:

Vaše typová kategorie – ANALYTIK Když si chcete něco nechat jen a jen pro sebe, většinou to dokážete. Sedět při práci, která Vás nebaví, je pro Vás hotové mučení. Dělat něco naplno dokážete jen tehdy, když jsou vidět výsledky a je před Vámi lákavá odměna. Jinak hned začnete hledat způsob, jak se nepříjemným povinnostem vyhnout.

Máte již několik špatných zkušeností s lidmi, a proto si k nim udržujete odstup. Častokrát se stáhnete do pozadí místo toho, abyste vyložili karty na stůl. Před lidmi, kterým důvěřujete, se se svými pocity netajíte, ale při styku s cizími lidmi jednáte takticky ve snaze dosáhnout cíle. Výjimku děláte jen vůči důvěrným přátelům, kvůli kterým jste ochoten pak riskovat i krk.

Máte rádi přirozenost a nekomplikovanost. Lidé vás obdivují za vaši schopnost stát neustále pevně nohama na zemi, a tak vyzařujete stabilitu a důvěru. Okolí dokážete dát pocit, že se o vás dá opřít. Jste vnímán jako lidský a srdečný člověk. Odmítáte výstřednost, nevkus a banálnosti.

Nejvíce odpovědí C:

  • Vaše typová kategorie – DIPLOMAT

Máte velkou potřebu být stále středem pozornosti svého partnera. Ze všech typů lidí jste tím, který nejvíce touží po manželství. Pro opačné pohlaví působíte hlubokým dojmem a to je důvodem, proč se vás snaží chránit.

Jste spíše racionální člověk, který si vědomě klade nízké cíle, aby se vyhnul zklamání. K uskutečnění reality vám chybí sebevědomí a vnitřní síla a máte málo vlastních názorů. Je proto pochopitelné, že vaši přátelé a kolegové vás vnímají jako tiché extrovertní typy, přitom by si však měli uvědomit, že potřebujete čas pro sebe, abyste nabrali další síly.

Měli byste se nad sebou zamyslet a nebrat kritiku jako hrozbu, neúctu či útok na vaší osobu. Rady berte jako ukazatel nové cesty. Pokud to dokážete, uvidíte, jak lidé ve vašem okolí budou pozitivně reagovat.

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Říká se, že pokud je na sv. Jakuba sluníčko, tak bude v zimě sněžit. Od rána sledujete oblohu a doufáte, že je před vámi krásný den. Mohli byste vyrazit na výlet za poznáním. Vydejte se na…