Test: Obezita je nemoc duše

29. 3. 2002
Test: Obezita je nemoc duše
Některou z méně závažných forem závislosti na jídle trpí podle odborníků desetitisíce žen. Jak poznat, že je vaše chuň k jídlu tak nezvládnutelná, že je nezbytné poradit se s odborníkem? V tom vám pomůže následující test.

Test: Obezita je nemoc duše

Některou z méně závažných forem závislosti na jídle trpí podle odborníků desetitisíce žen. Každopádně více, než na drogách. Přestože důsledky nadměrné konzumace potravin, způsobené většinou psychickými problémy, především depresí, nejsou tak drastické jako u drogově závislých, způsobují obezitu, která s sebou nese další zdravotní komplikace.

Jak poznat, že je vaše chuň k jídlu tak nezvládnutelná, že je nezbytné poradit se s odborníkem? V tom vám pomůže následující test.

Máte strach, že jste na jídle psychicky závislý (á)?

1. Vůči jídlu mám velmi slabou vůli ano-ne

2. Když jsem nervózní, sním co mi přijde pod ruku

3. Často mám nepřekonatelnou chuň k jídlu

4. Když začnu jíst, cítím se báječně

5, Po dobrém a vydatném jídle pociňují vždy pocit viny

6. Nejsem schopný(á) s jídlem přestat

7. Stydím se, a proto často jím tajně

8. Nevěřím, že bych sám (sama) dlouhodobě zhubla

9. Na veřejnosti se snažím nejíst

10. Bojím se jídla

Hodnocení: Při více než třech odpovědích ano jste už jedinci s destruktivní psychickou závislostí na jídle, a proto uděláte nejlépe, když co nejdříve vyhledáte odbornou pomoc.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento měsíc se nese ve znamení změn, které zasáhnou prudce do vašeho života. Už nejste tak rozhodní a dáváte přednost věcem, které jsou pro vás nové a vlastně se vám nikdy nelíbily. To je…

Nejčtenější články

Doporučujeme